PDA

View Full Version : سوال: تغيير رمز هنگام لاگین کردن

Iran58
پنج شنبه 09 آذر 1391, 13:39 عصر
فرض كنيم مدير براي كاربران جديد يك پسورد 123456قرار مي دهد

حال سوال من اينست كه چگونه مي توانم كاربر را مجبور كنم كه هنگاميكه براي بار اول لاگين مي شود وارد صفحه تغيير رمز شود و رمز موجود را تعويض كند و اگر اين كار را كرد وارد صفحه اصلي برنامه شود و در غير صورت دوباره و وارد همين صفحه تغيير رمز شود

ma.rad
پنج شنبه 09 آذر 1391, 17:49 عصر
هزاران روش برای این کار هست ،راحتراین روش:
برا هر کاربر یه فیلد از نوع bitتعریف کن که مقدار پیش فرضش صفر باشه ووقتی کاربر برای اولین بار لاگین می کنه چک کنه اگه صفر زمر جدید ازش بخواد ومقدار bit رو یک کنه واگر یک هست وارد برنامه بشه.

roolinjax
پنج شنبه 09 آذر 1391, 20:20 عصر
هزاران روش برای این کار هست ،راحتراین روش:
برا هر کاربر یه فیلد از نوع bitتعریف کن که مقدار پیش فرضش صفر باشه ووقتی کاربر برای اولین بار لاگین می کنه چک کنه اگه صفر زمر جدید ازش بخواد ومقدار bit رو یک کنه واگر یک هست وارد برنامه بشه.

سلام ، میشه روش 764 رو بگین ؟ !!!!!! :لبخندساده:

ma.rad
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:01 عصر
سلام ، میشه روش 764 رو بگین ؟ !!!!!! :لبخندساده:
به قوانین سایت احترام بزارید.
مشخصه شما تازه کاری به بزرگی خودم می بخشم

s3rv3r
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:11 عصر
شخصه شما تازه کاری به بزرگی خودم می بخشم

هزاران روشی وجود نداره . روش کار همینه شما خودتو بالا گرفتی

فرض كنيم مدير براي كاربران جديد يك پسورد 123456قرار مي دهد

حال سوال من اينست كه چگونه مي توانم كاربر را مجبور كنم كه هنگاميكه براي بار اول لاگين مي شود وارد صفحه تغيير رمز شود و رمز موجود را تعويض كند و اگر اين كار را كرد وارد صفحه اصلي برنامه شود و در غير صورت دوباره و وارد همين صفحه تغيير رمز شود

تنها روش همونه که یه بیت برای اولین ورود کاربر بزاری.
بستگی به طراحی دیتابیست داره . اگه ثبت ورود کاربر رو داری تو دیتابیست. میتونی با سرچ کردن اینکه آیا از کاربر لاگ داری پی ببری به اینکه اولین باره وارد شده. مزیت این روش اینه که میتونی میتونی شخص رو مجبور کنی بعد از یه تعداد ورود مشخص برای امنیت بیشتر پسوردش رو عوض کنه

roolinjax
شنبه 11 آذر 1391, 17:35 عصر
مشخصه شما تازه کاری به بزرگی خودم می بخشم

با توجه به ستاره های خودتون و من به این نتیجه رسیدین که من تازه کارم ؟
دم شما گرم با این استدلالتون
مشهد رفتی بهت بگم مشتی مگه به تعداد پسته ؟
من قدیما سوالامو تو سایتای مرجع می گشتم ، الانم واسه پیدا کردن جواب سوالم این سایت نمیام. فقط محض همفکری میام.
در ضمن ادب نشانه ی شخصیت است پس ادب را رعایت کنید.