PDA

View Full Version : هوش مصنوعی در دلفی

Bahmany
جمعه 30 دی 1384, 00:26 صبح
سلام علیکم

آیا توابع روتین شده مسیر مشخصی برای استفاده از هوش مصنوعی در دلفی تعریف شده ؟

بعنوان مثال ما یه Webcam داریم و میخواهیم آن را طوری تنظیم کنیم که هر وقت کسی از کنار Webcam رد شد از او عکس بیندازد

نمی دونم شنیده بودید یا خیر که یک نفر برای دزدیدن کامپیوتر یه نفر دیگه اقدام کرده بود که اتفاقا روی کامپیوتر طرف یه Webcam نصب بود وقتی آقا دزده اقدام به دزدین کرد ازش یه عکس گرفته شد و به ایمیل صاحب کامپیوتر فرستاده شد که بلعخره با همین روش آقا دزده دستگیر شد:تشویق:

vcldeveloper
جمعه 30 دی 1384, 02:28 صبح
بعنوان مثال ما یه Webcam داریم و میخواهیم آن را طوری تنظیم کنیم که هر وقت کسی از کنار Webcam رد شد از او عکس بیندازد

فکر کنم بهتر باشه دنبال مباحث پردازش تصویر باشید.

Delphi Skyline
جمعه 30 دی 1384, 20:36 عصر
نگاه کن من این کار رو انجام دادم . اول باید تصویر رو به دو رنگ سیاه و سفید تبدیل کنی تا پروسسش آشان باشه . خب حالا باید هر ثانیه درصد یا تعداد رنگ سیاهشو بگیری و با فریم قبل مقایسه کنی . اگر درصد زیاد تفاوتی نداشت پس کسی رد نشده و اگر درصد زیاد باشه (به دلخواه خودت) یعنی کسی یا چیزی رد شده و در همون لحظه می تونی عکس بگیری .
به این کار میگن Image Proccesing .
حالا اگر مشکلی داشتید من در خدمتم .

Bahmany
جمعه 30 دی 1384, 23:39 عصر
ممنون از راهنمایی

vcldeveloper
شنبه 01 بهمن 1384, 02:44 صبح
اول باید تصویر رو به دو رنگ سیاه و سفید تبدیل کنی تا پروسسش آشان باشه . خب حالا باید هر ثانیه درصد یا تعداد رنگ سیاهشو بگیری و با فریم قبل مقایسه کنی . اگر درصد زیاد تفاوتی نداشت پس کسی رد نشده و اگر درصد زیاد باشه (به دلخواه خودت) یعنی کسی یا چیزی رد شده و در همون لحظه می تونی عکس بگیری .

اینطوری اگه جسم سفیدی از روبروی دوربین عبور کنه، نرم افزار نمی تونه اونو تشخیص بده!

mzjahromi
شنبه 01 بهمن 1384, 08:57 صبح
اینطوری اگه جسم سفیدی از روبروی دوربین عبور کنه، نرم افزار نمی تونه اونو تشخیص بده!

بستگی به زمینه تصویر داره. اگر زمینه سفید باشه آره نمیشه فهمید ولی اگه زمینه رو مناسب انتخاب کنید میشه.

Developer Programmer
یک شنبه 02 بهمن 1384, 11:28 صبح
به این کار میگن Image Proccesing
میگن motion detection ؛ با پردازش تصویر یه کم فرق داره

با فریم قبل مقایسه کنی
ابتدایی ترین روش ممکن :متفکر:

Delphi Skyline
یک شنبه 02 بهمن 1384, 22:15 عصر
آقای کشاورز اصلا می شه کاره دیگری کرد به جای اینکه فقط سیاه رو چک کرد هم سیاه و هم سفید رو چک کرد . این دیگه می شه .
با تشکر . بای .

Delphi Skyline
یک شنبه 02 بهمن 1384, 22:17 عصر
در ضمن آقای Afshin Zavar گفتن ساده ترین روش بهتر از نگفتن پیشرفته ترین روشه . این طور نیست ؟

Hadizadeh
سه شنبه 09 اسفند 1384, 22:34 عصر
در تکمیل پاسخ دوستان باید دو نکته رو اشاره کنم:
1- این مبحث ربطی به هوش مصنوعی نداره
2- اساس کار موشن دیتکشن ، پردازش تصویر هست
ولی به هر حال ساده ترین راه استفاده از ، آستانه زنی تطبیقی هست که با یک مرحله آموزش ساده زمینه و محاسبه مومنتم های مرتبه پایین تصویر ، آستانه بهینه انتخاب میشه و بر اساس اون آستانه، میشه مراحلی رو که دوستان اشاره کردن ، انجام داد!