PDA

View Full Version : صدور پیغام خطا برای عدم انتخاب Radio Button

mahtab25564
یک شنبه 09 مهر 1391, 16:21 عصر
باسلام

فرمی دارم که تعریف کاربر از طرف مدیر سیستم صورت می گیرد . یکی از گزینه هایی که برای تعریف کاربر در نظر گرفتم نوع کاربر هست که با ردیو باتن مشخص می شود. ( شامل دانشجو ، کارمند و مدیر سیستم )

در برنامه من بررسی کردم اگر تکست باکس ها خالی باشند پیغام خطایی مبنی بر کامل نبودن اطلاعات صادر کنه اما نمی دونم چطوری بررسی کنم که اگر ردیو باتنی انتخاب نشده باشد آنگاه پیغام خطایی مبنی بر عدم انتخاب یکی از ردیو باتن ها صادر کند ؟

در ضمن از خصوصیت Checked برای این کار استفاده کردم اما جواب نداد.

با تشکر

shahab2025
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:33 عصر
من در این مواقع خاصیت رادیو باتن کمتر را true میکنم که امکان عدم انتخاب از بین بره

mahtab25564
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:38 عصر
من در این مواقع خاصیت رادیو باتن کمتر را true میکنم که امکان عدم انتخاب از بین بره

امکانش هست بگید چطوری این کار رو می کنید ؟

raziyehbazargan
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:39 عصر

بهتر این هست که یکی از رادیباتن ها رو به صورت پیش فرض انتخاب شده بزارید...

raziyehbazargan
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:42 عصر
خاصیت checked یکی از رادیو باتن ها را true کنید.

mahtab25564
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:59 عصر
بهتر این هست که یکی از رادیباتن ها رو به صورت پیش فرض انتخاب شده بزارید...

برنامه رو طوری نوشتم که نباید به صورت پیش فرض ردیو باتنی انتخاب شده باشد ، من فقط می خوام توی دستور زیر شرطی بنویسم که بتونم چک کنم اگر ردیو باتنی انتخاب نشده بود پیغام خطایی صادر کنه همین !93429

raziyehbazargan
یک شنبه 09 مهر 1391, 18:17 عصر
برنامه رو طوری نوشتم که نباید به صورت پیش فرض ردیو باتنی انتخاب شده باشد ، من فقط می خوام توی دستور زیر شرطی بنویسم که بتونم چک کنم اگر ردیو باتنی انتخاب نشده بود پیغام خطایی صادر کنه همین !93429

if( (!Rb1.Checked) && (!Rb2.Checked) &&(!Rb3.Checked))

//Show Message