PDA

View Full Version : حذف يك ستون از ديتا گريد و حذف ستون از ديتا تيبل

nowar1352
سه شنبه 04 مهر 1391, 13:30 عصر
اساتيد فن چطوري ميتونم در زمان اجرا يك ستون را از ديتا گريد ويو و يا از ديتا تيبل حذف كنم منظورم حذف هست نه Hide كردن ضمنا اگر بخواهيم ترتيب نمايش ستو نهاي يه ديتا گريد ويو رو عوض كنيم مثلا ستون Radif رو بياريم قبل از Name

براي سوال دوم فرض كنيد ترتيب ستونهاي ديتا گريد بشكل زير باشد

Name-- Fam-- Sex -- Phone

ممنون از توجه شما

r. salehi
سه شنبه 04 مهر 1391, 16:04 عصر
برای تغییر ترتیب نمایش ستونهای DGV میتونید از روش زیر استفاده کنید.
این کد ستون مرود نظر شما را به اولویت مورد نظر که از صفر شروع میشه، منقل میکنه.

DataGridView1.Columns("ColumnName").DisplayIndex=0

برای حذف یک ستون از DGV از کد زیر استفاده کنید

DataGridView1.Columns.Remove("ColumnName")

موفق باشید

nowar1352
سه شنبه 04 مهر 1391, 21:56 عصر
r. saleh عزیز خیلی خیلی ممنونم

سوال دیگری داشتم .

اگر بحواهیم بدانیم یک ستون در دیتا گرید وجود دارد یا نه ؟ چیکار کنم

راستش را بخواهید من برای یه دیتا گرید ستون AutoNumber بنام Radif گزاشتم حالا هر بار که کئوری میگیرم ستون Radif را تکرار میکند

r. salehi
چهارشنبه 05 مهر 1391, 01:33 صبح
سلام مجدد
سوالتون کمی مبهم بود. اگر DGV خودتون را با یک DataTable پر کرده باشید که قضیه روشنه چون DGV حتما همون ستونهای DataTable را خواهد داشت. اگر هم خودتون به صورت دستی DGV را پر کرده باشید که دقیقا میدونید چه ستونهایی وجود دارند.
میشه دقیقا بگید قصدتون چیه؟
اما به هر حال با یک حلقه میتونید اسم تمام ستونهای DGV را استخراج کنید. حالا شما میتونید کد زیر را با یک شرط مطابق هدفتون تغییر بدید.

Dim dd As Integer = dgv1.Columns.Count
For i = 0 To dd - 1
MsgBox(dgv1.Columns(i).Name)
Next

اگر اسم DataGridView شما را DGV1 فرض کنیم، کد فوق اسم تمام ستونها را با یک مسیج به ترتیب اعلام خواهد کرد.
امیدوارم این کد مشکل شما را برطرف کنه.
موفق باشید

nowar1352
جمعه 07 مهر 1391, 18:06 عصر
از دوست و استاد بزرگوار r. salehi (http://barnamenevis.org/member.php?191783-r.-salehi) ممنونم که به سوالات من توجه میکند این تکه کدی که نوشتی کارم رو راه میاندازه خیلی خیلی ممنونم از شما
چند ساعت دیگه من سوالم رو اینجا مینویسم شاید را بهتر داشته باشه دارم سوالم و جم وجور میکنم بعدا مطرح کنم
بازم از شما r. salehi (http://barnamenevis.org/member.php?191783-r.-salehi) ممنونم خیلی کارم رو راه انداخته