PDA

View Full Version : سوال: بهترین روش برای چاپ رسید فروشگاهی

ozzy_mra
یک شنبه 19 شهریور 1391, 15:43 عصر
سلام
من یه برنامه دارم که قراره یه رسید فروشگاهی در اندازه 2×3 سانتی متر چاپ کنه
اول اینکه بهترین روش برای چاپ چیه ؟ من خودم در نظرم اینه که از کریستال ریپورت استفاده کنم.
دوم اینکه برای تنظیم اندازه صفحه تو این پرینتر کوچیکا که رسید چاپ میکنه کاری باید انجام بدم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید

hosseinenayati_2009
یک شنبه 19 شهریور 1391, 23:43 عصر
سلام یکبار من برای بیلیاردی برنامه نوشتم سایز برگه کوچک بود ولی با پرینتر بزرگ باید میزدم .بهتر از کریستال استفاده کنی ولی من از روش چاپ صفحه استفاده کردم جواب گرفتم.کریستال از نظر طراحی کارت را بهتر انجام میدی.
یک نکته به برنامه نویس های محترم بگم که هنگام چاپ برگه هاتون نباید کوچکتر از حدود 5*4 با پرینتر های بزرگ باشه که ظرف یک هفته کاغذ کش پرینتر خراب میشه .

samadblaj
دوشنبه 20 شهریور 1391, 00:37 صبح
درود برای خروجی دادن به پرینتر های کوچک (فیشی) هم میشه از کریستال استفاده کرد یا نیازی نیست.یا روش بهتری است؟

AmirGhasemi
دوشنبه 20 شهریور 1391, 00:51 صبح
اگه منظورت از اين فيش پرينترهاي حرارتيه كه توي رستوران ها و فروشگاه هاست كه خب عزيزم اونها خودشون اكثرا يك فايل dll دارن كه تنظيمات را آنجا انجام مي دهي!! خيلي تفاوتي با پرينترهاي معمولي ندارن! استفاده از كريستال ريپورت و امثالهم هم خيلي فرق اساسي با پرنتر معمولي نداره
اما يادت باشه كه به اين پرينترها مي گن "فيش پرينترهاي حرارتي"

ozzy_mra
دوشنبه 20 شهریور 1391, 07:45 صبح
اگه منظورت از اين فيش پرينترهاي حرارتيه كه توي رستوران ها و فروشگاه هاست كه خب عزيزم اونها خودشون اكثرا يك فايل dll دارن كه تنظيمات را آنجا انجام مي دهي!! خيلي تفاوتي با پرينترهاي معمولي ندارن! استفاده از كريستال ريپورت و امثالهم هم خيلي فرق اساسي با پرنتر معمولي نداره
اما يادت باشه كه به اين پرينترها مي گن "فيش پرينترهاي حرارتي"

سلام ممنون یعنی این برای این پرینتر ها تنظیمات صفحه توسط dll خودش انجام میشه؟

ozzy_mra
دوشنبه 20 شهریور 1391, 07:46 صبح
سلام یکبار من برای بیلیاردی برنامه نوشتم سایز برگه کوچک بود ولی با پرینتر بزرگ باید میزدم .بهتر از کریستال استفاده کنی ولی من از روش چاپ صفحه استفاده کردم جواب گرفتم.کریستال از نظر طراحی کارت را بهتر انجام میدی.
یک نکته به برنامه نویس های محترم بگم که هنگام چاپ برگه هاتون نباید کوچکتر از حدود 5*4 با پرینتر های بزرگ باشه که ظرف یک هفته کاغذ کش پرینتر خراب میشه .

ممنون ، استفاده از کریستال ریپورت باعث کاهش سرعت نمیشه؟ یا بهتر بگم افت سرعتش آزار دهنده نیست؟

AmirGhasemi
دوشنبه 20 شهریور 1391, 09:32 صبح
نه عزيز! خود فايل dllكه تنظيمات را انجام نمي دهد!! يه راهنما داره با چند تا متد! شما مي توني با اين فايل هاي dll و متدهايش تنظيمات را راحت انجام بدهي!

PetekDincos
دوشنبه 20 شهریور 1391, 09:58 صبح
نه عزيز! خود فايل dllكه تنظيمات را انجام نمي دهد!! يه راهنما داره با چند تا متد! شما مي توني با اين فايل هاي dll و متدهايش تنظيمات را راحت انجام بدهي!
با سلام
یعنی برای هر چاپگر فیش پرینت مجزا باید این تنظیمات نیز به صورت مجزا تو برنامه انجام بشه ؟
با تشکر

Mahmoud Zaad
دوشنبه 20 شهریور 1391, 10:16 صبح
با سلام
یعنی برای هر چاپگر فیش پرینت مجزا باید این تنظیمات نیز به صورت مجزا تو برنامه انجام بشه ؟
با تشکر
سلام
من که تا الان برای هیچ چاپگری، تنظیماتی توی برنامه هام انجام ندادم! فقط اندازه گزارش ها رو با توجه به نوع چاپگر توی گزارش ساز تنظیم کردم. در ضمن در برنامه هایی که کاربری عمومی دارند (مثل حسابداری فروشگاه) نمی شه فهمید که کاربر از چه پرینتری استفاده می کنه که بری dll اش رو پیدا کنی و ... .

AmirGhasemi
دوشنبه 20 شهریور 1391, 11:51 صبح
قربون اون چشم و ابروهات بشم دوست عزيز!
چرا نمي شه فهميد كه از چه پرينتري استفاده ميك نه؟! 100 تا كد واسه فهميدن پرينترهاي متصل به دستگاه و پرينتر پيش فرض هست!!!
حالا كه كار كشيد به اينجا من الان زنگ زدم به شركت "آسمان" از واردكننده هاي مطرح فيش پرينترهاي حرارتي! اونها حرفمو تاييد كردن!

Mahmoud Zaad
دوشنبه 20 شهریور 1391, 12:00 عصر
قربون اون چشم و ابروهات بشم دوست عزيز!
چرا نمي شه فهميد كه از چه پرينتري استفاده ميك نه؟! 100 تا كد واسه فهميدن پرينترهاي متصل به دستگاه و پرينتر پيش فرض هست!!!
حالا كه كار كشيد به اينجا من الان زنگ زدم به شركت "آسمان" از واردكننده هاي مطرح فيش پرينترهاي حرارتي! اونها حرفمو تاييد كردن!
دل انگیز!
الان من یه فیش پرینتر دارم شما یه برنامه بنویس که از dll های پرینتر من استفاده کنه!!

samadblaj
دوشنبه 20 شهریور 1391, 13:35 عصر
وای چه ابراز علاقه ای خیلی خوشحالم میبینم اینقدر به هم علاقه دارید!!!
برا منم عجیبه بخوایم برای چاپگر از رو dll ارتباط برقرار کنیم.
نظیرش همین درگاه های بانک هر چند یک ماه متد هاش عوض میشه که باید دوباره ست کرد حالا نمیدونم این چجوره...

PetekDincos
دوشنبه 20 شهریور 1391, 21:34 عصر
با سلام
برای خود من هم مهمه بدونم که برای چاپ گرفتن با استفاده از چاپگرهای فیش پرینت آیا باید از یه dll مربوط به هر چاپگر استفاده کرد چون اینطوری واقعا مسخره می شه شاید 50 نوع چاپگر وجود داشته باشه آیا باید برای هر کدوم عمل تعیین نوع و استفاده از dll مربوط به هر چاپگر استفاده بشه ؟؟؟
با تشکر

samadblaj
دوشنبه 20 شهریور 1391, 22:36 عصر
من اطلاع از این نوع چاپگرا ندارم ولی سیستم این نوع چاپکر ها شبیه به سخت افزار های plug & play است یعنی اینجا فقط نوع چاپ انتخابی با چاپگر در اولویت است نه چاپگر فیشی...

ozzy_mra
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:35 عصر
من اطلاع از این نوع چاپگرا ندارم ولی سیستم این نوع چاپکر ها شبیه به سخت افزار های plug & play است یعنی اینجا فقط نوع چاپ انتخابی با چاپگر در اولویت است نه چاپگر فیشی...
سلام
من الان چاپم رو برای اندازه کاغذ 4*5 سانتی متر تنظیم کردم و وقتی کاغذ A4 تو دیتگاه پرینتر معمولی می زارم گوشه بالا سمت چپ چاپ میکنه چون فعلاً به پرینتر فیشی ها دسترسی ندارم اگه همین پرینت رو به اون دستگاه هم بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟

Mahmoud Zaad
سه شنبه 21 شهریور 1391, 13:01 عصر
سلام
من الان چاپم رو برای اندازه کاغذ 4*5 سانتی متر تنظیم کردم و وقتی کاغذ A4 تو دیتگاه پرینتر معمولی می زارم گوشه بالا سمت چپ چاپ میکنه چون فعلاً به پرینتر فیشی ها دسترسی ندارم اگه همین پرینت رو به اون دستگاه هم بفرستم مشکلی پیش نمیاد؟
نه مشکلی پیش نمیاد.

mohammad bayervand
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 02:29 صبح
اقا من با این فیش پرینتر ها خیلی سر و کار داشتم .
برای برنامه های مختلف فروشگاهی نصب و راه اندازی کردم

2 راه حل وجود دارد که هرکدام مشکل خاص خودش را دارد

1. استفاده از DLL مخصوص آن پرینتر که تنظیم کردن خروجی چاپ را راحت و لی برنامه را در استفاده از چاپگر های مختلف محدود میکند و به مرور زمان که مشتری های مختلف چاپگرهای جدید استفاده می کنند برنامه شما کامل میشه

2.تنظیم کردن طرح و اندازه خروجی چاپی و ارجاع آن به درایور نصب شده که کار برنامه نویس را در ابتدای امر راحت میکند ولی نصاب پرینتر برای تنظیم و نصب آن خیلی به دردسر می افتد تا خروجی دقیق در ابعاد کاغذ مورد نظر را بگیرد

شرکت های بزرگ برای برنامشون تعداد زیادی از یک مدل پرینتر را خریداری میکنند و مشتری را مجاب به استفاده از ان نوع فیش پرینتر میکنند و هم کارشون راحت میشه و هم سودشون بیشتر

شما هم از آن 2 راه حل که گفتم راه دیگری نداری
موفق باشی