PDA

View Full Version : قرار دادن یک آیتم خاص به عنوان آیتم select شده در select element موقع load شدن select element

k_ce_esf
سه شنبه 28 شهریور 1391, 10:31 صبح
با سلام
در صفحه aspx. یه select element به صورت استاتیک دارم:

<select id="t"> </select>

option های درون select را به صورت پویا با دستورات Jquery می سازم:

$("<option>bb</option>").attr("value", "1").attr("selected", "selected").appendTo('#t');

میخوام به وسیله این کد این آیتم به صورت select شده و اولین آیتمی که در drop down م است نشون داده شه،اما با این کد این کار انجام نمیشه.در IE هیچ Item ی را به صورت select شده نشون نمیده ،در Fire Fox هم همیشه Item اول را به صورت select شده نشون میده.
اشکال این کد چیه؟آیا راه دیگه ای وجود داده؟
خیلی ممنون میشم کمک کنید.

hamed_hossani
سه شنبه 28 شهریور 1391, 18:45 عصر
بیشتر توضیح بدهید
اصلا چکار می خواهید بکنید؟

plague
سه شنبه 28 شهریور 1391, 20:05 عصر
باید val سلکت باکس رو برابر با اون آپشنی که میخای بزاری

$('#t').val(آپشن مورد نظر);

k_ce_esf
شنبه 01 مهر 1391, 08:50 صبح
خیلی ممنونم از جوابتون اما به هر دو روش زیر عمل کردم ،در Fire Fox این کدها عمل میکنه و نتیجه میده اما در IE نتیجه نمیده::متفکر:

$("<option> bb</option>").attr("value", "1").attr("selected", true).appendTo('#t');

$('#t').val('1');

من option های یه select را به صورت دینامیک دارم میسازم،یعنی فقط در صفحه .aspx م به صورت استاتیک select را قرار میدم اما option هاشو پر نمیکنم.این option ها به صورت دینامیک از بانک اطلاعاتیم خونده میشه و در select لود میشه.میخوام به محضی که برای اولین بار select لود میشه item اولم نشون داده بشه،مثلا اگه option های من a,b,c باشن همونطوری که در select این option ها قرار میگیرن همیشه option اولم را در select ببینم،در IE وقتی صفحه لود میشه option هام در select لود میشن اما هیچ کدوم از این option ها به عنوان select شده به من نشون داده نمیشن:افسرده:
خیلی ممنون میشم کمکم کنین