PDA

View Full Version : آموزش: فیلم آموزشی ایجاد Setup برای نرم افزاری که از پایگاه داده Sql استفاده میکنه

alimanam
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 15:53 عصر
با سلام

کل توضیحات تو عنوان تاپیک مشخصه . در این فایل آموزشی میتونین یاد بگیرین چطوری برنامه ایی که با پایگاه داده اس کیو ال در تماس ( ارتباط ) هستش رو بدین دست کاربر نهایی .

دانلود (http://bayanbox.ir/id/549515571602728258?info)

موفق باشید./

sadeghlinux
جمعه 24 شهریور 1391, 14:21 عصر
آقا سلام

ممنون. من دنبال چنین آموزشی بودم . خیلی دمت گرم.

من یه پروژه دارم که از روش BindingSource استفاده کردم. دیگه رشته اتصال و اینجور حرفارو نداره! واسه این هم میتونم به همین روش ستاپ بسازم؟

اگه نیازه پروژه رو برات بفرستم نگاه کنی؟

alimanam
جمعه 24 شهریور 1391, 21:48 عصر
با سلام

من یه پروژه دارم که از روش BindingSource استفاده کردم. دیگه رشته اتصال و اینجور حرفارو نداره! واسه این هم میتونم به همین روش ستاپ بسازم؟

شما از هر روشی که استفاده کرده باشین یک کانکشن استرینگ خواهید داشت . همون رو در ستاپی که برای نرم افزارتون ایجاد میکنین لحاظ کنید . البته اگه برنامه قراره تحت شبکه باشه دیگه نیازی نیست پایگاه داده روی هر سیستم کپی بشه فقط روی سرور اصلی ایجادش میکنین و مابقی کلاینت ها با داشتن آی پی سرور به پایگاه داده ارتباط برقرار میکنن .

موفق باشید./

sadeghlinux
جمعه 24 شهریور 1391, 22:26 عصر
از روش ویزارد استفاده کردم و همه ی کار ها بصورت ویزارد هست ، اون کانکشنی (شما هم تو آموزش استفاده کردین) که خود برنامه ایجاد میکنه رو جایی استفاده نکردم
اینو میگم : Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

بعد شما فقط فایل اجرایی و بانک رو برداشتین ! من تو یه آموزشی دیده بودم که خود پروژه رو موقع ستاپ سازی وارد میکرد !!!!

من همیشه رو این قضیه گیر بودم لطف میکنی که به سوالام جواب میدی

sadeghlinux
جمعه 24 شهریور 1391, 22:29 عصر
از روش ویزارد استفاده کردم و همه ی کار ها بصورت ویزارد هست ، اون کانکشنی (شما هم تو آموزش استفاده کردین) که خود برنامه ایجاد میکنه رو جایی استفاده نکردم
اینو میگم : Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True

بعد شما فقط فایل اجرایی و بانک رو برداشتین ! من تو یه آموزشی دیده بودم که خود پروژه رو موقع ستاپ سازی وارد میکرد !!!!

من همیشه رو این قضیه گیر بودم لطف میکنی که به سوالام جواب میدی

alimanam
جمعه 24 شهریور 1391, 22:51 عصر
با سلام

از کانکشن استرینگی که استفاده کردین میشه فهمید که دیتابیس برنامه کنار فایل اجرایی هستش خوب شما طبق فایل آموزشی که در پست اول هست ستاپ برنامه رو ایجاد کنین . من چون در برنامه ایی که در آموزش نشون دادم به غیر از دیتابیس از هیچ کنترل سفارشی یا کامپونتی استفاده نکردم به طبع فقط فایل اجرایی و دیتابیس رو در ستاپ وارد کردم شما اگه به جز اینها از dll یا فایل به خصوصی استفاده میکنین اونها رو هم به ستاپ وارد کنید کفایت میکنه و نیازی به وارد کردن فایل اضافی دیگری نیست .

موفق باشید./

asman.abi
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 21:13 عصر
خیلی ممنون ولی دانلود نمیشه :ناراحت:

میشه جای دیگه آپلود کنی. خیلی ممنون

bzdesign
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:22 صبح
با سلام و تشکر فراوان
ببخشید علاوه بر اینکه فایل دانلود نمیشه و خواهش میکنم جای دیگری آپ کنید، یک سوال دیگر هم داشتم
دیروز تو انجمن سی شارپ یه کاربری پرسیده بود که چطور برنامه singleuser رو باید برای استفاده توی شبکه آماده کرد.
بعدش کاربر mohammad2407 (http://barnamenevis.org/member.php?224293-mohammad2407) در جواب ایشون نوشتن

شما میتونید دیتابیس به اشتراک بزاری برای n کامپیوتر که کار بسیار اسونی هم هست باید ای پی سرور در connectionString ست کنی .

ولی روش بالا برنامه نویسی تحت شبکه نیست .

در روش بالا احتمال خطا در برنامه به صورت هم زمان وجود داره یعنی دو تا یوزر با هم روی یک تیبل کار کنن و یا با هم و در یک زمان اطلاعات ثبت کنن

روش درست کلا فرق میکنه که بهش میگن برنامه نویسی شبکه. به روش بالا نمیگن برنامه نویسی شبکه

اگر یوزر های شما همزمان باید کار کنن که باید برید سراغ برنامه نویسی تحت شبکه ولی اگر به صورت جدا هست میتونید دیتابیس به اشتراک بگذارید . بخدا با دیدن این جواب سردرگم شدم ! چون خودم الان دارم یک نرم افزار آماده میکنم برای مشتری که قرار هست مثل سیستم صدور بلیط، بطور همزمان، کاربران به جدول ها و رکوردهای مشترکی از دیتابیس، دستیابی داشته باشن. فقط فرقش با سیستم صدور بلیط این هست که کاربران این سیستم 3 نفر هستن.
حالا با این تفاسیر، من از چه روشی باید برای تجت شبکه کردن برنامم استفاده کنم ؟؟؟؟
آیا این روشی که شما فرمودید درست هست،

اگه برنامه قراره تحت شبکه باشه دیگه نیازی نیست پایگاه داده روی هر سیستم کپی بشه فقط روی سرور اصلی ایجادش میکنین و مابقی کلاینت ها با داشتن آی پی سرور به پایگاه داده ارتباط برقرار میکنن .
یا روشی که کاربر mohammad2407 (http://barnamenevis.org/member.php?224293-mohammad2407) گفتن ؟

h_a_m_i_d
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:39 صبح
دوست عزیز برای نوشتن برنامه های شبکه چندین روش وجود داره
1-اشتراک فایل
2-اشتراک پایگاه داده (یکجورایی همون اشتراک فایل محسوب میشه )
3-winsock
من به شخصه اگر قرار باشه برنامه ای بنویسم روش 3 را انتخاب میکنم چونکه درسته شاید کار کردن باهاش سخت باشه اما محدودیتی ندارید میتونید خودتون صف درست کنید اولویت بدید که مثلا اگه 200 تا کاربر داشتن همزمان اطلاعات میفرستادن حالا ادمین اومد و یک کاربر وارد کرد اول دستور کاربر اجرا بشه و ..........
البته در روش 3 مزیت هایی هم هست که به شرح زیر است
1-ندادن اطلاعات دیگر کاربران و بالا رفتن امنیت
2-اگر کلاینت ضعیف باشه بدلیل اینکه پردازش در سرور اجرا میشود سرعت بالا میرود
3-عدم محدودیت مانند روش های بالا
و........
به شما هم پیشنهاد میکنم از روش 3 استفاده کنید

systam
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 09:31 صبح
دانلود نمیشه

asman.abi
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:24 صبح
هنوز لینک دانلود مشکل داره . میشه یه جای دیگه آپلود کنی . :تشویق:

gilsoft
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 11:51 صبح
سلام دوست عزيز

لينك دانلود مشكل داره !

bzdesign
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 01:07 صبح
دوست عزیز برای نوشتن برنامه های شبکه چندین روش وجود داره
1-اشتراک فایل
2-اشتراک پایگاه داده (یکجورایی همون اشتراک فایل محسوب میشه )
3-winsock
من به شخصه اگر قرار باشه برنامه ای بنویسم روش 3 را انتخاب میکنم چونکه درسته شاید کار کردن باهاش سخت باشه اما محدودیتی ندارید میتونید خودتون صف درست کنید اولویت بدید که مثلا اگه 200 تا کاربر داشتن همزمان اطلاعات میفرستادن حالا ادمین اومد و یک کاربر وارد کرد اول دستور کاربر اجرا بشه و ..........
البته در روش 3 مزیت هایی هم هست که به شرح زیر است
1-ندادن اطلاعات دیگر کاربران و بالا رفتن امنیت
2-اگر کلاینت ضعیف باشه بدلیل اینکه پردازش در سرور اجرا میشود سرعت بالا میرود
3-عدم محدودیت مانند روش های بالا
و........
به شما هم پیشنهاد میکنم از روش 3 استفاده کنید
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
میشه منبعی برای آموزش قرار بدید ؟یا لینکی بزارید ؟
من الان مشکلم این هست که برنامه ای که نوشتم single user هست و قرار تحت شبکش کنم. آیا با این روش شما نیازی به نوشتن مجدد برنامه از اول نیست ؟؟؟؟

h_a_m_i_d
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 15:51 عصر
دوست عزیز ممنون از پاسختون.
من الان مشکلم این هست که برنامه ای که نوشتم single user هست و قرار تحت شبکش کنم. آیا با این روش شما نیازی به نوشتن مجدد برنامه از اول نیست ؟؟؟؟
با سلام اگر برنامتون single user هست میتونید با کمترین تغییرات اونو تبدیل کنید و مباحث خیلی ساده ای داره (زیاد کد نویسی نداره )
من برنامه ای که نوشته بودم یک برنامه بود مثل net support و بدلیل بوجود اوردن صف و اولویت بندی چندلایه شدن و ......... برنامه پیچیده ای شد
اما برای کارهایی مانند ارسال و دریافت میتونید به راحتی این کار رو انجام بدید
بزودی سایتی تاسیس میکنم و اموزش رو در اونجا میذارم ولی تا اونموقع شما میتونید به این لینک ها
http://veyq.ir/book/id/10438/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-WinSock
http://www.cloob.com/timeline/answer_61192_1112196

alimanam
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 13:51 عصر
با سلام

گوگل عزیز رو پیشنهاد میکنم .

به صورت عادی با تغییر کانکشن استرینگ و تغییرات اندکی میشه برنامه رو تحت شبکه کرد . البته من دقیقاً نمیدونم برنامه شما کارش چیه و آیا از برنامه نویسی چند لایه استفاده کردین یا نه چون اگه از برنامه نویسی چند لایه استفاده کرده باشین به طبع خیلی از مشکلات پیش رو حل خواهد شد .

موفق باشید./

asman.abi
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 16:32 عصر
آقا یه جای دیگه آپلود کن .
جواب همه رو دادی الا اینو:لبخندساده:

لطفا یه سرور خوب آپلود کن بدون درد سر:لبخند:

22reza22
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 17:29 عصر
سلام
چرا اینو یجای دگه آپ نمیکنید؟
منم با دانلودش مشکل دارم

systam
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 16:53 عصر
دانلو نمیشه

alimanam
جمعه 10 خرداد 1392, 15:01 عصر
با سلام

+ آقا یه جای دیگه آپلود کن .
+ منم با دانلودش مشکل دارم
+ دانلو نمیشه

لینک دانلود اصلاح شد از پست اول میتونین دانلود کنین .

موفق باشید./

mehdiasadi50
جمعه 10 خرداد 1392, 16:59 عصر
با تشکر از شما که زحمت کشیدید
یا علی مدد

علی جباری
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 09:20 صبح
با سلام
ظاهرا به دليل گذشت زمان لينك دانلود حذف شده. از دوستان خواهش مي‌كنم اگر كسي اين فايل رو قبلا دنلود كرده، يا لينكشو يا اصل فايل رو داره بذاره تو اين سايت تا بقيه هم استفاده كنند.
البته احتمالا حجم فايل زياد باشده نشه تو اين سايت آپلود كرد. خوشحال ميشم اگه كسي فايل رو داشته باشه براي من ايميل كنه (jabbarinik@gmail.com)

با تشكر

asman.abi
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 10:49 صبح
این هم آپلود کردم با کم ترین حجمی که امکان داشت.

سوال دیگه در مورد setup سازی داشتی در خدمتم.

من با خود installshield کار می کنم.

ارجاع به بارگیری (http://uploaded.net/file/e7nlgup1) (فارسی گفتم):لبخندساده:

keagineh65
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 11:02 صبح
با سلام وخسته نباشید. خیلی ممنون از راهنماییتان ولی فایل دانلود نمیشه.با تشکر:لبخندساده:

alimanam
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 16:23 عصر
با سلام

با سلام وخسته نباشید. خیلی ممنون از راهنماییتان ولی فایل دانلود نمیشه.با تشکر

لینک اصلاح شد از پست اول دانلود کنین . فایل آموزشی آپدیت شد .

موفق باشید./

علی جباری
چهارشنبه 09 بهمن 1392, 22:54 عصر
.: با سلام :.

با تشكر از زحمتي كه كشيديد. بنده فايل رو دانلود كردم و خيلي هم مفيد بود، اما يه مشكل هنوز برام حل نشده و اون اينه كه شما در اين برنامه آموزشي فايل test1.mdf رو داخل خود ويژوال به برنامه اضافه كرديد اما در برنامه من (به دليل اينكه تحت شبكه كار ميكنه) ميخوام هنگام نصب برنامه:

1- SQL Server 2008 نصب بشه
2- فايل ديتابيس (.mdf) به SQL Server اتچ بشه و موقع اولين اتصال به ديتابيس Login (sa) و Password رو از كاربر دريافت كنه

البته با برنامه‌هاي InstallSheild 2010 و Installaware 17 (نسخه 2 گيگا بايتي) و همچنين Visual Studio Installer خود ويژوال بيسيك تونستم ست آپي بسازم كه SQL Server رو نصب كنه ولي هنوز نتونستم كه ديتابيس رو به اون اتچ كنم.
در ضمن اينو بگم كه در بعضي از سايتها اشاره شده بود كه در نرم افزارهاي InstallSheild و Installaware در قسمت Command Line كانكشن استرينگ و يكسري موارد ديگه رو مشخص كنم ولي متأسفانه Setup درست نشد كه نشد.
براي من هيچ فرقي نميكنه كه با چه نرم افزاري برنامه نصب رو درست كنم، فقط ميخوام ديتا بيس به SQL Server اتچ بشه (ترجيحا در حالت Silent)

alimanam
پنج شنبه 10 بهمن 1392, 22:14 عصر
با سلام

به این لینکها مراحعه کنید یک روش رو توضیح داده که به نظرم روش خوش دستی هستش چون با کدنویسی خودتون تمامی مراحل رو در اختیار دارین .

http://stackoverflow.com/questions/19751927/how-to-add-my-sql-server-2008-r2-database-to-my-visual-studio-2010-setup-file
http://stackoverflow.com/questions/17030331/execute-sql-script-on-sql-server-using-c-sharp

موفق باشید./

علی جباری
جمعه 11 بهمن 1392, 10:43 صبح
سلام

ببخشيد من #C كار نكردم اگه ممكنه يك سايت VB.NET معرفي كنيد يا اگه براتون امكان داره يك مثال بذارين

ممنون

asman.abi
شنبه 12 بهمن 1392, 10:36 صبح
.: با سلام :.

با تشكر از زحمتي كه كشيديد. بنده فايل رو دانلود كردم و خيلي هم مفيد بود، اما يه مشكل هنوز برام حل نشده و اون اينه كه شما در اين برنامه آموزشي فايل test1.mdf رو داخل خود ويژوال به برنامه اضافه كرديد اما در برنامه من (به دليل اينكه تحت شبكه كار ميكنه) ميخوام هنگام نصب برنامه:

1- SQL Server 2008 نصب بشه
2- فايل ديتابيس (.mdf) به SQL Server اتچ بشه و موقع اولين اتصال به ديتابيس Login (sa) و Password رو از كاربر دريافت كنه

البته با برنامه‌هاي InstallSheild 2010 و Installaware 17 (نسخه 2 گيگا بايتي) و همچنين Visual Studio Installer خود ويژوال بيسيك تونستم ست آپي بسازم كه SQL Server رو نصب كنه ولي هنوز نتونستم كه ديتابيس رو به اون اتچ كنم.
در ضمن اينو بگم كه در بعضي از سايتها اشاره شده بود كه در نرم افزارهاي InstallSheild و Installaware در قسمت Command Line كانكشن استرينگ و يكسري موارد ديگه رو مشخص كنم ولي متأسفانه Setup درست نشد كه نشد.
براي من هيچ فرقي نميكنه كه با چه نرم افزاري برنامه نصب رو درست كنم، فقط ميخوام ديتا بيس به SQL Server اتچ بشه (ترجيحا در حالت Silent)
برای attach پایگاه داده باید دو کار زیر رو انجام بدی.
1- اول از نسخه express استفاده کنی.
2- قسمت مهمش اینه connection string اون این جور باشه. در حقیقت این کانکشن فایل پایگاه رو attach میکنه.
"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\database.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30"@

در این کانکشن SQLEXPRESS همون instancename هست که در نصب sqlexpress وارد کردی. DataDirectory هم یعنی مکانی که پروژه در حال اجرا هست. اگه پایگاه در پوشه خاصی هست. اینگونه میشه "AttachDbFilename=|DataDirectory|\new folder\database.mdf" .

asman.abi
شنبه 12 بهمن 1392, 10:48 صبح
فایل آپلود شده به صورت EXE هست و دارای حجم کمتر از 7 مگابایت هست. لینک هم کار میکنه امتحان کردم.

ارجاع (http://barnamenevis.org/showthread.php?360952-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-Setup-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-Sql-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D9%87&p=1964747&viewfull=1#post1964747)

در ضمن دوست عزیزمون زحمت کشیدن و در پست اول قرار دادن . چون قبلا نبود گذاشتم تا بقیه استفاده کنن. اگه حوصله باشه یه مطلبی در این باره قرار می دم. مراحل نصب و setup سازی. هم چنین نصب پیش نیاز ها با استفاده از installshield به صورت خاموش (سایلنت).
فارسی را پاس بداریم.

aknj56
شنبه 12 بهمن 1392, 11:06 صبح
با سلام خدمت دوستان
اگر آموزشی هم در مورد نصب سایلنت اس کیو ال اکسپرس دارین که دیگر کاربر نیازی به نصب اکسپرس نداشته باشه و خود به خود نصب بشه برامون بزارید من خیلی دنبال گشتم ولی چیزی پیدا نکردم

asman.abi
شنبه 12 بهمن 1392, 11:42 صبح
این PDF هم هست برای راهنمایی خیلی کمک میکنه.

ارجاع به بارگیری (http://uploadtak.ir/uploads/up191561391245021_installshield 2010 learning v3.rar)

reza8842110217
سه شنبه 20 اسفند 1392, 21:16 عصر
سلام
من یک سوال دارم. وقتی install رو می سازم روی کامپیوتر خودم مشکلی نیست و برنامه کار می کنه ولی وقتی بر روی سیستم دیگر نصب می کنم(البته من sql express نیز بر روی سیستم مشتری نصب میشه) وقتی نرم افزار می خواد اطلاعات را از دیتابیس بخونه ، نرم افزار error میده و از برنامه خارج میشه :گریه::گریه::گریه:
sql من فایل هست که کنار پروژه وجود داره ، و وقتی روی سیستم خودم که sql server رو به صورت کامل نصب کردم ، اجرا و install میکنم مشکلی نداره، کسی به مشکل من برخورده؟

vb341
چهارشنبه 21 اسفند 1392, 00:46 صبح
متن error چی هست ؟