PDA

View Full Version : سوال: مشکل در برگشت دادن آرایه های دو بعدی Dynamic از نوع String

gilsoft
سه شنبه 07 آذر 1391, 11:34 صبح
سلام دوستان خوبم

من نیاز به یک آرایه پویای دو بعدی Dynamic دارم که از چندین Function باید مدام فیلتر بشه و بصورت آرایه دو بعدی از نوع String برگشت داده بشه
برنامه نویسی با این شیوه خیلی برام مشکله و هنگام برگشت دادن آرایه های دو بعدی حتما باید بصورت ByRef عمل کنم و خلاصه کلی گرفتاری داره ... :ناراحت::افسرده:

میخوام بدونم که با ArrayList یا List میتونم یه آرایه دو بعدی دینامیک از نوع String داشته باشم ؟ :متفکر:
من هرچه تو تالار و کتابها گشتم .. چیزی پیدا نکردم و همش درباره آرایه های یک بعدی صحبت شده ... :ناراحت:

میشه یه راهنمایی کوچیک به من بکنید :چشمک:

خدا کنه که مشکلم حل بشه .. اگه نشد که مجبورم تعداد زیادی DataTable استفاده کنم :افسرده:

hakim22
سه شنبه 07 آذر 1391, 14:49 عصر
بله که میشه !
یک ArrayList میتونه هر نوع شی رو در خودش ذخیره کنه به صورت لیست.
فرض می کنیم که آرایه های دو بعدی ما شامل دو ستون باشند ( مثل مختصات یک نقطه در دو بعد) برای اینکار بهترین راه اینه که شما یک کلاس ( شی) از نوع مثلا Point بسازید که شامل دو خاصیت x, y باشد . بعد یک متغیر از نوع ArrayList تعریف کنید و هر بار یک شی از نوع Point رو به یک سطر اضافه کنید. اینجوری شما در هر سطر از ArrayList یک دو متغیر ذخیره کرده اید .

دقت کنید برای باز خوانی هر سطر باید ابتدا مقدار داخل اندیس رو به شی Point برگردانید :

myPoint= arraylist1(1)

بهترین راه به صورت زیره :

myStrList=new List<string>()

arrayList1=new ArrayList()

arrayList1.add(myStrList)