PDA

View Full Version : import از اکسل به sql

sara_mp
پنج شنبه 06 مهر 1391, 10:51 صبح
با سلام
من یه جدول در sql دارم که دارای فیلد های نام و نام خانوادگی و کد ملی و شماره پرسنلی است ستون های نام و نام خانوادگی و کد ملی دارای مقدار می باشند . حالا یه فایل اکسل هم دارم که حاوی کد ملی و شماره پرسنلی است چه جور میتونم این فایل اکسل رو درون این جدول import کنم که با توجه به کد ملی شماره پرسنلی رو در جلوی هر کد ملی import کنه . با تشکر

Galawij
پنج شنبه 06 مهر 1391, 12:43 عصر
سلام،
به نظر من داده ها رو از اکسل توی یک جدول دیگه بریزید و با جدول خودتون از طریق Join داده ها را منتقل کنید. به صورت مستقیمش رو امتحان نکردم، مگر اینکه شما در فایل اکسل معادل فیلدهای جدولتون، ستون خالی قرار بدید!!

sara_mp
پنج شنبه 06 مهر 1391, 17:48 عصر
من داده ها رو به یک جدول منتقل کردم اما نمیدونم چجوری با join داده ها را منتقل کنم

Mahdi_Mpst
سه شنبه 07 آذر 1391, 20:57 عصر
شما میتونید یه SELECT به فایل اکسلتون بزنید و داده ها رو بیرون بکشید و سپس با استفاده از عبارت INTO که قبل از FROM میاد اونا رو تو یه جدول دیگه تو دیتابیس خودتون بریزید. البته نوع ستون ها ممکن اون چیزی نباشه که شما می خواین واسه همین میتونید از دستور MERGE استفاده کنید و داده ها رو تو جدول مربوطه که خودتون طراحی کردید بریزید. عبارت MERGE یه شرط داره که اگه برقرار باشه داده ها توی جدول مقصد با داده ها تو جدول مبدا آپدیت میشه وگرنه داده ها INSERT میشه. که شما باید کاری کنی که شرط هیچگاه برقرار نشه تا همیشه INSERT انجام بشه.