PDA

View Full Version : حرفه ای: گروه بندی کردن سطرهای دیتاگرید

zare69
یک شنبه 26 شهریور 1391, 12:34 عصر
دوستان سلام
من می خوام سطرهای دیتاگریدم را مثل تصویر زیر گروهبندی کنم .
آیا راحلی برای این کار وجود داره؟ میشه راهنمایی کنید:متفکر:

92946

Mahmoud Zaad
یک شنبه 26 شهریور 1391, 14:30 عصر
سلام
کلاس زیر رو به پروژه تون اضافه کنید، NameSpace رو به NameSpace پروژه خودتون تغییر بدید. و یه بار پروژه رو build کنید. بعد از داخل toolbox کنترل جدید به اسم GroupByGrid رو به جای دیتاگریدویو به پروژه تون اضافه کنید.

منبع (http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/winformsdatacontrols/thread/a44622c0-74e1-463b-97b9-27b87513747e#faq8)

zare69
دوشنبه 27 شهریور 1391, 09:40 صبح
سلام وممنون دوست عزیز از لطفتون
من داخل منبع که آدرسشو گذاشتید دنبال کدی گشتم که بتونم دیتاگریدم را مثل تصویری که گذاشتم طراحی کنم ولی چیزی دستگیرم نشد.
شما می تونید منو راهنمای کنید؟یا کدشو برام قرار بدید؟:خجالت:
با تشکر

zare69
دوشنبه 27 شهریور 1391, 15:01 عصر
هیچکس نمی تونه کمکم کنه؟
ممنون میشما

Mahmoud Zaad
دوشنبه 27 شهریور 1391, 15:17 عصر
اشکال کلاسی که ضمیمه کردم چی بود؟

ehsan7007
دوشنبه 27 شهریور 1391, 17:56 عصر
از کامپوننت تلریک استفاده کن ، هم گرافیکش فوق العادست ، هم امکانات زیاد از جمله گروه بندی بر اساس هر چی که بخواهید داره!

موفق باشید.

zare69
سه شنبه 28 شهریور 1391, 11:58 صبح
اشکال کلاسی که ضمیمه کردم چی بود؟
فکر نمی کنم از کلاسه باشه چون کنترلی که گفته بودید ایجاد شد و گروهبندی ستون ها درست عمل می کنه و برای گروه بندی سطرها درست نشد (کدی دستگیرم نشد)
کدشو دارید بهم بدید :خجالت:

ehsan7007
سه شنبه 28 شهریور 1391, 12:13 عصر
برای استفاده از کامپوننت مشکلی دارید؟
اخه تلریک این اجازه رو به کاربر شما می ده که بتونه اطلاعاتش رو براساس میل خودش گروه بندی کنه ، بدون اینکه نیاز باشه شما از کدی استفاده کنید.

zare69
سه شنبه 28 شهریور 1391, 13:13 عصر
برای استفاده از کامپوننت مشکلی دارید؟
اخه تلریک این اجازه رو به کاربر شما می ده که بتونه اطلاعاتش رو براساس میل خودش گروه بندی کنه ، بدون اینکه نیاز باشه شما از کدی استفاده کنید.
من این کامپوننتو(تلریک) نصب کردم ولی همچین چیزی نداره می تونید ی نمونه شو قرار بدید.
راستی ی سوال دارم آیا کامپوننت جانوس این امکان داره؟

ehsan7007
سه شنبه 28 شهریور 1391, 13:23 عصر
با جانوس کار نکردم ، ولی اگر در زمان اجرا یک فیلد رو به قسمت بالای گرید درگ کنید ، بر اساس اون فیلد گروه بندی میشه.

zare69
سه شنبه 28 شهریور 1391, 13:57 عصر
با جانوس کار نکردم ، ولی اگر در زمان اجرا یک فیلد رو به قسمت بالای گرید درگ کنید ، بر اساس اون فیلد گروه بندی میشه.
دوست عزیز فکر کنم سوال منو متوجه نشدید
من می خوام سطرهارو گروهبندی کنم دقیقا مثل شکلی که تو اولین پستم قرار دادم.می تونم این کار را انجام بدم با هر کامپوننت یا کدی؟ امکانش وجود داره؟:متفکر:
با تشکر

ehsan7007
سه شنبه 28 شهریور 1391, 14:10 عصر
از این امکانات بیشتر می خوای؟! (http://www.mediafire.com/?q2ffzieyz6vp2bv)

zare69
سه شنبه 28 شهریور 1391, 14:37 عصر
نه ی چیز شبیه تصویری که گذاشتم می خوام ،با این تصویر کارم حل نمیشه.
با کدی که دوستمون گذاشته تا ی حدی پیش رفتم ولی کاملا شبیه اون نمیشه احتمالا ی جای کدم اشتباهه

Mahmoud Zaad
سه شنبه 28 شهریور 1391, 17:36 عصر
دوست عزیز کلاس زیر رو به همون روشی که عرض کردم به پروژه اضافه کنید، این کلاس شبیه کلاس قبلیه فقط یه خاصیت (Property) به اسم ColumnForGroupingIndex و از نوع int به کنترل groupByGridمون اضافه میشه که همونطور که از اسمش مشخصه باید اندیس ستونی که می خواید گروه بندی توش انجام بشه رو براش بنویسید.

zare69
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:18 صبح
دوست عزیز کلاس زیر رو به همون روشی که عرض کردم به پروژه اضافه کنید، این کلاس شبیه کلاس قبلیه فقط یه خاصیت (Property) به اسم ColumnForGroupingIndex و از نوع int به کنترل groupByGridمون اضافه میشه که همونطور که از اسمش مشخصه باید اندیس ستونی که می خواید گروه بندی توش انجام بشه رو براش بنویسید.
آیا میشه دیتاگرید شبیه عکس زیر باهاش طراحی کرد آخه ColumnForGroupingIndex فقط ی ایدی میگره و براساس آن گروهبندی می کنه .
میشه بگید باید چیکارش کنم:گیج:
93081

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:47 صبح
آیا میشه دیتاگرید شبیه عکس زیر باهاش طراحی کرد آخه ColumnForGroupingIndex فقط ی ایدی میگره و براساس آن گروهبندی می کنه .
میشه بگید باید چیکارش کنم:گیج:
93081
داداش/آبجی! سرکار گذاشتی ما رو؟ خب همون کلاس قبلی همین کارو می کرد! :متفکر:

zare69
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:58 صبح
میدونم همین کارو میکرد ولی روش انجامشو بلد نبودم از اون کدها(منبع) هم استفاده کردم فایده نداشت درست نشد.:متعجب:
باید با کد این سطرها و ستون ها را ایجاد کنم یا تو طراحی می تونیم دستی ایجادش کنیم(دو تا ستون اولی مقداراش ثابته و مابقی اطلاعاتو باید از بانک بخونه یا کاربر دستی تایپ کنه).:متفکر:
امیدوارم این بار منظورم متوجه شده باشید :خجالت:

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 12:12 عصر
امیدوارم این بار منظورم متوجه شده باشید :خجالت:
نه! از اول قشنگ بگو می خوای چکار کنی؟

zare69
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 13:08 عصر
نه! از اول قشنگ بگو می خوای چکار کنی؟
نگاه کنید من می خوام ی دیتاگرید داشته باشم که بتونم با اون دیتاکرید های شبیه عکسای زیر را طراحی کنم با این کلاسی که شما گذاشتید فکر کنم مشکل حل بشه ولی من روش کار کردن باهاشو بلد نیستم .
نمیدونم میشه اونو دستی طراحی کرد یا نه ؟و اگر باید با کد اینکارو کرد چطوری انجامش بدم؟ میشه ی مثال تو پروژه انجام بدید و برام قرار بدید

93092

93093

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 13:55 عصر
اگه خواستید می تونید از اون یکی کلاس استفاده کنید.

zare69
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 14:23 عصر
ممنون خیلی خوب بود.
ببخشیدا ولی میشه دیتا گرید را مثل تصویر دومی هم طراحی کرد؟

zare69
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 14:38 عصر
دقیقا این شکلی میشه طراحی کرد
93101

zare69
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 09:58 صبح
یعنی امکان درست کردن چنین چیزی نیست؟:متعجب::گریه:

zare69
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:56 عصر
اگه خواستید می تونید از اون یکی کلاس استفاده کنید.
ی سوال دیگه برام پیش اومده که اگر مقدار دو تا سطر پشت سرم یکی باشه(مقدار هر دو صفر باشه) اونها را گروهبندی می کنه و یکیشو نشون میده (خط وسطشم برمیداره)و این مشکل داره چیکارش کنم که حالت گروهبندی برای دو تا ستون های اولی که خودمون دستی مقدارشو دادیم فعال باشه و مابقی غیر غعال باشه.(یعنی مقدار های که کاربر درحین اجرا وارد می کند):متفکر: