PDA

View Full Version : در باره attach

لاله86
سه شنبه 16 آبان 1391, 13:18 عصر
سلام
میخواستم بدونم آیا میشه دیتابیسی رو که روی اسکیوال سرور 2000 ویرایش اینترپرایز هست رو روی اسکیوال سرور 2000 ویرایش پرسنال attach کرد؟

من فقط با جدول های این دیتا بیس کار دارم و میخوام در ویندوز xp باهاش کار کنم برای همین نسخه پرسنال اسکیوال سرور رو نصب کردم ولی وقتی میخوام فایل دیتابیس رو روش attachکنم ایراد زیر رو میده :

94571

ممنونم . آیا این ایراد مربوط به تفاوت ویرایشهاست؟ من چطور میتونم این دیتابیس رو attachکنم.؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 16 آبان 1391, 15:15 عصر
سلام.
احتمالا این دیتابیس مربوط به نسخه 2000 به بالا هست که الان میخواهید attach کنید بهتون خطا میده. روی نسخه 2005 یا 2008 attach کنید باید درست بشه.

لاله86
چهارشنبه 17 آبان 1391, 06:48 صبح
سلام .ممنون از پاسختون.آقای صادقیان من از اسکیوال2000 میخوام attach کنم روی اسکیوال 2000، فقط ویرایشهاشون فرق داره . از اینترپرایز به پرسونال ، ((درسته میشه روی اسکیوال2008 ریخت ولی بعد از attachدیگه نمیشه بک از 2000 رو ری استور کرد روی 2008 ، من میخوام با این دیتابیس ، توی ویندوز اکس پی ، و با برنامه دلفی کار بکنم. ))
ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی بهش نیاز دارم .
برنامه ای که باید بنویسم ، نصب میشه روی سیستم کاربر که ویندوزش xp هست ، و کاربر با برنامه دلفی که قراره بنویسم به اطلاعات اون دیتابیس دسترسی پیدا میکنه .این برنامه روی سرور قرار نیست باشه فقط روی یک کلاینت قراره نصب بشه.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 17 آبان 1391, 07:25 صبح
شما دستور زیر رو اجرا کنید.
RESTORE HEADERONLY FROM DISK=N'FileName' WITH NOUNLOAD
و به جای FileNAme مسیر فایل Backup تهیه شده از دیتابیس رو بدید. در Database Version ببینید چه عددی نوشته.اونو اینجا بنویسید.

لاله86
چهارشنبه 17 آبان 1391, 08:08 صبح
سلام آقای صادقیان میشه یه کم توضیح بدین این دستور رو کجا بنویسم ؟ من زیاد وارد نیستم .مرسی
اگه درست انجام داده باشم ، توی کوری آنالایز، فقط جدول های سیستمی رو برگردوند ، دیتابیس رو اتتچ کرد با جدولهای سیستمی فقط.

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 17 آبان 1391, 10:04 صبح
سلام.
این دستور رو در Query analyzer بنویسید و به جای FileName مسیر فایل Backup رو بدید نه فایل MDF . این دستور چیزی Attach نمیکنه فقط جزئیات مربوط به فایل Backup رو به شما برمیگردونه که یکیش شماره نسخه Database هست.

لاله86
چهارشنبه 17 آبان 1391, 11:15 صبح
آقای صادقیان انجام دادم ورژن رو به من داد539 حالا چه کار کنم؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 17 آبان 1391, 12:34 عصر
الان روی نسخه enterprise میتونید همین بکاپ رو بازیابی کنید؟

لاله86
چهارشنبه 17 آبان 1391, 13:20 عصر
من چون میخوام روی Xp وبا دلفی باهاش کار کنم اسکیوال نسخه personalنصب کردم ،اگه بخوام اینترپرایز باشه که باید ویندوز سرور نصب کنم ، کاربر هم چون برنامه های دیگه ای روی xp داره نمیشه واسش ویندوز سرور بذارم .
یعنی این چون پرسونال هست ایراد میگیره؟