PDA

View Full Version : مبتدی: پشتیبانی سایت نوشته شده با php

shahrzad87
جمعه 28 مهر 1391, 16:09 عصر
سلام دوستان
من php کار نیستم و برنامه نویسی سایت با asp.net و C#‎ و jquery و html کار می کنم. یک پروژه سایت هست که با php نوشته شده و از من خواستند که کار پشتیبانی و تکمیل یکی از صفحه هاش رو انجام بدم. سورس برنامه رو بهم دادن که چند تا فولدر و فایل های php و xml و ... توش هست. من php صفر هستم و اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم.
می خواستم راهنماییم کنید.
نمی دونم php راحت هست یا پیچیده... می تونم انجامش بدم یا نه ؟؟! :متفکر:
راستی من آدرس کنترل پنل سایت رو هم ندارم، توی فایل های سورس برنامه میشه پیداش کرد ؟؟

djsaeedkhan
جمعه 28 مهر 1391, 18:42 عصر
سلام
من خودم php کار هستم و جدیدا یه پروژه بزرگ با ASP.net MVC بهم پیشنهاد شده. اینقدر مشغول یادگیریش بودم تا بتونم سایت رو طراحی کنم. هنوز شروع نکردم ولی ریسکش خیلی بالاست. نه اینکه به شما بگم قبول نکن ولی طراحی کردن یه چیزی هست و پشتیبانی یه چیز دیگه. باید احاطه کامل به اون داشت و بعد تازه بتونی گسترشش هم بدی.
اگر زبان PHP رو خوب بلد باشی می تونی از عهدش بر بیای. وگرنه تا بکن فلان فیلد رو سریالایز کن بفرس به دیتابیس تازه باید بری ببینی سریالایز کردن چی هست و چکار می کنه و چه مشکلایی داره و غیره
با سپاس

MMSHFE
جمعه 28 مهر 1391, 22:52 عصر
معمولاً سوییچ کردن از ASP.NET به PHP یکم سخت تره چون ASP.NET به لطف ادیتور VS.NET خیلی از کارها رو خودش بطور خودکار بعهده میگیره و انجام میده درحالی که توی PHP تقریباً همه کارها رو باید دستی انجام بدین. اما درهرحال یادگیری PHP کار مشکلی نیست. میتونید از این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84) استفاده کنید. اگه سؤالی هم بود بنده و سایر دوستانتون در این تالار در خدمت هستیم. موفق باشید.