PDA

View Full Version : حرفه ای: دریافت ایمیل و یا پیامک و پردازش آن

reza10wert
دوشنبه 29 آبان 1391, 21:46 عصر
سلام

من چطور میتونم وقتی یکی ایمیل یا پیامک میفرسته ( برای ایمیل سایت یا شماره پیامک پنل پیامکم ) پردازش بشه و به صورت خودکار جوابش داده بشه ؟

مثلا کاربر ارسال کنه "موجودی" موجودی کاربریش خودکار ارسال بشه

rezaonline.net
سه شنبه 30 آبان 1391, 01:03 صبح
پنل پیامک که باید با توجه به ویسرویست این کار انجام بشه (البته اگه قابلیتش رو داشته باشه )
از سرویست بخواه نمونه کدها و داکیومنت رو در اختیاریت بذارن .

برای دریافت ایمیل هم فکر کنم از pop3 استفاده میکنن (خودم امتحان نکردم)
یه سرچی بکن

Unique
سه شنبه 30 آبان 1391, 01:36 صبح
در مورد پیامک : من با رهیاب کار کردم ! بهشون یک آدرس میدی مثلا http://www.mysite.com?from=xxx&to=xxx%txt=xxx حالا هر پیامکی که بیاد توی query string این url قابل دریافت هست ! با بخش فنیشون صحبت کنی راهنماییت میکنن اما اصول دقیقا همینه.

در مورد ایمیل هم : میتونی با imap و استفاده از cron jobs توی فواصل زمانی معین ایمیل را چک کنی و اگه مورد درخواستی بود واکنس نشون بدی ! البته یکی از دوستان به روش pipe کردن email هم اشاره کردن که باید توی انجمن بگردی و پیدا کنی ! توی این روش ایمیل مستقیم به یک فایل php واگذار میشه.

reza10wert
سه شنبه 30 آبان 1391, 07:18 صبح
در مورد پیامک : من با رهیاب کار کردم ! بهشون یک آدرس میدی مثلا http://www.mysite.com?from=xxx&to=xxx%txt=xxx حالا هر پیامکی که بیاد توی query string این url قابل دریافت هست ! با بخش فنیشون صحبت کنی راهنماییت میکنن اما اصول دقیقا همینه.

در مورد ایمیل هم : میتونی با imap و استفاده از cron jobs توی فواصل زمانی معین ایمیل را چک کنی و اگه مورد درخواستی بود واکنس نشون بدی ! البته یکی از دوستان به روش pipe کردن email هم اشاره کردن که باید توی انجمن بگردی و پیدا کنی ! توی این روش ایمیل مستقیم به یک فایل php واگذار میشه.
خوب میشه نمونه کدی چیزی بذاری ؟!
من چک کردن یک فایل رو بلدم اما ایمیل های دریافت کجا میره ؟

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 30 آبان 1391, 08:48 صبح
شما اصلا پنل پیامک دارین ؟ بعصی از پنل پیاک ها همه این امکانات و آماده دارن ( سیستم پاسخگو خودکار و 10 ها اتمکانات )

reza10wert
سه شنبه 30 آبان 1391, 09:01 صبح
شما اصلا پنل پیامک دارین ؟ بعصی از پنل پیاک ها همه این امکانات و آماده دارن ( سیستم پاسخگو خودکار و 10 ها اتمکانات )
اره عزیز من پنل پیامک دارم

ولی من اطلاعاتم داخل بانک اطلاعاتی سایتم هست
چطور میتونم وقتی کسی پیامک فرستاد سایتم به صورت خودکار به بانک وصله بشه و اطلاعات خواسته شده کاربر را براش ارسال کنه

مثال زدم
کاربر ایمیل یا پیامک ( هر دوی اینها میخوام باشه ) میزنه به سایت و مثلا بنویسه " موجودی " و سایتم تشخیص بده که چی نوشته و موجودیشو ارسال کنه

ممنونم

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 30 آبان 1391, 12:48 عصر
خوب از وب سرویس پنل پیامک خودت استفاده کن بیشتر سامانه ها وب سرویس دریافت پیامک و ندارند و بیشتر انتقال میدن به یک لینک ( پست میکنند ) به یک لینکی که مشا میخوایند
شما کافیه تو اون لینک بنویسید اطلاعات که می آید سمتش و بگیرو و پردازشش لازم و انجام بده با متد های ساده $_POST
اون سامانه حتما راهنما داره
برای ایمیل هم با کلاس smtp میتونی به اکانت خودت ( ایمیلی که از هاستت میگگیری ) دسترسی داشته باشی پس ایمیل های جدید و میتونی تشخصی بدی و پردازش کنی

reza10wert
سه شنبه 30 آبان 1391, 16:23 عصر
خوب من نمونه کد میخوام و راهنمایی روان تر

خیلی مبتدی هستم و از اینایی که میگید سر در نمیارم

Unique
چهارشنبه 01 آذر 1391, 09:13 صبح
موضوع پیامک خیلی راحته ! همونی هست که گفتم و مثل آب خوردنه
در مورد ایمیل هم SMTP برای ارسال هست و دوستمون احتمالا حواسشون نیست ! شما مثلا یک email داری requests@mydomain.com حالا مثلا میخوای اگه کسی نامه ای با subject مثلا latest_news به شما داد شما بیای آخرین اخبار را براش ایمیل کنی ! ایجوری باید به inbox این ایمیل وصل بشی و چک کنی ایمیل با این مشخصات اومده یانه ! برای این کار دو تا پروتکل هست ! یکی pop3 و یکی Imap ! البته الان imap به دلایل زیاد بیشتر استفاده میشه.

این یک نمونه کد برای دریافت ایمیل از gmail :

/* connect to gmail */
$hostname = '{imap.gmail.com:993/imap/ssl}INBOX';
$username = 'davidwalshblog@gmail.com';
$password = 'davidwalsh';

/* try to connect */
$inbox = imap_open($hostname,$username,$password) or die('Cannot connect to Gmail: ' . imap_last_error());

/* grab emails */
$emails = imap_search($inbox,'ALL');

/* if emails are returned, cycle through each... */
if($emails) {

/* begin output var */
$output = '';

/* put the newest emails on top */
rsort($emails);

/* for every email... */
foreach($emails as $email_number) {

/* get information specific to this email */
$overview = imap_fetch_overview($inbox,$email_number,0);
$message = imap_fetchbody($inbox,$email_number,2);

/* output the email header information */
$output.= '<div class="toggler '.($overview[0]->seen ? 'read' : 'unread').'">';
$output.= '<span class="subject">'.$overview[0]->subject.'</span> ';
$output.= '<span class="from">'.$overview[0]->from.'</span>';
$output.= '<span class="date">on '.$overview[0]->date.'</span>';
$output.= '</div>';

/* output the email body */
$output.= '<div class="body">'.$message.'</div>';
}

echo $output;
}

/* close the connection */
imap_close($inbox);

برای reference هم خود سایت php.net خیلی خوبه : http://php.net/manual/en/book.imap.php