PDA

View Full Version : سوال: ذخیره برنامه در فایل ورد آفیس

aradrobo
پنج شنبه 04 آبان 1391, 22:47 عصر
من چند تا تکس باکس دارم . که یک سری سوالات پرسیده می شود و کاربر باید درون این تکست باکس ها جواب را بنویسد . حال می خواهم وقتی که بر روی باتن ذخیره کلید کرد . جواب هایی که درون تکست باکس ها قرار دارد ، در یک فایل ورد آفیس ذخیره شود . لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر

harani
پنج شنبه 04 آبان 1391, 23:06 عصر
using System.IO;

string str = txtName.Text + " " + txtLastName.Text;//a

SaveFileDialog sfd = new SaveFileDialog ();//b
sfd.Filter = "Word Document (*.doc) |*.doc"//g

if (sfd.ShowDialog() == DialogResult.Ok)//b
{
try
{
StreamWriter sw = new StreamWriter(sfd.FileName);//k
sw.Write(str);//l
sw.Close();//k

}
catch (System.Exception)//k
{

MessageBox.Show ("Error in Save");//k

}
}

موفق باشین .

مهرداد صفا
جمعه 05 آبان 1391, 01:20 صبح
من چند تا تکس باکس دارم . که یک سری سوالات پرسیده می شود و کاربر باید درون این تکست باکس ها جواب را بنویسد . حال می خواهم وقتی که بر روی باتن ذخیره کلید کرد . جواب هایی که درون تکست باکس ها قرار دارد ، در یک فایل ورد آفیس ذخیره شود . لطفاً راهنمایی فرمایید . با تشکر
سلام
با عرض تبریک به مناسبت عید قربان
ابتدا Microsoft.Office.Interop.Word را به reference پروژه اضافه کنید و سپس به این صورت عمل کنید:

//IN THE NAME OF GOD
//اللهم صل علی محمد و آله
using Microsoft.Office.Interop.Word;
//...
string name = "my name";
Microsoft.Office.Interop.Word.Application word = new Microsoft.Office.Interop.Word.Application();
Document Document1;
if (!System.IO.File.Exists(@"e:\temp\doc1.doc"))
{
Document1 = word.Documents.Add();
Document1.Range().Text = name;
Document1.SaveAs(@"e:\temp\doc1.doc");
}
else{
Document1=word.Documents.Open(@"e:\temp\doc1.doc",Visible=false);
Document1.Range().Text = name;
Document1.Save();
}
Document1.Close();

موفق باشید.

aradrobo
جمعه 05 آبان 1391, 10:02 صبح
با تشکر از هردوی شما . هردوی شما به درستی به سوال من جواب داده اید . حال من می خواهم یک کار دیگر هم انجام دهم .
من یک فایل ورد آفیس دارم که درونش سربرگ شرکت هستش . می خواهم که وقتی که درون تکست باکس چیزی می نویسم و ذخیره را کلیک می کنم ، فایل وردی که سربرگ من درونش هست باز شود ، و در قسمت تاریخ ( سمت چپ بالای صفحه ) تاریخی که کاربر درون تکس باکس وارد کرد ، اونجا تاریخ زده شود .

و در تکس باکس دیگری متن نامه نوشته شود .

با تشکر

samadblaj
جمعه 05 آبان 1391, 10:28 صبح
با تشکر از هردوی شما . هردوی شما به درستی به سوال من جواب داده اید . حال من می خواهم یک کار دیگر هم انجام دهم .
من یک فایل ورد آفیس دارم که درونش سربرگ شرکت هستش . می خواهم که وقتی که درون تکست باکس چیزی می نویسم و ذخیره را کلیک می کنم ، فایل وردی که سربرگ من درونش هست باز شود ، و در قسمت تاریخ ( سمت چپ بالای صفحه ) تاریخی که کاربر درون تکس باکس وارد کرد ، اونجا تاریخ زده شود .

و در تکس باکس دیگری متن نامه نوشته شود .

با تشکر

شما باید با استفاده از Crystal Report این کار رو انجام دهید.

aradrobo
جمعه 05 آبان 1391, 10:52 صبح
یعنی تنها راه با استفاده از کریستال ریپورت می باشد ؟