PDA

View Full Version : شماره رکورد

omidpa2
پنج شنبه 20 مهر 1391, 00:58 صبح
یک برنامه ای رو فرض کنید که کاربر توی اون ثبت نام میکنه
من مثلا اولین کاربر هستم که ثبت نام کردم یه فیلد دارم تو دیتابیس به اسم id
بعد ثبت نام به صورت خودکار شماره 10 رو وارد کنه
و کاربر بعدی شماره 11 رو وارد کنه به همین ترتیب تا آخر
در واقع شماره رکورد به صورت خود کار وارد بشه!

r. salehi
پنج شنبه 20 مهر 1391, 06:12 صبح
سلام
شما اگر در جدول اصلی در بانکتون یک فیلد اتونامبر تعریف کنید با ثبت نام هر کاربر، به صورت خودکار به هر سطر که معرف یک ثبت نام هم خواهد بود یک شماره اختصاص خواهد یافت و یکی یکی زیاد میشه. این شماره گذاری اتونامبر از یک شروع میشه و ادامه پیدا می کنه.
موفق باشید

omidpa2
پنج شنبه 20 مهر 1391, 08:22 صبح
data type رو چی بزارم؟
نول رو هم انتخاب کنم؟

ROSTAM2
پنج شنبه 20 مهر 1391, 09:42 صبح
این که شد برای فیلد ID از جدل که نیاز اصلی یک جدول هستش نوع داده هم عددی باید باشه
ولی اگر عدد قابل تعیین می خواید باید یک فیلد غیر ازاین بسازید که برای اضافه کردن شماره ابتدا بیشترین شماره از این فیلد رو بگیرید بعد بعلاوه 1 کنید بهمین ترتیب می شه صعودی

SELECT MAX(MyField) As Expr1
From Table1

omidpa2
پنج شنبه 20 مهر 1391, 11:55 صبح
فیلد اضافه شده به اسم auto number و نوعش bigint هست
لطفا یکی اینو برام ادیت کنه!
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Try
fgsdgsf.Open()
Dim str1 As New SqlCommand("INSERT INTO omid(user_name,password) values ('" & TextBox1.Text & "','" & TextBox2.Text & "')", fgsdgsf)
str1.ExecuteNonQuery()
Catch ex As Exception
MsgBox(ex.Message())
End Try
fgsdgsf.Close()
End Sub

pourang_us
پنج شنبه 20 مهر 1391, 12:41 عصر
دوست عزیز
این کار بستکس به این داره که شما بانک اطلاعاتی تون چی باشه در اکسس به نوع دیتا تایپ هست به نام auto number اما در sql این فیلد رو باید به صورت int تعریق کنید و خاصیت Identity Specification را yes کنی و در این فیلد آپدیت توسط شما هم لازم نداره و با اضافه شدن یک رکورد جدید با یک عدد اضافه میشود و حتی در صورت حذف رکورد نیز این اعدا تعییر نمیکند. الیته شما میتونید عدد شروع و فاصله اغداد رو هم خودتون تعیین کنید

موفق باشید