PDA

View Full Version : مشکل با فایل pdf

کم حوصله
دوشنبه 03 آذر 1382, 00:46 صبح
سلام
دوستان اگر حضور ذهن داشته باشند دوستمان آقای منتظر الظهور یک سری فونت تاهما را دستکاری کرده بودند و اینجا گذاشتند که در دو ویندوز 98 و xp مشکلی با حروف نداشت خوب بنده هم در برنامه ام استفاده کردم حال مشکل من این است که من با استفاده ار این فونت گزارش های برنامه خود را درست کرده ام (در کریستال 8.5) و زمانی که می خواهم گزارش خود را از نوع pdf ذخیره کنم فونت ها را ناجور نشان می دهد من آمدم و با نرم افزار فونت ادیت تمام فونت های غیر از فارسی و انگلیسی را پاک کردم ولی بازهم همان مشکل را دارم
چه کارش کنم درست شه؟؟؟؟
فونت را می شناسه ها ولی یک جوری میخی و اصلا مثلا با فونت چینی در نظر بگیرید نشان می دهد چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟ :(

کم حوصله
دوشنبه 03 آذر 1382, 16:02 عصر
ای بابا بعنی اینو کسی نمیدونه ؟؟؟ :(

کم حوصله
دوشنبه 15 دی 1382, 00:12 صبح
به دادم برسید آبروم رفت گزارشاتم save as نداره چه کنم یکی یک راه حل بده :?

A.Noor
دوشنبه 15 دی 1382, 08:05 صبح
با سلام
دوست من ، می‌تونی بگی مشکل چی بود که رفتی سراغ فونتهای آقا محمد ؟ شاید بشود از همان فونتهای استاندارد استفاده کرد و مشکلات جزیی اونها را هم یک جوری حل کرد.

کم حوصله
دوشنبه 15 دی 1382, 16:14 عصر
مشکلات مهمترینشون اعداد بود که در این فونت دست کاری شده تاهما تمام اعداد فارسی هستند و اعداد انگلیسی نداریم !!!
دوم در مورد حروف پ و ژ که در xp مشکل داشتیم و در این حل شده
یعنی برنامه هایی که با این فونت طراحی میشه اطلاعاتش هم در xp قابل خواندن هست هم در 98

در ضمن این فایلهای pdf وقتی به فونتهاش میری فونت مارا شناخته ولی جواب نمیده
تازه این در مورد تمام فونتها هم صادق است نه این فونت خاص من اول فکر می کردم با فونت من مشکل داره ولی بعد دیدم نه هر فونتی را انتخاب کنم همین مشکل را دارم
حالا راه حل چیه؟؟؟

A.Noor
دوشنبه 15 دی 1382, 19:16 عصر
من با کریستال 7 کار میکنم و برای اعداد از فونتهای پارسا - که اسمشان با ipt شروع شده - و یا از فونت Badr استفاده میکنم و تا حالا مشکل خاصی نداشته ام .
اما در مورد خروجی با فرمت pdf را ممنون میشوم که توضیح بدید .

کم حوصله
سه شنبه 16 دی 1382, 00:57 صبح
اولا من با ورژن 8.5 کار می کنم
دوما این پارسا که تو xp نیست !!
سوما خروجی منظورم ذخیره سازی در فایل است !!

A.Noor
سه شنبه 16 دی 1382, 10:49 صبح
دوما این پارسا که تو xp نیست

اون فونتی را که در ریپورت استفاده کرده‌اید در برنامه نصب‌سازتان اضافه کنید تا به مجموعه فونتهای Xp اضافه شود . می‌تونید از WiseInstaller استفاده کنید.

کم حوصله
چهارشنبه 17 دی 1382, 00:19 صبح
ون فونتی را که در ریپورت استفاده کرده‌اید در برنامه نصب‌سازتان اضافه کنید تا به مجموعه فونتهای Xp اضافه شود . می‌تونید از WiseInstaller استفاده کنید.
:cry: :cry:

فونت من نصب شده

اصلا یک کاری کنید تا بفهمید من چی می گم
یک گزارش با هر نوع فونتی که دوست دارید بسازید
فونت فارسی باشه ها
حالا گزارش را در فایل ذخیره کنید و نوع فایل را pdf انتخاب کنید ببینید نتیجه را !!!!

منظورم از ذخیره همون export نتیجه گزارش است :wink:

حال اگر این کارا کردید و دیدید بگید چه کنم !!!!!!

کم حوصله
چهارشنبه 17 دی 1382, 00:21 صبح
راستی حتما ورزت کریستال شما 8.5 باشه ها نه 7 :roll:

A.Noor
چهارشنبه 17 دی 1382, 10:35 صبح
حتما ورزت کریستال شما 8.5 باشه ها نه 7
دوست من شرمنده ام . چند ماه قبل که کریستال 8.5 را نصب کردم در موقع Design نمی‌تونستم فارسی تایپ کنم و ببینم ( و صرف هم نمی‌کرد که از Notepad استفاده کنم ) بهمین خاطر عطایش را به لقایش بخشیدم.

امیدوارم که در سی‌دی جدید که آقای کرامتی برای فروش گذاشته‌اند در کریستال 9.2 این مشکل شما حل شده باشه.
http://bcd.barnamenevis.org/index.htm