PDA

View Full Version : مبتدی: از دانشجوی صفر !

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:10 عصر
سلام دوستان من دانشجوی ترم 1 هستم ، نرم افزار
راستش چند سال پیش خواستم شروع کنم به برنامه نویسی که وارد دوره های شبکه شدم و به شکر خدا در حال حاضر یک شبکه کار خوب هستم ، اما حال با شروع دانشگاه نیاز به علم برنامه نویسی خیلی مهم شده !
درس اول من مبانی کامیپوتر و برنامه نویسی است اگر اشتباه نکنم با C و حال چند سوال برایم هست !
من دانشجوی ازاد هستم ، کلاس دانشگاه کافی است یا خودم دست به کار شم ( در ضمن عاشق کامپیوتر هستم و در حد پاس کردن نمیخوام )
سوال بعدیم شاید خیلی کمدی و خنده دار باشه اما این برنامه نویسی C کلا در چه محیطی انجام میشه !!! یعنی مثل HTML (بلدم) توی فایل متنی و بعد تبدیل پسوند ؟ یا نه کامپایلر داره ؟؟؟؟؟

ممنون میشم کمکم کنید ، خیلی دوست دارم خیلی خوب برنامه نویسی یاد بگیرم ، گفتم از اون افرادی ام که از 10 سالگی شور نرم افزار داشتم و به خاطر کم بود نمره رو به این رشته نیاوردم !

saeed.8350028
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:30 عصر
سلام دوست من
شما فقط و فقط با تمرین برنامه نویس می شین پس به نظر من احتیاج به کلاس اضافه ندارین. ولی حتما باید توی خونه تمرین های اضافه داشته باشید.
در مورد سوال دوم : کلا زبان های برنامه نویسی کامپایلر(بعضی هم مفسر) دارند

ali_habibi1384
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:35 عصر
داستان HTML كلا جداست.
دانشگاهفقط يك سري كليات رو بهت معرفي ميكنه اين خودت هستي كه تصميم ميگيري چي رو انتخاب كني.
علاقه تنها شمارو به هدف نميرسونه پشتكار و هوش و كمي هم خلاقيات.

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:35 عصر
سلام دوست من
شما فقط و فقط با تمرین برنامه نویس می شین پس به نظر من احتیاج به کلاس اضافه ندارین. ولی حتما باید توی خونه تمرین های اضافه داشته باشید.
در مورد سوال دوم : کلا زبان های برنامه نویسی کامپایلر(بعضی هم مفسر) دارند

تشکر بابت جواب
و در ضمن مثلا C رو توی چی باید نوشت ، برنامه خواصی هست ؟

saeed.8350028
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:37 عصر
بله کامپالرش را باید دانلود بکنی

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:37 عصر
داستان HTML كلا جداست.
دانشگاهفقط يك سري كليات رو بهت معرفي ميكنه اين خودت هستي كه تصميم ميگيري چي رو انتخاب كني.
علاقه تنها شمارو به هدف نميرسونه پشتكار و هوش و كمي هم خلاقيات.
اره 100% من فقط گفتم HTML بلدم
اره من هم همین فکرو میکنم چون دوستان میبیننم میگن ترم 1 مشروطی حتما ( بابت برنامه نویسی ها ) البته این دوستان همونایی هستن که رشته نبوده اومدن نرم !

saeed.8350028
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:38 عصر
شما می تونید Turbo C را دانلود کنید که داخل خودش هم می تونید کد بنویسی هم کامپایل کنی

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:38 عصر
بله کامپالرش را باید دانلود بکنی
بازم مرسی و چیه کامپایرش ؟
اسم خواصی داره ؟
من در این حد فعلا اماتورم :دی

abcd_a
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 14:39 عصر
سلام
بین تو دانشگاه برای یک درس 16 جلسه در نظر گر فته میشه از این 16 جلسه دو جلسه اول ترم حذف کن ، یک جلسه هم برای میانترم کنار بزار یک جلسه هم برای تعطیلات رسمی در نظر بگیر یک جلسه هم برای پایان ترم حدودا شما 11 جلسه برای هر درسی میری سرکلاس حالا این یازده جلسه چقدر مفید باشه بماند! تو این یازده جلسه تکنیک و مسیر یاد میگیری پیمودن راه باخودته(البته دانشگاه و استاد باسواد! هم خیلی مهمه)

اگه می خوای یه برنامه نویس خوب بشی یک زبان برنامه نویسی را در کنار دروس دانشگاه از پایه یاد بگیر

در مورد سوال آخری هم باید کامپایلر C نصب کنی که هم تحت ویندوزش و داسش هست

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 15:06 عصر
میدونم این تاپیک جاش نیست
پیشاپیش شرمنده
اما این مشکلش چیه ؟
(عکس)

mousa1992
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 15:09 عصر
سلام
به انتظاری از دانشگاه و استاد نداشته باش فقط و فقط خودت. دانشگاه میری که مدرکتو بگیری
اگه امکانش برات هست تو کلاس های برنامه نویسی شرکت کنی به پیشرفتت کمک زیادی میکنه
فقط کافیه اصولو یاد بگیری دیگه یاد گرفتن زبان کافیه نحوه ی کدنویسیشو ببینی

موفق باشی

abcd_a
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 15:19 عصر
قبل از include باید علامت # بزاری

#include<stdio.h>

دستورات دیگه هم مشکل داره

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 16:39 عصر
دستورات دیگه هم مشکل داره
درست نشد ، من دقیقا از روی یک رفرنس زدم !
include رو هم املاشو درست کردم

ehsan7007
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 17:00 عصر
معذرت می خوام ها!
فکر کنم تالار سی و سی پلای پلاس هم داشته باشیم!

amirkhatam
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 17:02 عصر
شرمنده ، درست میگید !
میرم اونجا دیگه میپرسم
مرسی :دی

mhdhp86
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 19:26 عصر
اول اینکه فکر کنم این که شما داری کار می کنی C هست اما تو دانشگاه احتمالا C++ یاد میدن
دوم اینکه تا اونجا که یادمه c به بزرگ و کوچک بودن حروف حساسه.برای همین به P گیر داده
برای Getch هم فکر کنم یک include دیگه میخواد که یادم نیست! میتونی بری تو help ببینی

mr AHR
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 22:38 عصر
شما اول زبانتو توپ کن
بعد یه Code::Blocks ( همونی که قراره توش کد بنویسی ، بهش میگن IDE که فقط این نیست خیلی بهتراش هست ولی این بسه فعلا خودتو مچل این IDE ها نکن )
بعد این (http://www.learncpp.com/)سایت رو زیر و رو کن ( اصولا C++ یاد میدن ، البته C++ یاد بگیری با یک مقاله نصف صفحه ای C هم یاد میگیری ! )
بعدش دیگه Google کن داش Google کن ...
تضمین میکنم اگر اون سایت رو درست بخونی 99% حرفای دانشگاه برات خسته کننده میشه .
ویکیپدیا هم فراموش نشه مقاله های عااااااااااااااااالیی داره ( منظورم انگلیسیه ها !)