PDA

View Full Version : سوال: کار AutoCloseUp کامپوننت ComboBox

Mask
یک شنبه 21 آبان 1391, 20:26 عصر
با سلام
دوستان کار AutoCloseUp کامپوننت ComboBox چیه؟

Felony
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:56 عصر
برای شما کاربردی نداره ، کلاس TComboBox از TCustomComboBox مشتق شده ، در کلاس TCustomComboBox متد KeyPress توسط تابع SelectText ازش استفاده میکنه و پیغام CB_SHOWDROPDOWN رو به ComboBox میفرسته ، این پیغام باعث بسته شدن ListBox نمایش داده شده در زیر ComboBox میشه ( همون Dropdown List ) .

Mask
دوشنبه 22 آبان 1391, 10:04 صبح
برای شما کاربردی نداره
ممنون. مطمئنا کاربر داره که تو قسمت Properties قرار داده شده.
البته صحبتهای شما درست . اما من یه تستی کردم . و این رو متوجه شدم. اگه یه کامبوباکس رو خاصیت DroppedDown رو فعال کنیم و سپس خاصیت AutoCloseUp ش رو هم فعال کنیم.
اگه تو آیتم های ComboBox دو کلمه مثل هم باشه ، در حین تایپ یه لحظه لیست ComboBox باز میشه و سریع بسته میشه و اجازه تایپ رو نمیده.

Felony
دوشنبه 22 آبان 1391, 10:37 صبح
البته این خاصیت فکر میکنم برای جایی هست که باید مطمئن باشیم یک کلمه قبلا در ComboBox درج شده یا نه.
خیر ، وقتی داخل ComboBox یکسری داده درج شده باشه و شما شروع به تایپ داخل Edit مربوط به ComboBox کنی ، اگر AutoDropDown فعال باشه لیست کشویی باز میشه و مشابه ترین کلمه به عبارت تایپ شده رو Select میکنه ، حالا به محض اینکه عبارت تایپ شده در ادیت معادل یکی از آیتم ها شد اگر AutoCloseup فعال باشه توسط ارسال اون پیغام CB_SHOWDROPDOWN پنجره Dropdown List به صورت خودکار بسته میشه ، اگر AutoCloseup غیر فعال باشه اون پنجره Dropdown List باز میمونه .