PDA

View Full Version : سوال: یک فریم ورک mvc خوب بهم معرفی کنید+آموزش

mahtab14
چهارشنبه 05 مهر 1391, 21:21 عصر
سلام
من آموزش هایی که جناب مدیر در تاپیک آموزش php گذاشته بودن رو خوندم (البته به جز فصل 10)
توی این آموزش ها سایت با استفاده از فریم ساخته شده. میدونم آموزش ها ادامه داره و در آینده اصلاح میشه.
ولی من میخوام زودتر به نتیجه برسم.
تا اونجا که میدونم اگر نخوایم با فریم سایت رو طراحی کنیم باید از MVC کمک بگیریم. راه دیگه ای هم وجود داره؟
با معماری MVC آشنا هستم (چون با Ruby on Rails کار کردم)
میدونم که فریم ورک زند و cakePHP هم از MVC پشتیبانی می کنن. ولی یه آموزش درست و حسابی میخوام که زود منو به نتیجه برسونه. انگلیسی هم بود اشکال نداره، یه خودآموز که مراحل ساخت یک سایت رو کامل توضیح داده باشه.
قبلا زند رو نصب کردم ولی چون منبع آموزشی خوبی پیدا نکردم رهاش کردم.
لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم.

sanay_esh
چهارشنبه 05 مهر 1391, 21:50 عصر
سلام دوست عزیز شما میتوانید از فریمورک قدرتمند Yii استفاده کنید که بسیار منبع آموزشی در اینترنت در دسترس میباشد

با توجه به اینکه سایت خودش یک سری آموزشهای رایگان گذاشته بچه های هموطن هم آموزشهای جالبی را در باره این فریمورک نوشته اند و منتشر کرده اند

موفق باشید

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 05 مهر 1391, 22:34 عصر
سلام دوست عزیز شما میتوانید از فریمورک قدرتمند Yii استفاده کنید که بسیار منبع آموزشی در اینترنت در دسترس میباشدسلام . به غیر از وب سایت خود Yii و کتابها و اون چند تا مقاله ایی که در وب هست ، یه سریش مال Larry Ulman و یه چند تایی پراکنده . ( ترجمه از راهنما رو هم اضافه کن ) دیگه چه منابع بسیاری برای Yii هست ؟

متاسفانه فریم ورک های PHP منابع مناسبی ندارند . چند کتابی برای چند تا فریم ورک هست که البته دیگه الان قابل استفاده نیستند . مثلا Zend نسخه 2 اومده کتابها مال نسخه یک هستند و Zend هم در نسخه جدید تغییر کرده . باید صبر کرد تا کتابها ویرایش بشن .

سیمفونی هم همینطور . Yii هم به همین صورت . یعنی اگر شما یه منبع رو دستت بگیری و بخوای بخونی ، و اون منیع نگارشش برای شما مناسب نباشه ، یا به هر نحوی مطالبش و خوب درک نکنی ،انتخاب دیگه ایی نداری و همینه که هست !!!

Zend یه آموزش برای شروع گذاشته ، اونم از صدقه سر Rob Allen . شاید اونم این و نمی نوشت !!! یا شاید یه شخص در حد متوسط با اون شروع مشکل داشت نباید چند تا مرجع باشه تا باهاش بشه کار کرد ؟

( اگر Reference خود تولید کننده کافی بود نمی دونم چرا .NET اینقدر منابع آموزشی ( اعمم از کتاب و مقاله و فروم و بلاگ و ... ) براش هست ، مگر MSDN نیست .. )

( خب آقا دستت و که نگرفتن برو .Net یادبگیر ... ( اینم جواب خودم ... ))

mahtab14
چهارشنبه 05 مهر 1391, 23:40 عصر
ممنونم دوستان
تا حالا اسمشو نشنیده بودم.
فعلا مرجع فارسی yii (http://mohandesyar.com/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%88%D8%B1%DA%A9-yii/) رو دانلود کردم. به نظر میاد آموزش کاملی باشه.
امیدوارم همون چیزی باشه که میخوام.

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:18 صبح
بعد بیا تاپیک و بیار بالا ببینم نظرت چیه در موردش ، و کلا می خوام بدونم با فریم ورک هایی که کار می کنی چه مشکلاتی داشتی . ممنون

و اگر از netbeans‌ استفاده می کنی ، چون لیست متد ها و ... نمی دونی ، code completion کمک خوبیه . به این لینک (http://www.yiiframework.com/wiki/83/netbeans-ide-and-yii-projects) برو و netbeans و براش تنظیم کن . فقط قسمت code completion رو انجام بدی کافیه .