PDA

View Full Version : بدنبال جواب

hamidhassas
پنج شنبه 18 آبان 1391, 09:48 صبح
من چند سوال دارم اگه میشه جواب ها رو کامل و همراه با اصل کد قراربدین و در صورت امکان قسمت به قسمت توضیح بدین

1- چطور میتونم بعد از اینکه رکورهای مورد نظر خودم رو به نمایش گذاشتم با زدن یک دکمه از اون صحفه پرینت بگبرم؟

2- فرق بین /. با /.. در آدرس دهی ها در برنامه نویسی چی هست؟

<?php
./config.php

../config.php
?>

3- چطوری میتونم پیغام هایی رو تعریف کنم که اگر کاربری زمان پر نمون یک فرم یک قسمت رو پر نکرده بود اون پیغام به نمایش در بیاد؟

4- چطور میشه ظاهر یک پیغام رو به اون شکلی که دوست داری تغییر بدی؟ مثلا یک پیغام خطا داده بشه که دارای متن با فونت ، اندازه ، عکس ، سایز پنجره ، متن تایتل دلخواه باشه؟

5- چطور میشه کل و یا تعداد مشخصی از رکورد های به نمایش در آمده رو بر اساس id حذف نمود.

6- آیا اگر من پوشه هایی رو بر روی سرور hidden کنم وقتی به فایل مورد نظر خودم در اون پوشه لینک کنم عملیات با موفقیت صورت میگیره و مشکلی پیش نمیاد؟

7- چطور میشه یک کاربر رو مجبور کرد که در یک تکس باکس فقط عدد یا حروف وارد کنه و یا فقط در اون فارسی یا انگلیسی بنویسه.

8- چطور میشه به کاربر پیغام داد که دکمه Caps Lock روشن است.

9- چطور میشه به کاربر پیغام داد که این قسمت به حروف بزرگ و کوچک حساس است.

10- چطور میشه یک کاربر رو مجبور کرد که برای دیدن این صفحه حتما باید از آدرس مشخصی به اون صفحه مراجعه کنه تا بتونه اون صفحه رو ببینه؟ یعنی اگر به اون صحفه مستقیم وارد بشه به کاربر پیغام داده بشه و اون رو مجبور کنه به مثلا آدرس فلان برو و بعد از اون آدرس به این صحفه مراجعه کن.

lordofphp
پنج شنبه 18 آبان 1391, 09:57 صبح
سلام
ببینید در مورد دیتاها اینکه چطوری بر اساس ایدی حذف کنید باید از where استفاده کنید where(id='".$id."')
درمورد سوال های اعتبار سنجی فرمتون باید کمی جاوااسکریپت بلد باشید
اینکه چگونه با فونت خاص پیغام با استفاده از زبان پی اچ پی بدید میشه ترکیب پی اج پی و اچ تی ام ال و سی اس اس
و نکته ای در مورد اعتبار سنجی که گفته بودید ببینید باید شرط بذارید مثلا با پی اچ پی که اگر خالی بوده پیغام بده مثل مثال ساده ی زیر
if($name=="")
die('لطفا نام خود را وارد نمائید');
اگه بخوای در مورد شماره تلفن همراه یا صحت ایمیل با درصد شناسائی بالا کار کنی عبارات منظم من بهتون پیشنهاد میکنم
البته فعلا دانش پی اچ پی و همچنین طرز استفاده از پایگاه دادتون رو قوی تر کنید بعد برید سراغ
ان شاء الله موفق میشید
درپناه وراه حق پیروز و پایدار باشید
یاعلی

hamidhassas
پنج شنبه 18 آبان 1391, 10:00 صبح
اگه میشه توضیحات رو کامل تر ی قرار بدین

imanitc
پنج شنبه 18 آبان 1391, 10:09 صبح
ببينيد بيشتر سوالات شما که مربوط به محدود کردن ورود ديتا توسط کاربر ميشه از جاوا اسکريپت استفاده کرد و يا از آژاکس که بازم از جاوا اسکريپت يا جي کوئري استفاده ميشه ميتونيد به راحتي با جستجو توي اينترنت هر 2 نوعش رو پيدا کنيد

MMSHFE
پنج شنبه 18 آبان 1391, 16:57 عصر
1- چطور میتونم بعد از اینکه رکورهای مورد نظر خودم رو به نمایش گذاشتم با زدن یک دکمه از اون صحفه پرینت بگبرم؟

<a href="javascript:window.print();return false;">Print this page</a>

2- فرق بین /. با /.. در آدرس دهی ها در برنامه نویسی چی هست؟
. یعنی پوشه جاری و .. یعنی پوشه والد پوشه جاری (یک پوشه بالاتر)

3- چطوری میتونم پیغام هایی رو تعریف کنم که اگر کاربری زمان پر نمون یک فرم یک قسمت رو پر نکرده بود اون پیغام به نمایش در بیاد؟
اگه از HTML5 استفاده میکنید کافیه توی اون فیلد فرمتون خاصیت "required="required رو قرار بدین. مثال:

<input name="username" required="required" type="text"/>اگر هم از HTML5 استفاده نمیکنید، باید با JS فرمتون رو Validate کنید. دنبال Javascript form validation توی گوگل بگردین. قبلاً زیاد درباره اش بحث شده. میتونید توی همین سایت هم داخل تالار JavaScript تاپیکهای مرتبط با این موضوع رو جستجو و پیدا کنید.

4- چطور میشه ظاهر یک پیغام رو به اون شکلی که دوست داری تغییر بدی؟ مثلا یک پیغام خطا داده بشه که دارای متن با فونت ، اندازه ، عکس ، سایز پنجره ، متن تایتل دلخواه باشه؟
اول با CSS برای خطاهای موردنظرتون کلاس مناسب رو تولید میکنید:

.error {
background-color: #f00;
border: solid 1px #ff0;
border-radius: 10px;
color: #ff0;
display: block;
margin: 0 auto;
padding: 25px;
width: 500px;
}
.warning {
background-color: #ff0;
border: solid 1px #f00;
border-radius: 10px;
color: #f00;
display: block;
margin: 0 auto;
padding: 25px;
width: 500px;
}

بعد با PHP یک تابع مینویسید که خطای مناسب رو تولید کنه:

function Error($message, $type) {
echo '<div class="' . $type . '">' . PHP_EOL;
echo htmlentities($message, ENT_QUOTES, 'utf-8') . PHP_EOL;
echo '</div>' . PHP_EOL;
}

و هرجا خواستین خطایی رو نشون بدین، تابع رو با شرایط دلخواه صدا میزنید:

Error('External API is not available now.', 'warning');
Error('Cannot connect to database engine!', 'error');

5- چطور میشه کل و یا تعداد مشخصی از رکورد های به نمایش در آمده رو بر اساس id حذف نمود.
حذف تمام رکوردهای جدول test :

mysql_query('TRUNCATE TABLE `test`');
حذف چند رکورد از جدول test با idهای 1 و 3 و 4 و 5 و 9 :

$ids = array(1, 3, 4, 5, 9);
foreach($ids as $id) {
mysql_query("DELETE FROM `test` WHERE (`id`='{$id}')");
}

6- آیا اگر من پوشه هایی رو بر روی سرور hidden کنم وقتی به فایل مورد نظر خودم در اون پوشه لینک کنم عملیات با موفقیت صورت میگیره و مشکلی پیش نمیاد؟
بله امکانش هست. مخفی بودن با مجوز اجرا فرق میکنه. یک فایل مخفی میتونه مجوز (Permission) اجرا داشته باشه و بطور کلی مخفی یا آشکار بودن، ارتباطی به سطح دسترسی نداره.

7- چطور میشه یک کاربر رو مجبور کرد که در یک تکس باکس فقط عدد یا حروف وارد کنه و یا فقط در اون فارسی یا انگلیسی بنویسه.
با JavaScript به راحتی امکان پذیره. توی همین تالار قبلاً درباره اش بحث شده و نمونه کد هم گذاشته شده. لطفاً جستجو کنید.

8- چطور میشه به کاربر پیغام داد که دکمه Caps Lock روشن است.
باز هم باید از JavaScript استفاده کنید. توی گوگل دنبال Detect Caps Lock is On with JavaScript بگردین.

9- چطور میشه به کاربر پیغام داد که این قسمت به حروف بزرگ و کوچک حساس است.
راه که زیاده! میتونید کنارش بصورت عادی این مطلب رو بنویسید یا اینکه یک span (یا div) کنارش بگذارین و با CSS مخفیش کنید ( ;display: none ) و بعد با JavaScript یا jQuery موقع ورود به کادر متن مربوطه (رویداد focus) ظاهرش کنید ( ;display: inline یا ;display: block ) و موقع خروج هم (رویداد blur) دوباره مخفیش کنید ( ;display: none ) بعلاوه راههای دیگه مثل نمایش ToolTip با استفاده از jQueryUI و... هم هست.

10- چطور میشه یک کاربر رو مجبور کرد که برای دیدن این صفحه حتما باید از آدرس مشخصی به اون صفحه مراجعه کنه تا بتونه اون صفحه رو ببینه؟ یعنی اگر به اون صحفه مستقیم وارد بشه به کاربر پیغام داده بشه و اون رو مجبور کنه به مثلا آدرس فلان برو و بعد از اون آدرس به این صحفه مراجعه کن. اینم راه زیاد داره که ساده ترینش چک کردن ['SERVER['HTTP_REFERER_$ هست.
موفق باشید.

hamidhassas
شنبه 20 آبان 1391, 09:46 صبح
میخواستم بدونم چه طور باید مقدار های عددی رو برای $id ارسال کنم یعنی وقتی که من یک checkbox قرار میدم چه دستور و یا کدی رو باید به اون اضافه کنم تا مقدار id هر رکورد رو به صحفه دوم بفرسته تا id$ اون رو بگیره

MMSHFE
یک شنبه 21 آبان 1391, 19:37 عصر
یک مثال از راه خیلی ساده اینه:

<form action="" method="post">
<input name="id[0]" type="checkbox"/><br/>
<input name="id[1]" type="checkbox"/><br/>
<input name="id[2]" type="checkbox"/><br/>
<input name="id[3]" type="checkbox"/><br/>
<input name="id[4]" type="checkbox"/><br/>
<input type="submit" value="Delete"/><br/>
</form>

کد صفحه مقصد: