PDA

View Full Version : سوال: چگونگی کاهش هزینه اعمال تغییرات جدید در سیستم

Cybersilent
پنج شنبه 02 آذر 1391, 09:09 صبح
در بسیاری از مواقع پیش می آید که پس از طراحی و پیاده سازی پایگاه داده و همچنین طراحی صفحات و حتی وارد شدن داده های واقعی در آن، نیازهای جدید در سیستم بوجود می آیند که مستلزم اعمل تغیراتی مثل حذف و اضافه کردن فیلد های جدید به یک جدول، شکستن یک جدول به جداول کوچکتر، ترکیب دو یا چند جدول، ایجاد جدول جدید بر پایه داده های درون جدول دیگر و ... می باشند.
در چنین مواقعی که سیستم (در اینجا بیشتر منظورم نرم افزار تحت وب هست) طراحی شده و صفحات اون هم ساخته شده و حتی پیاده سازی اون در محیط عملیاتی هم صورت گرفته و داده های واقعی توسط کاربران به سیستم وارد شده، چگونه می توان با حداقل هزینه اینچنین تغیرات جدید را در سیستم اعمال کرد؟
من مبتدی هستم برای همین می خواستم بدونم:
آیا من باید به صورت دستی تمامی تغیرات رو اعمال کنم؟
آیا استفاده از ORM ها می تونه در این زمینه کمکی بکنه؟ اگر بلی، چگونه و با کدام روش (DataBase First,Model First,Code First)؟
آیا روشی وجود دارد که بتوان داده های درون یک جدول رو به جداول دیگر برد(مثلا داده های یک فیلد از جدول رو به یک فیلد از جدول دیگر بردن و به اصطلاح پخش کردن داده های جدول در جداول دیگر).
مثلا اضافه کردن یک فیلد جدید ممکنه باعث اعمال تغیرات جدید در 100 جای برنامه بشه، که واقعا کار رو مشکل می کنه.
کلا برخورد شما اساتید در چنین مواقعی چگونه است؟

ممنون