PDA

View Full Version : سوال: مصرف حافظه زیاد

omid_poyan
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:13 عصر
سلام
اگر این تاپیک را میزنم هدفم تکراری کردن این موضوع نیست فقط میخواستم بدونم برای کاهش حجم حافظه برنامه های C#‎ چکار باید بکنم خیلی حجم حافظه ای که برنامه میگیرد زیاد هست ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
جاهای مختلف رو دیدم جوابی نگرفتم که چطور میتوان exe تولید کرد که این مقدار RAM نخورد!!

مخلص همه

veniz2008
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:28 عصر
سلام. اینطوری خیلی نمیشه کمک کرد. آیا فرم خاصی از پروژه شما رم زیادی میگیره؟، این احتمال وجود داره که شما بعد از انجام عمل مورد نظرتون، حافظه تخصیص داده شده رو آزاد نمی کنید. ساده ترین راه برای اینکه ببینید یک فرم حدودا چقدر از رم رو میگیره اینه که از task manager خود ویندوز استفاده کنید. ولی اگر بتونید یک بخش از کدهایی رو که باعث بروز این مشکل میشه بذارید بهتر میشه کمک کرد.

omid_poyan
چهارشنبه 08 آذر 1391, 12:59 عصر
سلام
اگر این تاپیک را میزنم هدفم تکراری کردن این موضوع نیست فقط میخواستم بدونم برای کاهش حجم حافظه برنامه های C#‎ چکار باید بکنم خیلی حجم حافظه ای که برنامه میگیرد زیاد هست ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
جاهای مختلف رو دیدم جوابی نگرفتم که چطور میتوان exe تولید کرد که این مقدار RAM نخورد!!

مخلص همه

من هر برنامه ایی رو با دات نت مینویسم حجم زیادی از حافظه رو میگیره حتی یه فرم با یه باتون که یک مسیج باکس رو نمایش میده - همین برنامه رو با دلفی مینویسم خیلی کمتر از حافظه رو میگیره.

مخلصیم

veniz2008
چهارشنبه 08 آذر 1391, 13:28 عصر
منظور از زیاد یعنی چقدر؟. واسه سیستم من، فقط واسه run شدن و ساخت یک application ، حدود 130 مگ از رم رو میگیره. اگر یک فرم ساده شامل یک دکمه و یک مسیج باکس بذارم، بعد از اجرای برنامه و نمایش مسیج باکس تقریبا 3 مگ دیگه از رم رو میگیره. در نهایت کل ویژوال استودیو 2010 واسه من حدود 135 مگ از رم رو میگیره که به نظرم کاملا نرمال هستش.