PDA

View Full Version : سوال: آیا استفاده از کامپوننت هایی مانند DevExpress به مرور زمان مشکل زا نخواهد بود؟؟

r. salehi
یک شنبه 26 شهریور 1391, 16:59 عصر
عرض سلام و ادب
دوستان همه می دونیم که استفاده از کامپوننتهایی مثل DevExpress کار برنامه نویسی رو خیلی تسریع و زیباتر میکنه اما من یک سوال دارم. استفاده از نسخه های کرک شده این کامپوننت ها به مرور زمان برای برنامه مشکل ایجاد نمیکنه؟ کرک این کامپوننتها از کار نمی افته؟
من در این زمینه کاملا بی تجربه هستم. از دوستانی که عملا و طولانی مدت در این خصوص تجربه دارند خواهش دارم که راهنماییم کنند.
لازم به توضیحه که برنامه من کاملا در فیلد دیتا و جداول و پالایش اطلاعاته. مثلا یک DataGridView پرقدرت شدیدا کار منو تسهیل میکنه. به نظر شما کدوم یک از کامپوننت ها در این زمینه قویتر هستند؟
پیشاپش از لطف دوستان سپاسگذاری می کنم.

ehsan7007
یک شنبه 26 شهریور 1391, 17:09 عصر
نظر من تلریک هست.
البته این یه نظره و ممکنه اشتباه باشه.

NasimBamdad
یک شنبه 26 شهریور 1391, 17:23 عصر
نظر من تلریک هست.
البته این یه نظره و ممکنه اشتباه باشه.

علت اینکه تلریک کند می کنه نرم افزار رو چیه ؟ یعنی موقع لود کردن خیلی زمان می بره . ولی در حین کار کردن و مثلا خوندن اطلاعات از گرید بسیار سریع هست

va2012
یک شنبه 26 شهریور 1391, 17:59 عصر
سلام.

من با اکثر کامپوننت ها کار کردم ولی به نظرم بهترین کامپوننت ها از لحاظ زیبایی و کاربرد و کم ایراد بودن کامپوننت های تلریک هستند. نسخه های قدیمی تلریک خیلی سنگین بود و کارکردن باهاش هم خیلی سخت بود ولی نسخه 2012 خیلی خیلی سبک تر از نسخه های قبلی شده و سرعت رو کمتر کاهش میده و شیوه استفادش هم راحت تر شده.

البته هنوز DataGridView تلریک کمی کند هست. کلا همیشه هنگام استفاده از کامپوننت ها سرعت برنامه کمی پایین میاد ولی این حد کاهش سرعت برای بعضی بیشتر و برای بعضی کمتر هست.

شما میتونید از ترکیب این دو مورد کامپوننت استفاده کنید. من خودم اکثر جاها از تلریک استفاده میکنم ولی برای دیتاگرید ویو از کامپوننت DevComponent استفاده می کنم.

اما در مورد مشکل کرک کامپوننت ها هم من تا حالا مشکل خاصی از Telerik و DevComponent ندیدم ولی کامپوننت های جانوس نسخه 4 بعضی اوقات پیغام خطا میده (ظاهرا هنوز کرک درست و حسابی نداره)

Farshid007
یک شنبه 26 شهریور 1391, 19:25 عصر
فقط Dot Net Bar (http://ehsanavr.com/1391/05/06/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-devcomponents-dotnetbar-10-4-0-1-patch/)

ehsan7007
یک شنبه 26 شهریور 1391, 21:47 عصر
سلام.

من با اکثر کامپوننت ها کار کردم ولی به نظرم بهترین کامپوننت ها از لحاظ زیبایی و کاربرد و کم ایراد بودن کامپوننت های تلریک هستند. نسخه های قدیمی تلریک خیلی سنگین بود و کارکردن باهاش هم خیلی سخت بود ولی نسخه 2012 خیلی خیلی سبک تر از نسخه های قبلی شده و سرعت رو کمتر کاهش میده و شیوه استفادش هم راحت تر شده.

البته هنوز DataGridView تلریک کمی کند هست. کلا همیشه هنگام استفاده از کامپوننت ها سرعت برنامه کمی پایین میاد ولی این حد کاهش سرعت برای بعضی بیشتر و برای بعضی کمتر هست.

شما میتونید از ترکیب این دو مورد کامپوننت استفاده کنید. من خودم اکثر جاها از تلریک استفاده میکنم ولی برای دیتاگرید ویو از کامپوننت DevComponent استفاده می کنم.

اما در مورد مشکل کرک کامپوننت ها هم من تا حالا مشکل خاصی از Telerik و DevComponent ندیدم ولی کامپوننت های جانوس نسخه 4 بعضی اوقات پیغام خطا میده (ظاهرا هنوز کرک درست و حسابی نداره)

درسته ، گریدش خیلی سرعت می گیره ، ولی من بخاطر زیبایی و اون همه تمش ، و امکاناتی که در اختیار برنامه نویس و کاربر قرار میده ، تلریک رو پیشنهاد میدم.

موفق باشید.

r. salehi
دوشنبه 27 شهریور 1391, 02:36 صبح
فقط Dot Net Bar (http://ehsanavr.com/1391/05/06/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-devcomponents-dotnetbar-10-4-0-1-patch/)
سلام دوست عزیز
ممنونم از پاسخ گویی شما اما راستش من دنبال دلیل و علت می گردم نه صرفا نام بردن از یک کامپوننت خاص. لطفا اگر دلایلی دارید بفرمایید اونهم به صورت مقایسه ای با دیگر کامپوننتها نه سلیقه ای.
سپاسگذارم