PDA

View Full Version : سورس چت روم تحت شبکه (کسایی که با winsock میخوان کار کنند حتما دانلود کنند)

h_a_m_i_d
چهارشنبه 01 آذر 1391, 20:28 عصر
سلام طبق درخواست بعضی از دوستان من سورس کار با winsock را تحت عنوان یک برنامه چت بسیار ساده قرار دادم
کسایی که میخوان پروژه هاشون رو محدود به یک کامپیوتر نکنن خیلی بدردشون میخوره
خیلی ساده نوشته شده و احتیاجی به توضیح فکر نکنم باشه
بازم سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

JaVa
پنج شنبه 02 آذر 1391, 00:09 صبح
سلام و...

ممنون از کار خوبتون.

میشه به غیر از استفاده از winsock این برنامه رو پیاده سازی کرد ؟؟؟

یا نه ؟؟؟؟

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 00:12 صبح
سلام و...

ممنون از کار خوبتون.

یا نه ؟؟؟؟

علیک
من تو vb6 از یه راه استفاده می کردم که نیاز به winsock نداشت . اما فضای زیادی از شبکه رو اشغال می کرد .
اگه خواستید بگید سورسی رو که با اون نوشتم رو بزارم اینجا و البته مربوط به vb6 هستش . اما میشه اینجا هم پیاده سازیش کرد
همونطورکه گفتم تنها عیبش اشغال فضای زیاد شبکس . اما به نظرم بهترین راه همین استفاده از WINSOCK هستش برای اینجور برنامه ها
\\\موفق باشید/// :چشمک:

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 13:43 عصر
یه مشکل !!
وقتی برنامه ای رو که توش از این کامپوننت استفاده می کنم رو اجرا میکنم با این اررو مواجه میشم :

عکس اررور رو ضمیمه کردم

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 14:20 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز
اگر برنامتون ارور میده نوجه کنید
1-ابتدا باید dll مربوطه رو رجیستر کنید برای اینکار فایل رو از زیر دانلود کنید (در پوشه ای که ویندوز را نصب کردید مثلا درایو c )
c:\windows\system32 کپی کنید و سپس run را باز کنید و متن زیر را در ان تایپ کنید
اموزش ها رو تصویری قرار دادم تا راحت تر باشید
امیدوارم مشکلتون حل بشه
موفق باشید

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 14:23 عصر
سلام و...

ممنون از کار خوبتون.

یا نه ؟؟؟؟
سلام بله میشه میشه با بررسی پورت ها هم اینکارو کرد
و همچنین یکی از روش های عمده استفاده sql هم است

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 14:24 عصر
یه مشکل !!
وقتی برنامه ای رو که توش از این کامپوننت استفاده می کنم رو اجرا میکنم با این اررو مواجه میشم :

عکس اررور رو ضمیمه کردم

کامپوننت winsock رجیستر نشده رجیسترش کنید مثل روشی که گفتم

h_a_m_i_d
پنج شنبه 02 آذر 1391, 14:27 عصر
علیک
من تو vb6 از یه راه استفاده می کردم که نیاز به winsock نداشت . اما فضای زیادی از شبکه رو اشغال می کرد .
اگه خواستید بگید سورسی رو که با اون نوشتم رو بزارم اینجا و البته مربوط به vb6 هستش . اما میشه اینجا هم پیاده سازیش کرد
همونطورکه گفتم تنها عیبش اشغال فضای زیاد شبکس . اما به نظرم بهترین راه همین استفاده از WINSOCK هستش برای اینجور برنامه ها
\\\موفق باشید/// :چشمک:
دوست عزیز شما باید از قوانین tcp-ip استفاده کنید تا حجم استفاده از شبکتون کم بشه
با فشره سازی حروف و ........ مسیر یابی و..........
موفق باشید

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 15:02 عصر
ممنون که روش رجیستر هم گفتید . چون من هرجا گشتم خود کامپوننت بود اما روش رجیسترش نبود :چشمک:

SHD.NET
پنج شنبه 02 آذر 1391, 15:14 عصر
اینم آموزش کرک به همراه خود فایل OCX !!! :لبخند:

بدون هیچ مشکلی

h_a_m_i_d
شنبه 04 آذر 1391, 23:28 عصر
سلام
دوستان حالا کسی هست که سورس ریموت رو داشته باشه که با winsock مخلوطش کنیم
اگر کسی تونست تو همین سورس تغییراتو اعمال کنه
موفق باشید

SHD.NET
شنبه 04 آذر 1391, 23:35 عصر
سورس ریموت چیه ؟؟ یکم توضیح بدین

h_a_m_i_d
شنبه 04 آذر 1391, 23:37 عصر
ریمون کنترل
شما میتونین توسط اون کامپیوتر فرد مقابل که دارین باهاش چت میکنین رو تو دست بگیرید (کامپیوترشو)
و مثلا ماوس اونو تکون بدید و .................
موفق باشید

sina_saravi1
دوشنبه 13 آذر 1391, 16:07 عصر
ریمون کنترل
شما میتونین توسط اون کامپیوتر فرد مقابل که دارین باهاش چت میکنین رو تو دست بگیرید (کامپیوترشو)
و مثلا ماوس اونو تکون بدید و .................
موفق باشید

سلام
شما برای این کار دنبال چیز های پیچیده نباشید
چون تو این نرم افزار قرار در هر دو طرف اجرا بشه پس میشه نرم افزار خودتون کارای سیستم رو انجام بده
برای این کار میتونید در مورد تغییر مختصات موس و ارسال کلید های صفحه کلید و دستورات ریست و خاموش کردن جستجو کنید.
وقتی اونا رو بتونید رو سیستم خودتون اجرا کنید میتونید از طریق دستوری تو شبکه به نرم افزار بفهمونید که باید این کارو انجام بده همین
یعنی همون وین سوک و کمی از توابع Api و بعضی از توابع دات نت میشه همین کارو انجام داد.
در ضمن دات نت یه کلاس به نام سوکت داره که تا جایی که خبر دارم نسل جدید وینسوکه! ایدوتونو میتونید با فناوری های جدید راحت تر عملی کنید.

h_a_m_i_d
دوشنبه 13 آذر 1391, 18:12 عصر
سلام
شما برای این کار دنبال چیز های پیچیده نباشید
چون تو این نرم افزار قرار در هر دو طرف اجرا بشه پس میشه نرم افزار خودتون کارای سیستم رو انجام بده
برای این کار میتونید در مورد تغییر مختصات موس و ارسال کلید های صفحه کلید و دستورات ریست و خاموش کردن جستجو کنید.
وقتی اونا رو بتونید رو سیستم خودتون اجرا کنید میتونید از طریق دستوری تو شبکه به نرم افزار بفهمونید که باید این کارو انجام بده همین
یعنی همون وین سوک و کمی از توابع Api و بعضی از توابع دات نت میشه همین کارو انجام داد.
در ضمن دات نت یه کلاس به نام سوکت داره که تا جایی که خبر دارم نسل جدید وینسوکه! ایدوتونو میتونید با فناوری های جدید راحت تر عملی کنید.
سلام دوست عزیز
من قبلا مثل شما فکر میکردم
و میخواستم این کارو بکنم البته درسته که میتونید با winsock دستوراتتونو اجرا کنید
ولی اینکه باید از صفحه کلاینت عکس بگیره بفرسته برای شما (کنترل دسکتاپ با winsock) خیلی سرعت winsock رو کم میکنه و برای اینکار خود tcp/ip یک پروتکل به نام rdp داره پس مطمین باشید اونقدر اهمیت داشته که جدا شده مگرنه ادغام میشد با یک پروتکل دیگه
این ایده من فقط با rdp تحقق میابد
موفق باشید

h_a_m_i_d
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 14:22 عصر
اینم برای کسایی که میخوان یاد بگیرن کار در شبکه رو

amir_3d_mad
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:25 عصر
آقا من ویندوز ۸ شصت و چهار بیتی دارم. هرکاری کردم نصب نشد. با هر دو روش امتحان کردم.

h_a_m_i_d
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:32 عصر
دوست عزیز اول dll مربوطه که در پست ها قرار داده شده را دانلود کرده
مطابق دستورالعمل رجیستر نمایید سپس برنامه را اجرا کنید
بازم اگه درست نشد پس از add کردن کامپوننت به نوار ابزار
یک نمونشو بندازید رو فرم برنامه رو کلا ببندید دوباره باز کنید

h_a_m_i_d
سه شنبه 21 خرداد 1392, 23:05 عصر
این تایپیک میاد بالا شاید کسی بهش احتیاج داشته باشه