PDA

View Full Version : بستن یک فرم از فرم های دیگر

nafisehk
یک شنبه 26 شهریور 1391, 20:05 عصر
سلام دوستان
وقتی تو فرم مین خروج و انتخاب می کنم فرم خروج باز میشه....تو فرم خروج یه دکمه قفل دارم که میخوام وقتی کاربر روش کلیک می کنه همهی فرم ها بسته شن و فرم لاگین باز شه....
بنده سرپ کردم اما راه حلی که دوستان پیشنهاد کرده بودند جواب نداد...

ali_habibi1384
یک شنبه 26 شهریور 1391, 20:58 عصر
سلام دوستان
وقتی تو فرم مین خروج و انتخاب می کنم فرم خروج باز میشه....تو فرم خروج یه دکمه قفل دارم که میخوام وقتی کاربر روش کلیک می کنه همهی فرم ها بسته شن و فرم لاگین باز شه....
بنده سرپ کردم اما راه حلی که دوستان پیشنهاد کرده بودند جواب نداد...

پيشنهاد ميكنم بجاي بستن فرمهاي ديگه فرم لاگين رو بصورت ديالوگ بياريد بالا تا كاربر به فرمهاي زيرين دسترسي نداشته باشه.

nafisehk
یک شنبه 26 شهریور 1391, 21:24 عصر
دوست خوبم من داکیومنتم و تحویل دادم و تو داکیومنت نمودارام و به شکلی که توصیح دادم کشیدم... ایا این امکان چیزی که گفتم وجود داره؟

nafisehk
یک شنبه 26 شهریور 1391, 22:32 عصر
دوستان لطفا راهنمایی کنید

ehsan7007
یک شنبه 26 شهریور 1391, 22:40 عصر
اگه با ورود به نرم افزار ، صفحه لوگین میاد ، خب برنامه رو ریستارت کن :
Application.Restart();

Hossenbor
یک شنبه 26 شهریور 1391, 23:15 عصر
دوست عزیز از فرم لوگین به فرم اصلی ارجاع بده بعد از اونجا اونو ببند و یا یک راه حل دیگه کلاس applocation یک گزینه داره مطمن نیستم ولی فکر کنم openforms هست نگاه کنی پیداش می کنی بازم اگه سوالی بود در خدمتم

nafisehk
دوشنبه 27 شهریور 1391, 01:56 صبح
اگه با ورود به نرم افزار ، صفحه لوگین میاد ، خب برنامه رو ریستارت کن :
Application.Restart();

دوست خوبم وقتی restart میکنم فرم لاگین نمایش داده میشه اما پرورم از حالت اجرا خارج میشه... :متعجب:

nafisehk
دوشنبه 27 شهریور 1391, 02:01 صبح
دوست عزیز از فرم لوگین به فرم اصلی ارجاع بده بعد از اونجا اونو ببند و یا یک راه حل دیگه کلاس applocation یک گزینه داره مطمن نیستم ولی فکر کنم openforms هست نگاه کنی پیداش می کنی بازم اگه سوالی بود در خدمتم

ممنونم از راهنماییت
اما من نفهمیدم این گزینه برا چه کاریه؟؟؟
میشه یه کم بیشتر توصیح بدید؟

nafisehk
دوشنبه 27 شهریور 1391, 02:07 صبح
پيشنهاد ميكنم بجاي بستن فرمهاي ديگه فرم لاگين رو بصورت ديالوگ بياريد بالا تا كاربر به فرمهاي زيرين دسترسي نداشته باشه.ر

اینجوری اگه کاربر دوباره user pass وارد کنه و لاگین و بزنه دوباره فرم مین و باز میکنه....

nafisehk
دوشنبه 27 شهریور 1391, 03:37 صبح
دوستان ممنون از راهنمایی هاتون با کد زیر مشکلم حل شد .

frmMain frmMain=new frmMain();
frmLogin frmLogin = new frmLogin();
frmLogin.Show();
(Application.OpenForms["frmMain"] as Form).Close();

ali_habibi1384
دوشنبه 27 شهریور 1391, 06:53 صبح
دوستان ممنون از راهنمایی هاتون با کد زیر مشکلم حل شد .

frmMain frmMain=new frmMain();
frmLogin frmLogin = new frmLogin();
frmLogin.Show();
(Application.OpenForms["frmMain"] as Form).Close();

خيلي خوبه كه شما خودتون جواباي سوالاتونو پيدا ميكنيد اما بايد بگم در مطرح كردن سوال مشكل داريد چرا كه شما گفتيد ميخوايد همه فرمها رو ببنديد نه فرم اصلي رو اما كدي كه مشكل شما رو حل كرده فقط فرم اصلي رو ميبنده.
يه سوال ديگه هم پرسيده بوديد كه گفته بوديد maskedtextbox كار نميكنه دفعه اول اشاره اي به اين موضوع نكرده بوديد اما بعد از اينكه جواب سوالتونو پيدا كرديد اين موضوع رو در سوال مطرح كرديد.
اگر ميخوايد توي سايت سريع جواب بگيريد سوالتونو درست مطرح كنيد.
موفق باشيد.

nafisehk
سه شنبه 11 مهر 1391, 18:05 عصر
حق با شماست دوست عزیز :لبخندساده: شاید چون سوال و درست مطرح نکردم به جواب نرسیدم ... چون همه فرم های من یا داخل یه پنل از فرم مین باز میشه و یا به صورت showdialog اگه کاربر بخواد با استفاده ازمنوی فرم مین، خارج شه حتما باید فرمی که به صورت showdialog باز شده را ببنده بنابراین فقط فرم مین میمونه..