PDA

View Full Version : سوال: استفاده ار رویداد برای تاریخ

nadia.g
سه شنبه 07 آذر 1391, 08:42 صبح
با سلام. چطوری میشه با رسیدن تاریخ یا ساعت مورد نظر (که مثلا توی پایگاه داده مون ذخیره است) برنامه کدی را اجرا کند. مثلا من تاریخ تولد چند نفر رو تو پایگاه داده ذخیره کردم. میخوام وفتی برنامه در حال اجراست با رسیدن اون تاریخ یا ساعت به من اطلاع بده. از چه رویدادی باید استفاده کنم؟؟؟ خواهشاً راهنمایی کنید...خیلی لازمش دارم...

حسین شهریاری
سه شنبه 07 آذر 1391, 08:51 صبح
سلام
تاریخ جاری سیستم را بگیر، به شمسی و به همون فرمتی که شبیه تاریخی که توی پایگاه داده هست تبدیل کنید، بعدش خیلی ساده توی یه دستور شرطی بیا محتویات اون فیلد توی پایگاه داده را با همین تاریخی که ذکر شد، مقایسه کنید، اگه برابر بود، اون کدی که مد نظر هست اجرا بشه.
موفق باشید

nadia.g
سه شنبه 07 آذر 1391, 09:03 صبح
سلام
تاریخ جاری سیستم را بگیر، به شمسی و به همون فرمتی که شبیه تاریخی که توی پایگاه داده هست تبدیل کنید، بعدش خیلی ساده توی یه دستور شرطی بیا محتویات اون فیلد توی پایگاه داده را با همین تاریخی که ذکر شد، مقایسه کنید، اگه برابر بود، اون کدی که مد نظر هست اجرا بشه.
موفق باشید

ممنون از جوابتون. ولی منظور من این بود که وقتی برنامه در حال اجراست با رسیدن اون تاریخ خود برنامه به صورت خودکار پیام مورد نظر را بدهد .مثل استفاده از رویدادها

RIG000
سه شنبه 07 آذر 1391, 09:06 صبح
دوست عزیز واسه
خود کار
شما
یه تایمر
بذار
چک کنه!!!
واسه خودکار هم باید کد بنویسی دیگه!