PDA

View Full Version : تغییر اندازه گریدویو با توجه به تغییر اندازه فرم

farshid_web
یک شنبه 28 آبان 1391, 22:53 عصر
سلام دوستان یه سوال داشتم که سپاسگزار میشم جواب بدین
من میخوام که گریدویو وقتی که صفحه ماکسیمایز میشه به همراه فرم بزرگ بشه یا برعکس وقتی فرم کوچیک میشه گرید ویو هم کوچک بشه
من توی سایت که سرچ کردم به خاصیت anchor رسیدم که در مورد دکمه ها و تکست باکس و این جور چیزا تقریبا جواب میده ولی روی گرید ویو اثری نداره...
درکل منظورم اینه که گرید ویو روی فرم پین بشه و با توجه به تغییرات فرم اونم تغییر کنه :متفکر:

danialafshari
یک شنبه 28 آبان 1391, 23:03 عصر
سلام دوست عزیز
شما می تونید یک panel قرار بدید و هر دو خاصیت Dock رو برابر Fill قرار بدی.
موفق باشی

ghasemweb
دوشنبه 29 آبان 1391, 06:34 صبح
بسیار عالی بود ممنون

farshid_web
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:10 عصر
سلام دوست عزیز
شما می تونید یک panel قرار بدید و هر دو خاصیت Dock رو برابر Fill قرار بدی.
موفق باشی

خیلی ممنون به خاطر جوابتون ولی من نمیخوام که گرید ویو کل فرم را بگیره چون دکمه و... تو فرم هست که وقتی پنل را داک میکنم میرن پشتش ... حالا سوال من اینه که ایا میتونیم یه جوری محدود کنیم پنل را که تا یه جایی بیشتر را نگیره؟؟؟

mousa1992
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:37 عصر
سلام
ی سری به بخش container ها بزن اشیا زیادی داری که میتونی ازشون استفاده کنی و به هدفت برسی و میشه باهاشون فرم هایی زیبایی رو طراحی کرد
خب شما برای این کار میتونی ی پنل اضافه کنی و خاصیت dock اون رو روی top قرار بدی و دکمه های مد نظرتو اونجا اضافه کنی و gridview رو هم مستقیم وی فرم اضافه کن و خاصیت dock اون رو fill بذار و تمام نیازتو برطرف میکنه بخش container ها توصیه میکنم با همشون کار کن ، خودت متوجه میشی از کدوم تو چه جایی استفاده کنی
موفق باشی

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:42 عصر
دوست عزیز خاصیت Anchor دیتاگریدویو رو انتخای کن و هر چهار حالتشو فعال بذار

danialafshari
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:54 عصر
خیلی ممنون به خاطر جوابتون ولی من نمیخوام که گرید ویو کل فرم را بگیره چون دکمه و... تو فرم هست که وقتی پنل را داک میکنم میرن پشتش ... حالا سوال من اینه که ایا میتونیم یه جوری محدود کنیم پنل را که تا یه جایی بیشتر را نگیره؟؟؟

سلام دوست عزیز
ابتدا Panel رو در فرمت تنظیم کن سپس خاصیت Anchor رو برابر Top, Bottom, Left, Right قرار بده یعنی همه
برای محدود کردن هم میتونی Minimum Size فرم یا گریدت رو تعیین کنی. یعنی از Minimum کوچکتر نشه
موفق باشی