PDA

View Full Version : موارد مورد نیاز برای اجرای یک برنامه exe در یک کامپیوتر دیگه

VB6.0
شنبه 01 آذر 1382, 20:46 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز،
فرض کنید که یک برنامه نوشته شده و توش هم از کنترلهای مختلفی استفاده شده، خوب!
حالا این برنامه رو EXE اش میکنیم; چه نکاتی رو باید مد نظر داشته باشیم تا در یه کامپیوتر دیگه بدون نقص اجرا بشه؟
لازم به تذکره که در کامپیوتر راه دور(منظور همان دستگاهه که قراره برنامه روی اون اجرا بشه!) هیچ گونه ارتباطی با ویژوال بیسیک وجود نداره و در واقع یه سیستمی که مثلا ویندوزش همین الآن نصب شده و هیچ برنامه دیگری هم روش نصب نشده!

linux
شنبه 01 آذر 1382, 23:24 عصر
برنامه را با استفاده از packeger ویبی بصورت پکیج در بیار خودش یه فایل ست‌آپ میسازه .

nematia
یک شنبه 02 آذر 1382, 02:23 صبح
یا اینکه تمام فایلهای لازم رو به یکی از برنامه های Setupساز مثل Installsheildبده تا برات فایل نصب کننده رو بسازن.

VB6.0
یک شنبه 02 آذر 1382, 12:56 عصر
با سلام
با تشکر دوستان
ولی من منظورم اینا نبوده چون میخوام برنامم بدون اینکه نصب بشه اجرا بشه!
درضمن فرض کنید که من تو برنامم از کنترلهای ActiveX که مثلا برای خود سیستم عامل هستش استفاده میکنم(مثل MediaPlayer و ...) که به نظر میاد تو ورژنهای مختلف ویندوز با هم فرق دارن؟
آیا استفاده از این نوع کنترلها برنامه رو در اجرا روی کامپیوتر دیگه دچار مشکل میکنه؟
متشکرم.

VB6.0
دوشنبه 03 آذر 1382, 22:14 عصر
با سلام
مثل اینکه میلی برای پاسخ دادن به این سوال نیست؟
یه جور دیگه مطرح میکنم:
آیا برای اجرای برنامه ای که توش از OCX های(یا همون کنترلهای ActiveX) خاصی استفاده شده بر روی یه کامپیوتر دیگه(که شرحش در بالا داده شد!) نیاز به انجام کار خاصی (مثل رجیستر کردن این کنترلهای خاص و یا... , چه میدونم هر چیز دیگه ای... ) هستش؟
قبلا از پاسخ دادن شما دوستان تشکر میکنم:
متشکرم.

Abbas Arizi
دوشنبه 03 آذر 1382, 22:42 عصر
خب طبیعتا اون OCX ها هم باید توی اون یکی کامپیوتر کپی بشن و هم رجیستر و بهترین راه برای اینکار همون ساخت Package برای نصب برنامه هست.
ولی برای رجیستر کردن میتونید به طور دستی هم اقدام کنید (که زیاد جالب نیست و ممکنه برای هر OCX ی هم جواب نده) . توی خط فرمان این دستور رو بنویسید

Regsvr32 "FileName"

VB6.0
سه شنبه 04 آذر 1382, 14:20 عصر
با سلام
این OCXها باید جای خاصی کپی بشن؟
یا اینکه فقط باید یه جایی تو کامپیوتر باشند و بعد با همون مسیر رجیستر بشه؟

Abbas Arizi
سه شنبه 04 آذر 1382, 14:26 عصر
نه. هیچ فرقی نمیکنه که توی کدوم مسیر باشه. البته به صورت معمول اونها رو توی فولدر سیستم ویندوز کپی میکنن. ولی اگه جای دیگه هم باشه تفاوتی نداره.

VB6.0
سه شنبه 04 آذر 1382, 14:36 عصر
با سلام
راستی یادم رفت بپرسم:
آیا کنترل(های) خاصی رو سراغ دارین که با روش دستی رجیستر نشند؟

Abbas Arizi
سه شنبه 04 آذر 1382, 14:48 عصر
من الان کنترل خاصی توی ذهنم نیست. ولی اکثر کنترلهایی که نیاز به License دارند، با این دستور رجیستر نمیشوند چون یک سری اطلاعات اضافی هم باید ثبت کنند.

ساران سافت
پنج شنبه 06 آذر 1382, 11:55 صبح
اگر بخواهید از دیتا بیس ها مثل Data Object یا ado استفاده کنید به این طریقه نمی توانید آنها را راه بیندازید. 8)

VB6.0
شنبه 08 آذر 1382, 08:38 صبح
با سلام مجدد
من یه برنامه نوشتم ولی همونطور که گفتم نمیخواهم که نصب بشه.
اما میخوام که تمام مواردی رو که باید برای اجرا داشته باشه رو دستی انجام بدم!
من این برنامه Pakageساز وی بی رو اجرا کردم و اون موردی رو که برنامه نصب نمیسازه و یه گزارش از تمام چیزهایی رو که نیازه میده(الآن اسمش یادم نیست!) رو راه انداختم و یه چیزایی گیرم اومد!
حالا برای Dllها و OCXهایی که برای اجرا لازمه, بهترین کاری رو که میتونم بکنم چیه؟
متشکرم.

ساران سافت
شنبه 08 آذر 1382, 15:25 عصر
ببین VB6.0 با اینکه حرفهای بدی در نظر خواهی زدی ولی جوابت را می دهم. :lol: (شوخی)
فایل exe را بساز و در یک زیر شاخه کپی کن. بعد تمام آن dllها و Ocx های که برنامه Pakage wizard توی زیرشاخه پکیجش جمع کرده بریز کنار فایل exe البته فایل setup و امثال آن نیازی نیست. سپس آن رایت کن و بعد ببر هرجا که خواستی. اگر باز پیغام Ocx یا dll گرفتی و همراه آن فایل اجرایی ات بو آنها را باید رجیستر کنی. :?

VB6.0
یک شنبه 09 آذر 1382, 11:26 صبح
با سلام
با تشکر از جناب ساران سافت و عذر خواهی از تمام دوستانی که از صحبتهای من ناراحت شدند. ولی من فقط نظرم رو اعلام کردم!
و اما در مورد سوالم:
اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
متشکرم.

ساران سافت
یک شنبه 09 آذر 1382, 12:14 عصر
بابا شوخی کردم. چرا بدل می گیری. :lol: :lol: :lol:

ساران سافت
یک شنبه 09 آذر 1382, 12:24 عصر
ببین وقتی setup ساختی. اون توی یک زیر شاخه ای ساخت که خواسته بودی درسته!
توی اون زیر شاخه یک زیر شاخه دیگر می سازه خود برنامه ست آپ که اسمش Support است.خب
حال هرچی توی این زیر شاخه است برای اجرای فایل exe شما لازم است . البته فایل setup.exe را لازم نیبست و می توانی آن را پاک کنی. :wink:

باز هم می گوییم تا آنجا که من امتحان کردم خیلی از برنامه ها جواب داد. ولی اگر بخواهی از دیتا بیس مثل dao یا ado در برنامه ات استفاده کنی جواب نمی دهد. :o

VB6.0
یک شنبه 09 آذر 1382, 16:18 عصر
با سلام
دستتون درد نکنه.
اما نگفتین که این فایلها رو چه جوری مورد استفاده قرار بدم؟(البته دقیق نگفتین!)
این DLLها رو کجا بذارم و آیا اون OCXها رو هم باید با دستور Regsvr32 رجیستر کنم؟
متشکرم.

VB6.0
سه شنبه 11 آذر 1382, 09:27 صبح
با سلام مجدد,
ببخشید که اینقدر کشش میدم! :oops:
در واقع مشکل من اینه که آیا میشه تموم کارهایی که برنامه Setupای که Pakager وی بی انجام میده خودم دستی و با کد نویسی انجام بدم؟
متشکرم.

ساران سافت
سه شنبه 11 آذر 1382, 10:37 صبح
اون dllها و ocx ها زا نمی خواهد هیج جا بگذاری بگذار کنار فایل اجرایی باشد.
من فکر نمی کنم بتوانی به این راحتی ها این کار را بکنی. مخصوصاً در قسمت دیتا بیس در حالت عادی ویندوز انها را ندارد. :wink: