PDA

View Full Version : گفتگو: ساخت فریم ورک پی اچ پی

ifireir
یک شنبه 30 مهر 1391, 08:23 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
در حال ساخت یک فریم ورک با قابلیت های زیر هستیم ( مهمترین قابلیت هایی که باعث میش از بقیه فریم ورک ها متمایز باشه ) :
۱.فول ایجکس ( البته کاملا بهینه شده برای موتور های جستو )
۲.پشتیبانی از بک و فوروارد
۳.قابلیت نمایش آدرس هر صفحه ببا توجه به فول ای جکس بودن
۴.کاملا بهینه از نظر سرعت لود صفحات و پردازش انجام شده
۵.طراحی فوق العاده ساده
و بقیه مواردی که تو اکثر فریم ورک ها دیده میشه مثل MVC، کش، کوئری بیلدر و ...

در حال حاضر هسته این فریم ورک آماده شده و نیاز به توسعه اون هست
می خواستم نظر دوستان رو در مورد توسعه این فریم ورک پی اچ پی بدونم
و آیا همچین پروژه ای می تونه موفق باشه؟
با تشکر از دوستان عزیز

plague
یک شنبه 30 مهر 1391, 11:48 صبح
اگه واقعا اینطور باشه که شما میفرمایید چرا که نتونه !

navid3d_69
یک شنبه 30 مهر 1391, 12:35 عصر
.فول ایجکس باعث میشه سنگین بشه و فشار بیشتری به سرور بیاد بهتر هست در جایی که لارم هست ایجکس باشه

ifireir
دوشنبه 01 آبان 1391, 10:19 صبح
.فول ایجکس باعث میشه سنگین بشه و فشار بیشتری به سرور بیاد بهتر هست در جایی که لارم هست ایجکس باشه

با تشکر
چرا باعث میشه سنگین شه؟
میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون میشم

navid3d_69
دوشنبه 01 آبان 1391, 18:19 عصر
من دقیقا خودم نمی دونم ولی خیلی جاها این رو خوندم و حتی توی خیلی از سیستم ها دیدم فوا ایجکس نبود و پرسیدم چرا همه گفتن برای اینکه فشار میاد به سرور و اینکه یادم هست حدود 1 ساله پیش خودم توی یک فروم خارجی این موضوع را گفتم و اکثرا گفتن که مشکل ایجاد می کنه البته خودم زیاد ایجکس کار نرکدم در حد قسمتی هایی از پروژه هام فقط

ifireir
سه شنبه 02 آبان 1391, 07:27 صبح
کاش میشد ثابت کرد که سایت های فول ای جکس فشار زیادی رو روی سرور اعمال می کنن
البته قبول دارم ممکنه همچین فشاری وارد شه ولی این در حالتی هست که کدهای ای جکس و هندلر ها به درستی کدنویسی نشده باشند، در این صورت امکان لود بالای سرور هست
و نکته قابل توجه این هست که روشهای کاربردی برای بهینه سازی و بالا بردن کارایی ای جکس از یک سال پیش تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته

با تشکر از همه دوستان
منتظر نظرات دیگر اساتید نیز هستیم

MMSHFE
سه شنبه 02 آبان 1391, 21:56 عصر
Full AJAX بودن سایت اگه اصول AJAX بخوبی رعایت شده باشه، باعث اعمال بار زیاد روی سرور نمیشه اما از اونجا که اکثر کسانی که با AJAX کار میکنن از کتابخانه های آماده استفاده میکنن و عمدتاً (روی صحبتم با فرد خاصی نیست و دارم کلی میگم) درک عمیقی از نحوه کار شئ XML HTTP Request ندارن، بطور دقیق و کامل و به شکل اصولی و صحیح ازش استفاده نمیکنن و این مسئله است که باعث فشار به سرور میشه نه صرفاً Full AJAX بودن سایت. نکته منفی دیگه در سایتهای Full AJAX اینه که درصورت غیرفعال شدن JS این سایتها کاملاً از کار میفتن. درسته که امروزه احتمال غیرفعال شدن JS خیلی کمه اما قطعاً صفر نیست و یک فریمورک باید مراعات درصد اندکی از کاربران که با JS میونه خوبی ندارن یا از مرورگرهایی استفاده میکنن که کلاً JS رو پشتیبانی نمیکنه (مثل WAP Browserهای گوشیهای قدیمی) رو هم بکنه، حتی اگه این تعداد، کمتر از 1٪ کاربران رو تشکیل بده. اگه اینطور کلی نگری توش انجام نشده باشه، دیگه نمیشه عنوان فریمورک رو بهش اطلاق کرد.
موفق باشید.