PDA

View Full Version : سوال: نوشتن یک برنامه تحت شبکه

yasamanbanoo
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 19:26 عصر
سلام دوستان؛

من یه برنامه دارم آموزشی که با سی شارپ نوشتم دارم،چند تا فرمه با یک سری ویدیو های آموزشی که به کمک امکان پابلیش ویژوال براش ست آپ ایجاد کردم.
اما من می خوام این برنامه رو گسترش بدم به طوریکه :
1.در یک شبکه محلی مورد استفاده قرار بگیره
2. می خوام قسمتی داشته باشه (یا فرمی)که از اون طریق افراد خودشون بتونن درس جدید تعریف کنن
در واقع فایل مورد نظرشون که می تونه پی دی اف باشه یا ویدیو رو قرار بدن که فکر می کنم اینجا به دیتابیس نیاز دارم
3. برنامه پس از قرار گرفتن درس جدید به روز باشه (برای همه کامپیوتر های موجود در شبکه)

من نمی دونم از کجا باید شروع کنم فرض بر اینکه ما دیتابیس رو برای قرار دادن درسهای جدید روی یک ایجاد کردیم ورخب همه چی روی یک کامپیوتر اوکی هست درس اضافه میشه و برنامه هم منابعش به روزه اما برای اینکه رو شبکه کار کنه باید چی کار کنم
در واقع ااگه میشه راهنماییم کنید که باید چه مباحثی رو برای انجام این کار باید مطالعه کنم و هیمنطور اگه از کتاب و منبعی در این زمینه اطلاع دارید ،بگید، ممنون میشم .

(اگر نتونستم منظورم رو درست برسونم ، عذر میخوام)

Majid842
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 20:45 عصر
برای دیتابس برنامت میتونی از این تــــاپــیـــک (http://barnamenevis.org/showthread.php?356669-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C)کمکم بگیری.

برای ویدیو های برنامت من تجربه کافی ندارم !! (چون تحت شبکه هست میگم)

amir4015
جمعه 31 شهریور 1391, 01:09 صبح
ديتابيستو تحت شبكه تعريف كن و هر جا مي خواستي فايلي از برنامتو صدا بزني ادرس شبكه رو بهش بده مثلا

"\\\\Amir-663a9b65aa\\bank\\11.accdb"

danialafshari
جمعه 31 شهریور 1391, 01:35 صبح
راه حل من نمیدونم اصولی هست یا نه اگه نیست اساتید اصلاح کنند
فکر می کنم برای دیدن ویدیو ها برنامه رو Share کرد عملی باشه و برای اضافه کردن درس اگر متنی باشه می تونی IP سرور رو به دیتابیس کلاینت بدی که به سرور وصل بشه