PDA

View Full Version : تجزیه و تحلیل ER

saranipedram
سه شنبه 21 شهریور 1391, 21:14 عصر
سلام.دوستان من یه ER دارم که گذاشتمش براتون.
میشه بهم بگید الان چه طور باید تجزیه و تحلیل رو انجام بدم؟.واقعا توش گیر کردم

http://hipfile.com/upedomeuhg2i/ghali_bafi.pdf.html
خواهشا اگر کسی میدونه کمکم کنه.ممنون میشم

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 14:11 عصر
سلام . منظورت از تجزیه و تحلیل چیه ؟ می خوای به جدول تبدیلشون کنی ؟ این ER اشکالاتی هم داره ، مثلا خود قالی رو در نظر نگرفته ! مگر قالی اینجا موجودیت نیست ؟ اندازه داره شاید طراح داره ،‌قیمت داره و ... ( دوستان هم یه نگاهی بندازند ... )

اشکال دیگه هم اینه که مسول فروش یه رابطه برقرار کرده با انبار ، و عنوان رابطه رو هم گذاشته اطلاع از موجودی انبار ، اما این که دیگه رابطه نمی خواد ، اطلاع از موجودی یه query هست نه یه رابطه .

( رابطه ها یعنی همون هایی که بصورت لوزی هستند ).

هر جا بین دو تا موجودیت ، رابطه m , n داشتی ، یه جدول واسط باید این وسط داشته باشی ، تا رابطه رو برقرار کنی .

هرجا رابطه 1, n داشتی ، کلید سمت 1 رو به جدول سمت n اضافه می کنی . در اینجا کلید جدول قالی باف رو به جدول تحت تکلف اضافه می کنی .

هر جا رابطه 1و1 داشتی ، به دلخواه کلید یکی از جدول ها رو به جدول دیگه اضافه می کنی .

m0hammad_01
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 15:46 عصر
سلام
"File Not Found"
لطفا یا دوباره بارگذاری کنید یا به صورت عکس همینجا بذارین.

saranipedram
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 17:24 عصر
http://www.uploadbaz.com/lgq51o6987n6
بفرمایید.
میخوام موجودیت ها و کلید ها و ... رو در بیارم.همو جدول که گفتید

m0hammad_01
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 00:29 صبح
دوستمون به نکات خوبی اشاره کردن.من هم یه چند نکته رو میگم.
اولا اینکه شما اگه آشنایی کاملی با کارهایی که درون (قالی بافی یا ...) انجام میپذیره ندارین،پیشنهاد می کنم به یک همچین مکانی مراجعه حضوری داشته باشین یا حداقل با یک نفر که اطلاعات کافی تو این زمینه داره، صحبت کنین.چون تشخیص نیازمندی ها و شناخت سیستم بسیار مهم هست.اینکه احتمالا الان دچار کمی سردرگمی هستین، به خاطر این هست که دقیقا نمیدونین سیستم قراره چیرا کنه و چه چیزهایی قرار ذخیره کنه.
شما برین با شخص آگاه مصاحبه کنین،اگه برگه یا فیش یا فرم یا هر چیز مکتوبی که تو سیستم توسط اون گردش اطلاعات صورت میگیره و یا بایگانی میشه رو جمع آوری کنین.کارهایی که اونجا انجام میشه و تمام روالهای مهم کاری رو بررسی و یادداشت برداری کنین.با استفاده از مستندات بالا، یه سناریو واسه خودتون بنویسین.مثلا سیستمتون قراره 10 کار اصلی انجام بده.خوب هر کدوم از این 10تا رو به صورت سناریو در بیارین.یعنی مرحله به مرحله قراره چه کارهایی در هر کدوم انجام شه.خوب این یه شرح مختصری از شناخت و تحلیل اولیه سیستم.
حالا با توجه به مستنداتتون بیاین ببینین چه موجودیت هایی تو سیستم هست (اونهایی که قراره تو سیستم،اطلاعاتی رو در بارشون ذخیره کنین).موجودیت هارو که استخراج کردین، خصوصیت ها رو بنویسین برا هر کدوم.بعد روابط بین اونها رو تشخیص بدین و بکشین.یه نکته: لازم نیست تمام جداول با هم رابطه داشته باشن و اونهایی که لازم هست با هم رابطه پیدا می کنن.حتی یه سری ها ممکنه به صورت غیر مستقیم از طریق یک جدول دیگه به هم مرتبط بشن.
الان من نمیدونم قراره سیستمتون چه بخشهایی داشته باشه اما مثلا فکر می کنم موجودیت "فروش" رو هم باید اضافه کنید.
بعدش اینکه اون 5 رابطه ای که اول صفحه کشیدین، دوباره بررسی کنین ببینین اصلا لازم هست با هم رابطه داشته باشن؟(تو متن بالام اشاره کردم)
مثلا سرپرست با رئیس کارگاه یا ...