PDA

View Full Version : مشكل در تغيير خودكار TCP Dynamic Ports

Nima_kyan
یک شنبه 09 مهر 1391, 17:38 عصر
سلام
من يه برنامه تحت شبكه Lan دارم كه از Sql Server 2008 R2 استفاده كردم. و از پورت 1433 استفاده ميكنم.
چند روزه كهTCP Dynamic Ports به صورت خودكار تغيير ميكنه و برنامه ام فقط رو سرور كار ميكنه.
مشكل كار از كجا ميتونه باشه؟؟
تصوير تنظيمات :
93428

Nima_kyan
یک شنبه 09 مهر 1391, 23:46 عصر
کسی میتونه کمک کنه؟

FastCode
دوشنبه 10 مهر 1391, 00:40 صبح
سلام
مشکل از Dynamic Ports نیست.میتونید پاکش کنید.
باید مقدار Port رو بکنید 1433

Nima_kyan
دوشنبه 10 مهر 1391, 01:38 صبح
مشکل از Dynamic Ports نیست.میتونید پاکش کنید.
آخه واسه کانکشن استرینگم از این پورت استفاده کردم و لاگین نشدن clientهام هم به همین دلیل تغییر پورت هستش چون با set کردن پورت جدید تو کانکشن استرینگم مشکل حل میشه.

باید مقدار Port رو بکنید 1433
منم همین کار رو میکنم مقدار پورت رو 1433 میزارم ولی با ریست کردن سرورم مقدار پورت تغییر میکنه و هر بار یه مقدار جدید بهش میده. در صورتی که قبلا اینجوری نبود تغییر نمیکرد

حسین شهریاری
دوشنبه 10 مهر 1391, 06:55 صبح
سلام

اگه ممکنه ConectionString را Static تعریف نکن!
منظورم اینه که قبل از Set شدن کانکشن بیا اول مقدار Port که مدام در حال تغییر هست رو از سیستم بگیر و رشته ارتباط را خودت بساز و به هم بچسبون!

و یا:

اصلا Port را توی ConectionString تنظیم نکن، اینطوری خودش بطور خودکار مقداردهی میشه.

موفق باشی

FastCode
دوشنبه 10 مهر 1391, 15:38 عصر
منظورم اینه که قبل از Set شدن کانکشن بیا اول مقدار Port که مدام در حال تغییر هست رو از سیستم بگیر و رشته ارتباط را خودت بساز و به هم بچسبون!

خوندن پورت خودش داستان داره

اصلا Port را توی ConectionString تنظیم نکن، اینطوری خودش بطور خودکار مقداردهی میشه.

موفق باشی
این روش جواب نمیده.SqlClient که port scanner نداره که port رو خودش تشخیص بده.Default میشه 1433

نمیتونید از Pipe استفاده کنید؟

ممکنه Connection String رو بزارید؟

Nima_kyan
دوشنبه 10 مهر 1391, 22:32 عصر
ممنون بابت توجه تون.
اینم کانکشن استرینگی که استفاده کردم

@"Data Source=192.168.0.1,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=[Database Name];User ID=[User];Password=[pass];"
روانیم کرده نمیدونم مشکل از کجاست،چه تنظیمی تغییر کرده که اینطوری شده..

Nima_kyan
دوشنبه 10 مهر 1391, 22:39 عصر
چون تا حالا کار نکردم و آشنایی زیادی باهاش ندارم فک کنم دردسرش زیاد باشه:گیج:

حسین شهریاری
سه شنبه 11 مهر 1391, 06:57 صبح

برای حالت Single هم بسیار کند عمل میکنه، برای حالت Multi User هم اصلا توصیه نمیشه، من خودم تجربه کردم.