PDA

View Full Version : گفتگو: بررسی امکانات delphi xe3

soft-c
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:06 عصر
با سلام و اجازه از اساتید .
در این قسمت می خواهم در مورد امکاناتی که به نسخه ی جدید اضافه شده و همچنین امکاناتی که قبلا موجود بوده و در این نسخه توسعه داده شده و همچنین شبهات در باره ی موارد فوق بحث کنیم .
دوستان در صورت علاقه در بحث شرکت کنند
خودم شروع می کنم :
در ورژن جدید امکان جدید ی به نام html5 builder اضافه شده است . در ورژن قبل گزینه ای به نام rad php قرار داشت و همچنین intraweb . دوستانی که در زمینه وب تخصص دارند می توانند تفاوت این امکانات را نام ببرند و واینکه آیا هر کدام جدا از دیگری است یا همه ی موارد در ورژن جدید ترکیب شده و به نام html5 builder است ؟
BORHAN TEC
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:20 عصر
از قرار معلوم HTML 5 Builder آپدیت شده ی همان RAD PHP است که از اسم آن به راحتی می توان کاربردش را حدس زد، اما IntraWeb که در همان محیط RAD Studio است (یعنی محیطی که شامل Delphi و C++‎ Builderمی شود) برای ساخت WebApplication هایی به کار می رود که به صورت کامل با دلفی و یا C++‎ Builder برنامه نویسی میشود و این برنامه نویسانی که با یکی از این دو زبان آشنایی دارند به سادگی و در مدت چند روز می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. خروجی فایل های IntraWeb به صورت DLL و EXE است و شما می توانید به راحتی و به صورت رایگان نسخه Standard مربوط به IntraWeb را دانلود و نصب کنید. اما این مورد شامل چند محدودیت می شود که یکی از آنها این است که اجازه export کردن پروژه به صورت یک فایل ISAPI Dll را ندارید. به عبارتی دیگر اگر این کار را کنید موقع اجرا متوجه خواهید شد که می گوید که لایسنس شما اجازه استفاده از ISAPI DLL را به شما نمی دهد. محدودیت دیگر در نسخه استاندارد این است که نمی توانید مدت زمان Session Time Out را تغییر دهید و مدت زمان آن همیشه 20 دقیقه است. برای اینکه بخواهید این محدودیت ها رو برطرف کنید باید به نسخه های بالاتر IntraWeb ارتقا یاسید که انجام این کار هم بدون هزینه نیست. از طرفی طبق RoadMap مربوط به IntraWeb قرار بود که قابلیت Export کردن به صورت ASPX هم به آن اضافه شود ولی در نسخه جدید هنوز چنین چیزی را من ندیده ام!

کامروا
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:42 عصر
لطفا در مورد HTML5 Builder بیشتر توضیح دهید.

قضیه چیه چرا اینقدر اسمش رو تغییر میدن !!! Delphi For PHP , Rad PHP , HTML5 Builder , .....

آیا با وجود HTML5 Builder دیگه نیازی به نرم افزارهایی مثل DreamWeaver نداریم ؟

عقاب سیاه
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 16:10 عصر
اینم یه سری اطلاعات راجع به HTML5 :

HTML5Builder = RadPHP + lots more. Nothing abandoned

HTML5Builder is HTML5, JavaScript, CSS3, and PHP (if you want server side code) - you can also use server side in native code or web services.

Q:Do you currently have any product that can produce Android Apps?
A: HTML5Builder

Q: Could we have the same code base for desktop program and html5 program ?
A: You can build mobile applications - and run desktop applications in a browser.

soft-c
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:07 عصر
حالا یک سوال از متخصصین وب :
با این تفاسیر کدام گزینه برای وب نویسی بهتر است؟ asp.net یا html 5 builder
من تا حدودی با وب نویسی آشنا هستم ولی می خواهم یکی را انتخاب کنم و به صورت تخصصی تا آخر ادامه بدهم . لطفا اگر اطلاعات دارید راهنمایی کنید .
BORHAN TEC
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:12 عصر
ASP.Net یک فریم ورک است در صورتی که HTML5 Builder یک محیط و یا IDE است که برای ساخت وبسایت های مبتنی بر PHP به کار می رود و این دو هیچ ربطی به هم ندارند!
و اگر می خواهید یکی را ادامه دهید بنا به سلیقه و نیاز های خودتون یا باید PHP را ادامه دهید یا ASP.Net و اگر خواستید PHP را ادامه دهید در آن صورت به عنوان یک IDE خوب می توانید از HTML 5 Builder استفاده کنید.

soft-c
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:18 عصر
البته منظورم همون phpو asp.net است ولی php با امکانات html5 builder(delphi for php) و asp.net(visual studio ) . چون می خواهم یکی را تا آخر ادامه بدهم راهنمایی کنید
BORHAN TEC
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:28 عصر
از مهمترین ویژگیهای PHP این است که PHP سرعت بالاتری نسبت به ASP.Net دارد و برای حالاتی که تعداد کاربران یک سایت زیاد باشد نسبت به ASP.Net بهتر است. به عنوان مثال ممکنه که در انتخاب واحد دانشگاهها به صورت اینترنتی این مورد را به خوبی لمس کرده باشید!!! :چشمک: در حالت کلی ثابت شده است که در شرایط یکسان وبسایت هایی که با PHP ساخته شده اند می توانند جوابگوی کاربران بیشتری نسبت به ASP.Net باشند.
به هر حال بهتر است که این سوال خود را در بخش های مربوط به وب بپرسید ولی اگر من قرار باشد که بین این دو یک انتخاب داشته باشم، بدون شک PHP را انتخاب می کنم. :لبخند:

عقاب سیاه
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 21:39 عصر
اقای عشایری من چند وقتیه دارم روی php کار می کنم حالا خیلی کنجکاو شدم وقتی شما (به عنوان یه استاد واسه من) گفتین بدون شک php!
میشه دلایلتون را هم بگید تا ما هم ثابت قدم ترشیم و حد اقل یه چیزی یاد بگیریم؟