PDA

View Full Version : دسترسی به اکسس در ویندوز 64 بیت

_lotus_
شنبه 18 شهریور 1391, 21:17 عصر
سلام
من برنامه های کوچکی با vb.net نوشتم که از بانک اطلاعاتی اکسس هم استفاده میکنه.
این برنامه ها در ویندوز 32 به خوبی جواب میده ولی در ویندوز 64 بیت دسترسی به بانک داده امکان پذیر نیست. از طرفی چون نمی خوام این برنامه ها نیاز به نصب داشته باشند، نمیتونم نوع بانک داده اونها رو عوض کنم.
حالا باید چیکار کنم برای رفع این مشکل؟

Mani_rf
شنبه 18 شهریور 1391, 21:21 عصر
این سوال بارها و بارها مطرح شده است. لطفا قبل از ایجاد تاپیک جستجو نمایید.
برای حل مشکل باید موتور اکسس 64 بیت را از سایت مایکروسافت دانلود کنید (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=13255) و نصب کنید.

_lotus_
شنبه 18 شهریور 1391, 21:24 عصر
ممنون
خیلی گشتم ولی پیدا نکردم شاید خوب نگشتم
در مورد موتور 64 آیا باید بانک توسط اکس 64 بیت ساخته شده باشد؟؟

Mani_rf
شنبه 18 شهریور 1391, 21:30 عصر
نه ارتباطی به نوع ساخته شدن نداره اما کلا 1کم دردسر داره. تا اونجا که یادمه اگر ویندوز کاربر 64بیت باشه باید این موتور نصب بشه؛ قسمت بد ماجرا اینجاست که اگر ویندوز کاربر 64بیت باشه و آفیس 32 داشته باشه باید آفیس رو حذف کنه و این موتور رو نصب کنه. یا آفیس 64بیت نصب کنه.

barnamenevisforme
شنبه 18 شهریور 1391, 21:51 عصر
سلام
با تشکر از Mani_rf (http://barnamenevis.org/member.php?81144-Mani_rf)
من یه برنامه دارم که با فایل excel ارتباط برقرار میکنه.
روی سیستم خودم مشکلی نداره ولی روی laptob دوستم که میخوام اجرا کنم.کار نمیکنه.(ناگفته نمونه که هم visual studio و هم office 2010) روی سیستمش نصبه.
میخواستم بدونم مشکل من هم مشابه مشکل دوستمون هست؟و باید package مخصوص 64bit نصب کنم؟
این لینک برنامه:
http://www.codeproject.com/Articles/11344/Excel-Connectivity-in-VB-NET

_lotus_
شنبه 18 شهریور 1391, 22:09 عصر
نه ارتباطی به نوع ساخته شدن نداره اما کلا 1کم دردسر داره. تا اونجا که یادمه اگر ویندوز کاربر 64بیت باشه باید این موتور نصب بشه؛ قسمت بد ماجرا اینجاست که اگر ویندوز کاربر 64بیت باشه و آفیس 32 داشته باشه باید آفیس رو حذف کنه و این موتور رو نصب کنه. یا آفیس 64بیت نصب کنه.

حالا به جز استفاده از اکسس راه دیگری هم هست. دیتابیس ساده که نیاز به نصب روی سیستم کاربر نداشته باشه.

Mani_rf
دوشنبه 20 شهریور 1391, 10:14 صبح
SQLite فکر میکنم که گزینه مناسبی باشه.

_lotus_
سه شنبه 28 شهریور 1391, 12:07 عصر
SQLite فکر میکنم که گزینه مناسبی باشه.
خیلی ممنون من قصد دارم از SQLite استفاده کنم ولی هنوز نتوستم ازش کار بگیرم. شما با این دیتا بیس کار کردین؟
مشکل اینه که من دیتا بیسم پره و نمیتونم در کد نویسی پرش کنم. برنامه های SQLite Expert وSQLite Maestro را برای ساخت دیتابیس و پر کردن آن امتحان کردم ولی همش با این خطا روبرو میشم:
SQLite error no such table: table name
شما راه حلی داری یا آموزش مناسبی سراغ داری؟

damanpak
سه شنبه 28 شهریور 1391, 12:54 عصر
دوست عزیز پیشنهاد میکنم به طرف بگید که ویندوز 32 بیت نصب کنه تا این همه دردسر نداشته باشی

Samsam2010
سه شنبه 28 شهریور 1391, 19:57 عصر
Project - > Properties (Your project )-> compile - > advanced compile options .. -> Target CPU ->86x - > OK - > Solved Your Problem !

_lotus_
سه شنبه 28 شهریور 1391, 20:04 عصر
دوست عزیز پیشنهاد میکنم به طرف بگید که ویندوز 32 بیت نصب کنه تا این همه دردسر نداشته باشی
ممنون از شما ولی نمیشه که کاربر به خاطر یه برنامه ویندوزشو عوض کنه. با توجه به اینکه ویندوز 64 محاسن زیادی نسبت به 32 داره
در هرحال مشکلم با SQLite حل شد. و ازSQLite ADO.net Provider و Server Explorer در VB.net استفاده کردم