PDA

View Full Version : شبکه کردن دو برنامه

niknam_mh
سه شنبه 30 آبان 1391, 18:59 عصر
اساتید عزیز سلام
من می خوام یه برنامه حسابداری تحت win بنویسم که روی دو یا سه کامپیوتر در یه مکان نصب بشه و همه آنها به هم شبکه باشند.
طوری که با اعمال تغییرات در پایگاه داده در یکی روی بقیه هم اتوماتیک اعمال بشه.
حالا نمی دانم از چه پایگاه داده و از کجا شروع کنم.چون تا حالا شبکه کار نکردم.
کسی می تونه کمکم کنه ؟ ممنون میشم

amirmms
سه شنبه 30 آبان 1391, 19:22 عصر
باید از SQL سرور که روی یه سیستم با سیستم عامل ویندوز سرور که روش اس کیو ال تحت سرور نصب شده وصل بشه که من فقط تا اینجاشو میدونم اگه اس کیو ال میدونین می تونید انجام بدید :)

h_a_m_i_d
سه شنبه 30 آبان 1391, 19:30 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
از اکسس میشه استفاده کرد
از sql میشه استفاده کرد که سطح کارایش خیلی قابل ارتقاست و میتونین پایگاه دادتون رو روی یک سایت بذارید و ارتباط برقرار کنید
از winsock میشه استفاده کرد که امنیت رو بالا میبره و هم برای کامپیوترهایی که قدیمی هستن خوبه چون مثل اپلیکیشن سرور عمل میکنه
و..........
در هر مورد خواستی بگید تا راهنماییتون کنم
البته نوع انتخاب شما به سیستم هایی که از برنامه استفاده میکنند و تعدادشون بر میگرده و همچنین تعداد رکورد ها
موفق باشید

SHD.NET
سه شنبه 30 آبان 1391, 20:20 عصر
اگه بخوایم یه نرم افزار بدون پایگاه داده رو شبکه اجرا بشه و مثلا پیغام هایی از برنامه سرور بشه به برنامه کلاینت فرستاد چی ؟؟

باید از WINSOCK استفاده کنیم ؟؟

طرز استفاده از اون جوریه ؟

h_a_m_i_d
سه شنبه 30 آبان 1391, 21:00 عصر
بله اینم استفاده خیلی کمیه که میشه از winsock کرد
که البته خودش یک مقاله کامل است من در این مورد توضیج میدم بهتون
فکر کنید یک پروژه نوشتید مثلا با بانک اطلاعاتی و شما امکان نصب sql رو در کامپیوترهای کلاینت ندارید (حالا بدلایل سخت افزاری و نرم افزاری)
در این مواقع winsock به کمک شما میاد
شما میتونی winsock رو بارگذاری کنید و مثلا شما دستوری رو که میخواهید در پایگاه داده انجام بشه رو به سرور میفرستید و اونم نتیجه رو براتون میفرسته
مزیت هاش هم اینه که امنیت بالاتره(بانک اطلاعاتی فقط روی سرور قرار دارد)
سرعت بالاتر(چون همه اطلاعات در سرور انجام میشه )
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب حالا مثلا شما میخواین یک برنامه چت بنویسین که یک پیغام بیاد به سمت کلاینت از سرور و یک پیغام هم از کلاینت به سرور ارسال بشه
شما میتونین به اون پورت ها گوش بدین و در صورت دادن پیغام اونو نمایش بدید.
بزودی براتون پروژه این کارو اپلود میکنم(نیم ساعت دیگه)
موفق باشید

SHD.NET
سه شنبه 30 آبان 1391, 22:24 عصر
میشه یه نمونه سورس برام بنویسید ؟؟ که آموزش با WINSOCK رو یاد بگیرم .

یا اینکه مقاله ای بهم معرفی کنین ؟؟

ممنون

h_a_m_i_d
چهارشنبه 01 آذر 1391, 00:15 صبح
چشم حتما بزودی قرار میدم
موفق باشید