PDA

View Full Version : سوال: باز نشدن sql در ویندوز xp

morika
جمعه 24 شهریور 1391, 15:45 عصر
سلام
من برنامم رو تو ویندوز 7 نوشتم بعد رو VMWare یه ویندوز xp نصب کردم و netframework. رو هم روش نصب کردم. حالا برنامم روی xp کاملا اجرا می شه ولی بانک اطلاعاتی sql رو نمی خونه. یعنی هیچ جا بهش کانکت نمیشه. چرا؟
ممنون

مسعود اقدسی فام
جمعه 24 شهریور 1391, 16:35 عصر
سلام
من برنامم رو تو ویندوز 7 نوشتم بعد رو VMWare یه ویندوز xp نصب کردم و netframework. رو هم روش نصب کردم. حالا برنامم روی xp کاملا اجرا می شه ولی بانک اطلاعاتی sql رو نمی خونه. یعنی هیچ جا بهش کانکت نمیشه. چرا؟
ممنون

Sql رو هم داخل XP نصب کردید؟ دیتابیس رو اضافه کردید؟ یوزر رو ست کردید؟

morika
جمعه 24 شهریور 1391, 16:37 عصر
sql که داخل xp نصب نیست. دیتابیس همراه برنامه و جایی که باید باشه هست. یوزر و پس نداره.

hosseinenayati_2009
جمعه 24 شهریور 1391, 16:45 عصر
سلام
همونطور که دوستان گفتند اس کیو ال باید داخل وی ام نصب بشه
یک نکته اینجا اضافه کنم که vm یک ویندوز جدایی ویندوزی که از روی آن اجرا میشه نصب میکنه و هیچ ربطی به اون نداره. بعد از اینکه شماsql را نصب کردید باید برنامه تون را با اون ست کنید.

morika
جمعه 24 شهریور 1391, 16:46 عصر
یعنی شما میگین من هرجا خواستم این برنامه رو ببرم که باهاش کار کنن باید 4gig SQL هم باهاش نصب کنم؟ نمیشه که

مسعود اقدسی فام
جمعه 24 شهریور 1391, 18:05 عصر
یعنی شما میگین من هرجا خواستم این برنامه رو ببرم که باهاش کار کنن باید 4gig SQL هم باهاش نصب کنم؟ نمیشه که

مثل خود دات نت هر جایی می برید باید اونم نصب باشه. لازم نیست بخش مدیریتش نصب بشه. اما موتورش حتما باید باشه تا جایی که می دونم.

morika
جمعه 24 شهریور 1391, 18:47 عصر
خب حالا این موتورشو از کجا باید گیر بیاریم که فقط همون نصب بشه و همش نصب نشه دیگه؟

ehsan7007
جمعه 24 شهریور 1391, 18:56 عصر
هنگام ساختن ستاپ می تونید اون رو تیک بزنید.
نسخه ی اکسپرس
express

morika
جمعه 24 شهریور 1391, 19:04 عصر
خب من خودم اونجا نیستم که بتونم sql رو دقیق نصب کنم رو سیستم طرف. الان که گشتی زدم به نظرتون مشکل من با sql server compact editaion حل میشه؟

مسعود اقدسی فام
جمعه 24 شهریور 1391, 20:49 عصر
خب من خودم اونجا نیستم که بتونم sql رو دقیق نصب کنم رو سیستم طرف. الان که گشتی زدم به نظرتون مشکل من با sql server compact editaion حل میشه؟

بستگی داره پایگاه داده رو به صورت دیتابیس روی سرور (از طریق مدیریت Sql) تعریف کرده باشی، یا یه فایل همراه برنامه. مثل اون حالتی که فایل Access معرفی می‌شه.

morika
شنبه 25 شهریور 1391, 00:25 صبح
Data Source=.\SQLEXPRESS; AttachDbFilename=" + directory + @"\windows\gconfig\system\gtree.mdf; Integrated Security=True; User Instance=True"
کانکشنی که من تعریف کردم به این شکله. سرچ که کردم دیدم تو سایت msdn نوشته اگه بانک رو با sql express بنویسیم تو همه ویندوز ها بدون نیاز به چیزه دیگه ای میشه ازش استفاده کرد. می خواستم ببینم این sql express رو چجوری باید باهاش کار کرد؟ من dvd sql server 2008 رو دارم ولی توش sql express نداره. این express هم یه چیزی هست مثل خود sql server؟ لینک دانلودش رو پیدا کردم. باید جداگانه دانلود و نصب بشه و بانک دوباره تو اون طراحی بشه؟