PDA

View Full Version : سوال: خطای DataRowView هنگام استفاده از آیتم

aminaltavista
شنبه 25 شهریور 1391, 17:01 عصر
سلام

زمانی که میخوام از آیتم های کامبوباکس استفاده کنم به جای مقادیر این خط کد به لیست باکس اضاف میشه ! مثلا : با فرض این که میخوام مقدار 1 کامبوباکس به لیست باکس اضا ف بشه :

listBox1.Items.Add(cmbUser.Items[1].ToString());

که با این خط به جای مقدار مواجه میشم: System.Data.DataRowView

meisam12
شنبه 25 شهریور 1391, 18:28 عصر
سلام
شما باید آیتمی که انتخاب می شود را به صورت زیر بنویسید.

listBox1.Items.Add(cmb.SelectedIndex.ToString())

aminaltavista
شنبه 25 شهریور 1391, 19:43 عصر
سلام
شما باید آیتمی که انتخاب می شود را به صورت زیر بنویسید.

listBox1.Items.Add(cmb.SelectedIndex.ToString())

دوست گرامی اگه بخوام همه آیتم ها رو به لیست باکس اضاف کنم یا به عبارتی آیتم ها رو از کامبو باکس به لیست باکس بریزم چی؟

aminaltavista
شنبه 25 شهریور 1391, 22:37 عصر
به اینصورت میتونید متن آیتم را بدست بیارید
(cmb.Items[0] as DataRowView).Row["نام فیلد"].ToString()

این برا استخراج از دیتابیسه؟ نام فیلد چیه ؟

Mahmoud.Afrad
شنبه 25 شهریور 1391, 22:59 عصر
ربطی به دیتابیس نداره. وقتی دیتاتیبلی را به کمبوباکس بایند کنید میتونید با خط بالا متن هر آیتم را بدست بیارید. "نام فیلد" هم نام فیلدی هست که به کمبو بایند کردید. یعنی همون DisplayMember کمبوباکس هست. پست قبل را آپدیت کردم

aminaltavista
یک شنبه 26 شهریور 1391, 09:17 صبح
ربطی به دیتابیس نداره. وقتی دیتاتیبلی را به کمبوباکس بایند کنید میتونید با خط بالا متن هر آیتم را بدست بیارید. "نام فیلد" هم نام فیلدی هست که به کمبو بایند کردید. یعنی همون DisplayMember کمبوباکس هست. پست قبل را آپدیت کردم

شما یه متخصص به تمام معنا هستید و مشکل من هم همین بود که کامبو باکس بایند بود . من به صورت عادی میتونستم که این کارو بکنم اما همون طور که گفتم این جا به جای این که آیتم ها رو به لیست باکس اضاف کنه System.Data.DataRowView اضاف میشد که با روش شما حل شد. دستتون درد نکنه.:تشویق: