PDA

View Full Version : سوال: نحوه تغییر ولوم ویندوز با vb و لینک کردن بخش های ویندوز به vb

akbar3070
سه شنبه 04 مهر 1391, 20:42 عصر
سلام دوستان خواهشان فوری به این تاپیک پاسخ بدهید ممنون
می خوام یه trackbar بزارم و با اون میزان ولوم ویندوز رو تغییر بدم و می خوام قسمت هایی از ویندوز رو به vb لینک کنم ، یعنی اگه کاربر روی دکمه کلیک کنه my computer ویندوز باز بشه
بازم ممنون سریعا جواب بدید .

Golsha
چهارشنبه 05 مهر 1391, 13:30 عصر
سلام دوست عزیز در مورد اولی نمیدونم ولی دومی باید بگم شما میتونی با استفاده از دستور shell در vb6 و دستور process.start در vb.net این کار رو بکنی فقط کافیه آدرس چیزی که میخوای باز بشه رو وارد کنی مثلا :

process.start("control")

این کد کنترل پنل رو باز میکنه.

کد زیر هم تو ویندوز من که ویندوز 8 مای کامپیوتر رو باز میکنه :

process.start("C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Windows \Start Menu\Programs\System Tools\computer.lnk")

akbar3070
چهارشنبه 05 مهر 1391, 15:27 عصر
ممنون دوست عزیزم
برای مای کامپیوتر یا دانلودها یا مای لایبرری چه کار باید بکنم ؟

xxnagin
چهارشنبه 05 مهر 1391, 21:22 عصر
سلام

Public Sub findfilelocation(ByVal filename As String)
Try
Dim file As String = IO.Path.GetFullPath(filename)
Diagnostics.Process.Start("Explorer.exe", String.Format("/select,{0}", IO.Path.Combine(Environment.GetEnvironmentVariable ("SystemRoot"), file)))
Catch ex As Exception
End Try
End Sub
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim f As String = Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFolde r.MyComputer)
findfilelocation(f)
End Sub

نکته: در کد بالا مای کامپیوتر باز نمیشود از کد زیر استفاده میشود و مای دانلود سون توی لیست SpecialFolder وجود ندارند
وبرای مای لایبرری اگه یه شورت کات از فولدر بگیری مسیر رو به جای Downloads کپی کن
C:\Users\mohammad\AppData\Roaming\Microsoft\Window s\Libraries

Process.Start("explorer.exe", "/e,/select,c:")' my computer
Dim f As String =Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFold er.UserProfile) & "\Downloads" ' Downloads
Dim f As String =Environment.GetFolderPath(Environment.SpecialFold er.ApplicationData) & "\Microsoft\Windows\Libraries " 'Libraries

این برای تغییر ولوم ویندوز
http://www.codeproject.com/Articles/18520/Vista-Core-Audio-API-Master-Volume-Control

akbar3070
شنبه 08 مهر 1391, 15:35 عصر
ممنون دوست عزیز اما یه مشکل !
این کد هایی که دادی فقط مای کامپیوتر اجرا شد .

akbar3070
شنبه 08 مهر 1391, 15:50 عصر
و یه چیزه دیگه این که این فایل ه برای تغییر ولوم ویندوز هم دانلود کردم اما باز نمی شه

akbar3070
یک شنبه 09 مهر 1391, 16:18 عصر
استادان عزیز مشکلم حل شد اما فقط مشکل تغییر ولوم رو دارم

akbar3070
دوشنبه 10 مهر 1391, 14:26 عصر
دوستان لطفا کمک کنید