PDA

View Full Version : سوال: جمع آوری خبر از سایتهای خبری

hno2005
یک شنبه 16 مهر 1391, 14:28 عصر
سلام خسته نباشید
یکسری سایتها رو دیدم که چنین امکانی دارن و به صورت خودکار مطالب سایتهای دیگه رو در سایت خودشون ثبت میکنند .
البته Rss نیست چون Rss 99 درصد مواقع مطلب رو به صورت کامل برنمیگردونه .
فرض من بر این هست که با استفاده از curl چنین کاری رو انجام میدم که خب مشکلات زیادی پیش میاد
از جمله اینکه کل html اون سایت برمیگیرده درصورتی که ما فقط مطلب اصلی رو میخواهیم .حالا اگه اومدیم و برنامه نویسی کردیم که فقط مطلب رو برگردونه ، باید برای تک تک سایتها یک قالب کلی مشخص کرد که هم کار وقت گیری هست و هم اینکه اگه سایت قالبش رو تغییر بده ، باید مجدد ببینم قالب کلی به چه صورت هست و مطلب در کجا قرار میگیره

میخواستم ببینم راه اصلی کار این سایتها چه طوری هست ؟
آیا از چنین روش هایی استفاده میکنند ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

vimax65
یک شنبه 16 مهر 1391, 15:22 عصر
من تا اونجا که میدونم به فرمت rss2 یا تکست برگردونده میشه با curl هم میشه ولی خب اون اولی به نظرم مقرون به صرفه تره سایتی داشتم یه سری اطلاعات رو میگرفت از بانک ملی نشون میداد پدر cpu سرور در اومد
روی همین ویبولتینی که تاپیک زدی هم میشه ریدر راه اندازی کرد خیلی ها هم با وردپرس جنازه راه اندازی می کنن که زیاد دووم نمیاره بیچاره میکنه ادمو بقیه سیستم ها کار نکردم بدونم با دروپال هم میشه خیلی خوب هم جواب میده
یه سری سایت هم جدیدا در اومدن پرگرامر اومده با یه فریم ورک مثل کیک اونو نوشته از اینا هم میتونی استفاده کنی اگر آشنا نداری و یه کار درست حسابی میخوایی به من پی ام بده من یه شرکت معرفی میکنم خودم یه سایتمو اونا نوشتن راضیم که به شما هم معرفی کنم

hno2005
یک شنبه 16 مهر 1391, 18:36 عصر
سلام
من Rss2 رو هم امتحان کردم . خب روی همه سایتها نیست ولی روی همان هایی هم که بود خیلی خوب جواب داد .
میخواستم ببینم کلا به غیر از این روش ، روش دیگه ای برای خواندن محتوای سایت هست که فقط توضیحات مطلب رو بتونم بگیرم ؟

ممنون

vimax65
یک شنبه 16 مهر 1391, 18:53 عصر
سلام
من Rss2 رو هم امتحان کردم . خب روی همه سایتها نیست ولی روی همان هایی هم که بود خیلی خوب جواب داد .
میخواستم ببینم کلا به غیر از این روش ، روش دیگه ای برای خواندن محتوای سایت هست که فقط توضیحات مطلب رو بتونم بگیرم ؟

ممنون
تجربه ای که داشتم رو بهت گفتم چطوریه هم وردپرس که خیلی زود با پلنت وردپرس پشیمون شدم
هم با ویبولتین که به نظرم ویبلوتین بهتر بود کمتر فشار میاورد
سی یو آر ال هم که بازم فشار میاورد به سرور شایدم بد کدنویسی شده بود
راههایی که میدونستم رو گفتم شاید بیشتر هم باشه