PDA

View Full Version : مشکل با فونت در انجام هرگونه جستجو(فوریییییییی!!!!!)

maryam_jamshid
دوشنبه 19 دی 1384, 13:34 عصر
--------------------------------------------------------------------------------

سلام
من اطلاعاتم رو از فاکس پرو به اس کیو ال اوردم و در فرمت ظاهریشون مشکلی ندارم ولی وقتی از داخل برنامه جستجو انجام میدم نتیجه رو بر نمی گردونه و پیدا نمی کنه ولی وقتی از داخل جدول کپی پیست می کنم در تکست باکس و جستجو می کنم پیدا می کنه .
برنامه من صرفا با فارسیه و تابع فونت خاصی نیست و با فونت سیستم تست شده.
حالا نمی دونم تبدیل کد پیج ایران سیستم به ویندوز و اس کیو ال ایا معادلش در اینجا فونتی وجود داره ؟ من چطور این مشکل رو بر طرف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ظاهر فرمت "ی" و حروف در بانک به نظر عربی میرسه چون نقطه داره ولی نمیشه که سیستم رو روی کار با عربی بذارم چون بد می شه و با بقیه حروف مشکل پیدا می کنه.

لطفا راهنمایی کنید نیاز فوری دارم/

Hamedm
دوشنبه 19 دی 1384, 14:49 عصر
سلام

--------------------------------------------------------------------------------

سلام
من اطلاعاتم رو از فاکس پرو به اس کیو ال اوردم و در فرمت ظاهریشون مشکلی ندارم ولی وقتی از داخل برنامه جستجو انجام میدم نتیجه رو بر نمی گردونه و پیدا نمی کنه ولی وقتی از داخل جدول کپی پیست می کنم در تکست باکس و جستجو می کنم پیدا می کنه .
برنامه من صرفا با فارسیه و تابع فونت خاصی نیست و با فونت سیستم تست شده.
حالا نمی دونم تبدیل کد پیج ایران سیستم به ویندوز و اس کیو ال ایا معادلش در اینجا فونتی وجود داره ؟ من چطور این مشکل رو بر طرف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ظاهر فرمت "ی" و حروف در بانک به نظر عربی میرسه چون نقطه داره ولی نمیشه که سیستم رو روی کار با عربی بذارم چون بد می شه و با بقیه حروف مشکل پیدا می کنه.

لطفا راهنمایی کنید نیاز فوری دارم/ ممکنه مشکل از اینجا باشه:
1- ممکنه Collation فیلدها رو روی Latin قرار داده باشید. که باید اونهارو روی Arabic_CI_AI تنظیم کنید.
2- ممکنه موقع نصب SQLServer زبان اونو Arabic انتخاب کرده باشید که این غلطه.
3-ممکنه در شرط WHERE حرف N را قرار نداده باشید. به این صورت که:

WHERE FName = N'حامد'

درضمن در چه ویندوزی امتحان کردید؟

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

maryam_jamshid
دوشنبه 19 دی 1384, 18:02 عصر
سلام
ممکنه مشکل از اینجا باشه:
1- ممکنه Collation فیلدها رو روی Latin قرار داده باشید. که باید اونهارو روی Arabic_CI_AI تنظیم کنید.
2- ممکنه موقع نصب SQLServer زبان اونو Arabic انتخاب کرده باشید که این غلطه.
3-ممکنه در شرط WHERE حرف N را قرار نداده باشید. به این صورت که:

WHERE FName = N'حامد'

درضمن در چه ویندوزی امتحان کردید؟

سلام
متشکرم از جوابتون. دیتابیس رو با لاتین ساختم .اطلاعات رو در ویندوز 98 کانورت کردم و به xp اوردم و تست کردم. حالا یعنی به نظر شما من باید collation دیتابیس رو arabic میگذاشتم.؟
در اینصورت برای سایر حروف مثلا پ یا ژ مشکلی پیش نمی یاد؟
ضمنا درشرط ها از like N استفاده کردم.

Hamedm
دوشنبه 19 دی 1384, 19:06 عصر
سلام

متشکرم از جوابتون. دیتابیس رو با لاتین ساختم .اطلاعات رو در ویندوز 98 کانورت کردم و به xp اوردم و تست کردم.

برنامتونو در 98 هم تست کنید. شاید با کدپیج XP مشکل داشته باشه، اینو به خاطر این میگم چون این بلا سر من هم اومده.

حالا یعنی به نظر شما من باید collation دیتابیس رو arabic میگذاشتم.؟
در اینصورت برای سایر حروف مثلا پ یا ژ مشکلی پیش نمی یاد؟

روی Arabic هم تست کنید و مطمئن باشید که مشکلی پیش نمیاد.

maryam_jamshid
دوشنبه 19 دی 1384, 21:55 عصر
hamedm عزیز متشکرم که وقت می ذاری
من مشکلاتی رو که گفتی تست کردم برطرف نشد امکان تست برنامم در 98 نیست.
حالا نمی دونم از داخل برنامه با چه فرمتی تایپ کنم تا در جستجو از داخل برنامه اطلاعات بازیابی بشه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!به نظر شما فونت خاصی هست که این مشکل رو برطرف کنه؟
زبانxp windows هم که نمیشه عربی بذارم!!!!! قاتی پاتی می نویسه!!!!!
خودم فکر می کنم قضیه همین کدپیج ویندوزه که 98 ااااااا اخه برنامه کانورتم هم تحت 98 کار می کنه نمی تونم این جدول ها با این همه فیلد رو در ویژوال فاکس ایکس پی کانورت کنم
حالا به نظرتون چی کنم؟