PDA

View Full Version : مبتدی: نمایش جدول در برنامه تحت ویندوز

vbkaar
سه شنبه 25 مهر 1391, 13:57 عصر
با سلام خدمت اساتید.
میخواستم بپرسم که چطور میتونم یک جدول مثل شکل پایین رو در برنامه تحت ویندوز ایجاد کنم و نمایش بدم. ممنون.

94051

حسین شهریاری
سه شنبه 25 مهر 1391, 14:01 عصر
کد درس، نام درس، واحدعملی،واحدتئوری،شرح

Hybrid
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:01 عصر
میخواستم بپرسم که چطور میتونم یک جدول مثل شکل پایین رو در برنامه تحت ویندوز ایجاد کنم و نمایش بدم. ممنون.

سلام ، منظور شما اینه که فقط میخواین طراحیشون کنید ؟ اگه میخواین اینو طراحی کنید خب از تب Visual Basic PowerPacks موجود در Toolbox ویژوال استودیو کمک بگیرید ،

vbkaar
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:03 عصر
کد درس، نام درس، واحدعملی،واحدتئوری،شرح

فکر کنم منظورم رو بد بیان کردم. من در واقع میخوام یک چنین جدولی رو در فرمم نمایش بدم و نمیدونم با چه کنترلی این کار رو انجام بدم.

vbkaar
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:09 عصر
سلام ، منظور شما اینه که فقط میخواین طراحیشون کنید ؟ اگه میخواین اینو طراحی کنید خب از تب Visual Basic PowerPacks موجود در Toolbox ویژوال استودیو کمک بگیرید ،

بله میخواستم شکل جدول رو طراحی کنم و داده ها رو از دیتابیس بخونم. یعنی به نظر شما من با Visual Basic PowerPacks شکل های یک جدول رو ایجاد کنم و داده ها رو با کد بخونم؟ یعنی راه بهتر و منطقی تری نیست؟ چون تعداد رکورد درسها میتونه بیشتر هم باشه!

Hybrid
سه شنبه 25 مهر 1391, 17:50 عصر
بله میخواستم شکل جدول رو طراحی کنم و داده ها رو از دیتابیس بخونم. یعنی به نظر شما من با Visual Basic PowerPacks شکل های یک جدول رو ایجاد کنم و داده ها رو با کد بخونم؟ یعنی راه بهتر و منطقی تری نیست؟ چون تعداد رکورد درسها میتونه بیشتر هم باشه!

نه اون روشی که من گفتم اصلا اصلا واسه دیتابیس مناسب نیست ! شما باید از یک Datagridview دلخواه استفاده کنید ، فکر کنم datagridview بسته Janus همچین قابلیتی رو داشته باشه ، یا عنصر SuperGrid از بسته Dotnetbar . میتونید تاپیک مربوط به Janus رو در بخش c# پیدا کنید ، ولی اگه بخواین خودتون همچین چیزی رو طراحی کنید کاره ساده ای نیست .