PDA

View Full Version : گفتگو: کدام زبان را یاد بگیرم و کار کنم ؟ C# یا VB.net

reza10wert
شنبه 04 آذر 1391, 23:17 عصر
سلام دوستان
کدام زبان را برای کار زبان در ویندوز انتخاب کنم بهتر است . با توجه به کلیه موضوعات . من الان PHP کار کرده ام .

C# یا VB ؟
دلیل و ... ؟

plus
شنبه 04 آذر 1391, 23:23 عصر
اگه منظورت VB.NET هست، #C و VB.NET از نظر امکانات و توانایی و... تقریبا یکی هستن البته برای شما که PHP کار کردی Syntanx زبان #C به PHP نزدیک تره.

reza10wert
شنبه 04 آذر 1391, 23:25 عصر
از نظر قدرت - امنیت - کامپوننت های موجود در اینترنت کدوم بهتره؟

plus
شنبه 04 آذر 1391, 23:29 عصر
از نظر قدرت، امنیت و ... تا اونجا که من میدونم هیچ فرقی ندارن.در وافع هر دوی این زبان ها یک واسط برنامه نویسی تحت NET Framework. هستن واسه همین تقریبا فقط Syntanx شون فرق میکنه و بقیه مسائل یکسانه.
کامپوننت هایی که با هر کدوم ازین زبان ها درست بشن رو میشه توی زبان دیگه استفاده کرد البته اگه منظورت سورس کد است، به نظرم #C رایج تر باشه.البته فکر میکنم Source کد این 2 تا زبان هم به همدیگه قابل تبدیل باشه (تا این حد به هم نزدیکن).

abcd_a
یک شنبه 05 آذر 1391, 09:14 صبح
سلام
با توجه به اینکه خودتون php کار کرده اید و تو دانشگاه هم اکثر دانشجویان کامپیوتر با یکی از زبانهای خانواده سی آشنا می شوند و این زبانها از نظر syntax شباهت زیادی به یکدیگر دارند سی شارپ می تونه انتخاب بهتری نبست به vb باشه
همچنین از نظر محبوبت زبان سی شارپ بعد از جاوا و در رده بالاتری نسبت به vb قرار دارد
تو سایت هم بارها در مورد مقایسه زبانها برنامه نویسی بحث شده که می تونه در تصمیم گیری کمکتون کنه که می تونید جستجو کنید

mohamadlvs
یک شنبه 05 آذر 1391, 13:48 عصر
سوالتون رو جای مناسبی مطرح نکردید
اینجا تالار سی شارپه ، خب معلومه که همه سی شارپ رو بهت پیشنهاد می دن
اگه همین سوال رو در تالار vb مطرح کنی همه . . .

JaVa
یک شنبه 05 آذر 1391, 13:55 عصر
توی این تایپیک خیلی خوب پرداخته شده به مزایا و معایب هر دو.

توجیه استفاده زا vb.net بجای C#‎
(http://barnamenevis.org/showthread.php?349068-%D8%AA%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B2%D8%A7-vb.net-%D8%A8%D8%AC%D8%A7%DB%8C-c)

hakim22
سه شنبه 07 آذر 1391, 14:33 عصر
من حد اقل 5 یا 6 سال با VB برنامه نوشتم و بعد آمدم سراغ CS و به نظرم بهترین زبان برنامه نویسی CS است. البته این بیشتر سلیقه ای است و فرق اساسی در قابلیت های دو زبان وجود ندارد.

تنها مسئله سخت گیری CS در کد نویسی و نوع داده ی مورد استفاده است . در بعضی موارد حجم کد مورد نیاز برای اجرای یک هدف خاص در CS دو یا سه برابر میشود ولی به نظر من CS یک روش استاندارد دارد و در VB همانکارها را به نحوی خاص دور میزند و ساده تر انجام میدهد .

reza10wert
سه شنبه 07 آذر 1391, 16:15 عصر
CS منظورتون هما C# هست دیگه درسته ؟

SHD.NET
سه شنبه 07 آذر 1391, 16:28 عصر
بله . همونه

SHD.NET
سه شنبه 07 آذر 1391, 16:30 عصر
ولی من برام جای سواله ؟؟
چیزایی که از لحاظ کارایی با هم هیچ تفاوت اساسی ندارن و فقط سی شارپ کدهاش سخت تره و یکم برای مبتدی ها بی نظم به نظر می رسه و توی داده ها خیلی سخت گیر عمل می کنه (البته برای اونایی که تازه شروع می کنن و زیاد آشنایی ندارن مثل خودم) ، چرا بازم طرفدارای C# خیلی بیشتر از vb.net هستش ؟؟؟؟؟؟

واقعا چرا ؟:لبخند:

SEZAR.CO
سه شنبه 07 آذر 1391, 16:34 عصر
دقیقا(c بخاطر همون c و s بخاطر # )
از من که سابقه کار با وی بی و دلفی و سی شارپ ولفی را دارم می شنوی هردو را تا یاد بگیر
اگه بری توی ویبی و سی شر متوجه میشی تمام ابزارها یکی وده ولی و قسمت کدها با هم فرق دارند
ولی سی شارپ هم از نظر دقت و هم از نظر سرعت و هم........ از وی بی بهتره:متفکر::متفکر:

plus
سه شنبه 07 آذر 1391, 19:05 عصر
ولی من برام جای سواله ؟؟
چیزایی که از لحاظ کارایی با هم هیچ تفاوت اساسی ندارن و فقط سی شارپ کدهاش سخت تره و یکم برای مبتدی ها بی نظم به نظر می رسه و توی داده ها خیلی سخت گیر عمل می کنه (البته برای اونایی که تازه شروع می کنن و زیاد آشنایی ندارن مثل خودم) ، چرا بازم طرفدارای C# خیلی بیشتر از vb.net هستش ؟؟؟؟؟؟

واقعا چرا ؟:لبخند:

خوب یه دلیلش میتونه شباهت Syntax ش به زبان C/Java/CPP باشه. #C شاید سخت تر باشه از نظر ظاهری ولی اینکه کامپایلر به شما بیشتر سخت بگیره بهتره چون امکان اشتباه رو پایین میاره.به همون نسبت که #C سخت تر VB به نظر میرسه، امکان نوشتن کدی در VB که از نظر معنایی ممکنه اشتباه باشه ولی کامپایتر متوجه ش نشه بیشتره...

hakim22
سه شنبه 07 آذر 1391, 19:25 عصر
شخصا خودم نوشتن کدهای CS رو خیلی می پسندم. مثلا در CS قابلیت Region وجود داره و میشه کد های یک متد رو قسمت قسمت کرد. (این قابلیت در VB خیلی ضعیفه )
نوشتن یادداشت در CS خیلی بازتر و شما حتی کنار هر آرگومان از یک متد می توانید یادداشت بنویسید .
اینکه خطوط فرمان های CS بایک ; تمام میشه هم خیلی نظمشو بیشتر کرده هم اینکه اینترهای و فضاهای خالی بین متغیرها رو گیر نمیده و آزادید که خیلی کدهای مرتب تری بنویسید.

اتفاقا اینکه گیر میده و سخت گیره باعث میشه همیشه بدونیم کجا هستیم و چه مقداری رو درست وارد نکردیم (خطا یابی)
در VB خیلی وقتها مقدار خروجی نمایش داده نمیشه در حالی که همه چیز به ظاهر درست میاد و بعد متوجه میشی مقدار رشته ای به عدد تبدیل نکردی و ...
اما در CS از اساس نوشتن کدی که متغیرهای دو طرف تناسب بالانس نشده باشه ممکن نیست
فرق اساسی در syntax هست ولی این فرق خیلی تفاوت ایجاد میکنه

ramin_rp
سه شنبه 07 آذر 1391, 20:42 عصر
این مطلب (http://www.c-sharpcorner.com/Blogs/10266/is-microsoft-killing-VB-Net.aspx) هم خوندنش خالی از لطف نیست

اسماعیل ابراهیمی
سه شنبه 07 آذر 1391, 22:36 عصر
پاسکال :قهقهه:
شوخی کردم

سی شارپ رو یاد بگیر به این دلیل (http://barnamenevis.org/showthread.php?370710-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-quot-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-quot-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D 9%86-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE)