PDA

View Full Version : سوال: GUID تولیدی توسط ویژوال استدیو

matin.soft
شنبه 29 مهر 1391, 18:02 عصر
سلام خدمت دوستان برنامه نویس
آیا GUID که ویژوال استودیو تولید می کند بعد از نصب برنامه بر روی سیستم مشتری تغییر می کند یا همان است و الگوریتمی برای تولید شماره سریال وجود دارد؟
با تشکر

AmirGhasemi
یک شنبه 30 مهر 1391, 10:29 صبح
سلام
GUID ربطي به ويژوال استوديو يا چيز ديگر ندارد جون خودش يك الگوريتم خاص است
بنابراين شما ميت وانيد خيالتان راحت باشد
در ضمن مايكروسافت گاراتي كرده كه اگر حدود 600 ميليون كامپيوتر در 24 ساعت رد سراسر دنيا همزمان با هم شروع به توليد GUID كنند من گارانتي مي كنم كه هيچ دو كدي شبيه هم نخواهند بود
GUID با استفاده از شماره سرسال ها سخت افزاري روي كاپميپوتر كلاينت و ساعت و تاريخ جاري سيستم به همراه مفاهيم CLR اين كد را توليد مي كند پس نگراني زيادي وجود ندارد

morteza271
یک شنبه 30 مهر 1391, 11:13 صبح
سلام
GUID ربطي به ويژوال استوديو يا چيز ديگر ندارد جون خودش يك الگوريتم خاص است
بنابراين شما ميت وانيد خيالتان راحت باشد
در ضمن مايكروسافت گاراتي كرده كه اگر حدود 600 ميليون كامپيوتر در 24 ساعت رد سراسر دنيا همزمان با هم شروع به توليد GUID كنند من گارانتي مي كنم كه هيچ دو كدي شبيه هم نخواهند بود
GUID با استفاده از شماره سرسال ها سخت افزاري روي كاپميپوتر كلاينت و ساعت و تاريخ جاري سيستم به همراه مفاهيم CLR اين كد را توليد مي كند پس نگراني زيادي وجود ندارد

دوست عزیز امکانش هست کمی در مورد این GUID توضیح بدین!در مورد اینکه چی هست میدونم فقط میخوام بدونم ما توی برنامه نویسی چه استفاده ای میتونم ازش ببریم؟؟
ممنون میشم...

AmirGhasemi
یک شنبه 30 مهر 1391, 12:35 عصر
سلام دوباره
GUID يا همان Globally Unique Identifier در واقع يك كد يكتاست كه استانداردش توسط مايكروسافت طراحي شده كه در واقع تركيبي از شماره سريال هاي سخت افزاري و تاريخ و ساعت جاري سيستم كاربر است كه با استفاده از مفاهيم CLR مايكرو سافت گارانتي كرده كه احتمال تكرار در آن كمتر از يك ميليونيم درصد است((اين عدد را خود مايكروسافت گفته و به من ربطي نداره))
اما كاربردش در برنامه نويسي چيه؟ ببنييد هر جا كه شما نياز به يك رشته يكتا داريد مي توانيد از ان استفاده كنيد مثلا كليد اصلي ديتابيس! به جاي آنكه كليد اصلي را خود SQL توليد كند شما مي توانيد از GUID استفاده كنيد يا براي توليد باركد و شماره سريال توليد كالا
دقت كرده ايد كه كالاهاي توليدي كشور چين با آن همه رنج توليد بالا اما هيچ كاه نه تنها باركد بلكه سريالش هم شبيه هم نيست چون اكثرا از GUID استفاده مي كنند
روش استفاده از آن هم در سي شارپ بدين صورت است::

Guid myGuid = Guid.NewGuid();

حالا بسته به نياز خود اين مقدار جديد را در يك متغير استرينگ ذخيره كنيد

hakim22
یک شنبه 30 مهر 1391, 13:38 عصر
توجه داشته باشید که GUID بر مبنای یک شبکه درست کار میکنه و در صورتی که رایانه ها با هم فرق داشته باشند مقدار خاص میده. اما اگر در یک رایانه ازش استفاده بشه
تضمین عدم تکراری بودن مقدار آنوجود نداره

FastCode
یک شنبه 30 مهر 1391, 21:31 عصر
آیا میدانید؟
همه چیزهایی که گفتید بدون استثنا برای GUID Version 1 هست.
در GUID Version 4 همه چیز تغییر کرده.
در ضمن GUID استاندارد های خیلی متفاوتی داره.

masoud_z_65
دوشنبه 01 آبان 1391, 12:48 عصر
دوست عزیز GUI4 چیه دیگه؟

FastCode
دوشنبه 01 آبان 1391, 15:34 عصر
اگر بدون Google از تکه پست های من سوال بپرسید که X چیه؟ و Y چیه؟, میتونید انتظار هر پاسخی را داشته باشید.
https://www.google.com/search?q=GUID+Version+4