PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از key down & key up با کمند های مجزا در داخل فرم در حال اجرای vb.net

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 09:58 صبح
سلاتم دوستان خوبین .میخواستم بدونم چطورمیتونم از دو کمند مجزا در داخل فرم در حال اجرای vb.net2010 میتوم key down & key up رو اجرا کنم هر کدومو با یک دکمه؟

Golsha
سه شنبه 21 شهریور 1391, 10:25 صبح
سلام دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده :تشویق:

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 10:44 صبح
سلام دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده :تشویق:

سلام مرسی از توجهتون منظور من اینه که چند تا باتون تو صفحه دارم میخوام دوتا دکمه تو صفحه بذارم که با زدن یکی از اونا تو باتون ها بالا برم با یکی دیگه پایین....
مثل دکمه های بالا پایین کیبورد

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 10:52 صبح
سلام ممنون از توجهتون
منظورم این هست که چند تا باتون تو صفحه دارم که بازدن این دکمه ها تو اون باتون ها بالا و پایین برم مثل بالا پایین کیبورد با این تفاوت که با کلید هایی که تو صفحه گذاشتم این کارو بکنم
ممنون

arman_Delta2002
سه شنبه 21 شهریور 1391, 11:12 صبح
شاید منظورتون تقییر فکوسه یا حرکت بوتون ها توی فرم یعنی جابجا شدن از یک جا و رفتن به جای دیگه

شایدم منظورتون حالت اسکرول باشه یعنی چند تا بتون تو فرم باشه و بشه مثل نوار کرکره ای بالا پاین رفت و دید بقیه شیع ها رو در کل اگر یک عکس از عمل کرد اون بزارین بیشتر کمک میکنه به درک آن!
شاید هم میخواین که توابع کی آپ و کی دان رو اجرا کنین جدا جدا!

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 11:18 صبح
سومی نزدیکتره
مخوام قتی رو باتون 4 هستیم با این دکمه ای که داریم با دکمه پایین بیاد رو باتون 3 و با دکمه بالا بره رو دکمه 5 !!!با دکمه هایی که تو صفحه هست رو باتون ها بالا پایین برم

arman_Delta2002
سه شنبه 21 شهریور 1391, 11:23 صبح
92719لطفا یک تصویر بگزارین با تشکر
این برنامه را خودم نوشته بودم سالیان پیش ببینین به کارتون میاد!

Golsha
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:00 عصر
:گیج: ببین دوست عزیز با کد زیر میشه KeyUp , KeyDown یک button دیگه رو فراخوانی کرد :

مثلا اگه دو تا buton تو صفحه داشته باشیم که در رویداد keyup باتون اولی دستور end رو نوشته باشی با استفاده از کد زیر وقتی روی button دوم کلیک میکنی از برنامه خارج میشی.

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click

Button1_KeyUp(sender, e)

End Sub

حالا اگه منظورت این بود که هیچ ولی اگه منظورت این نبود باید بگم از چیزی که شما نوشتی شونصد تا مفهوم میشه برداشت کرد.

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:34 عصر
مهندس جان ببین میخوام کاری که کلید های بالا بایین کیبورد انجام میدن رو با دو دکمه مجزا تو فرمم اجرا کنم یعنی مثلا ده تا دکمه دارم تو فرمم میخوام با یک باتم رو دکمه بالا برم دقیقه مث فوکس ماوس که رو هر دکمه میره های لایت میشه بایک دکمه پایین بیام ؟

elham99
سه شنبه 21 شهریور 1391, 18:03 عصر
منتظر جواب هستم

arman_Delta2002
سه شنبه 21 شهریور 1391, 18:35 عصر
تا حالا تست نکردم ولی اگر مشکل پرش فکوس است با یک تایمر کوچک که بعد از رویداد کی آپ دکمه بالا فکوس شیع قبلی رو ببره شیع بالاییش
این کار رو اینطوری بازش میکنم که

ابتدا 5 تا دکمه زیر هم داریم و اولی رو بهش فکوس رو میدیم بعد یک متقییر سراسری در سطح فرم داریم که نام اولین دکمه رو در خودش داره بعد میایم 2 تا دکمه واسه بالا و پایین بردن فکوس میزاریم و 2 تا تایمر 250 ملی سانی که غیر فعال هست رو بزارین و درش فکوس ها رو مدیریت کنین با استفاده از اون متقییر سراسری

و در رویداد کی آپ دکمه ها هر کدوم بالا یا پایین تایمر ها رو صدا بزنین و تایمر ها آخرین خط کدشون غیر فعال کردن خودش باشه
فقط میمونه بحث رفتن به شیع بعد توسط تایمر مورد نظر تایمر داخلش یک کیس بنویسن که اگر نام متقیر سراسری برابر دکمه فلان بود فکوس رو بده به دکمه بعدی و همین کار برعکسش شامل اون تایمر بالابرنده فکوس میشه

Hybrid
سه شنبه 21 شهریور 1391, 18:38 عصر
منتظر جواب هستم

سلام ، این نمونه رو واستون نوشتم ببین همین منظورتون هست :