PDA

View Full Version : عدم ذخیره داده هادر دیتابیس بعد از بسته شدن برنامه

mrt_Azm
پنج شنبه 09 آذر 1391, 15:06 عصر
با سلام
یه مطلب قبلا تو سایت دیدم الان میگردم نمیتونم پیدا کنم من با استفاده از OLDB یه برنامه نوشتم به شرح زیر
حالا بعد از بسته شدن برنامه داده هایی که وارد شده از بین می رود
اگه میشه کمک کنید برای ثبت دائمی داده توی دیتا بیس باید چیکار کنیم ممنون میشم

Private Function Run_Cmd(ByVal st As String, ByVal ENQ As Byte) As DataSet
Dim ds1 As New DataSet
Dim cnn As New OleDbConnection
Dim cmd As New OleDbCommand
Dim da As New OleDbDataAdapter

cnn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\Database.accdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=Azm918"
cnn.Open()
cmd.CommandText = st
cmd.Connection = cnn
ds1.Clear()
If ENQ = 1 Then
da.AcceptChangesDuringFill = True
da.AcceptChangesDuringUpdate = True
cmd.ExecuteNonQuery()
da.SelectCommand = cmd

Else
da.SelectCommand = cmd
da.Fill(ds1, "ResultTB")
End If
cnn.Close()
Run_Cmd = ds1
End Function

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 09 آذر 1391, 22:55 عصر
اگر فایل دیتابیس داخل server explorer اضافه شده میتونید روی تیبل راست کلیک و show table data رو انتخاب و اطلاعات رو وارد کنید. یا اینکه با برنامه access فایل اصلی داخل پوشه پروژه رو ویرایش کنید.

mrt_Azm
شنبه 11 آذر 1391, 08:31 صبح
نه عزیز مشکل من ویرایش دیتا بیس نیست
مشکل من ثبت شدن دائمی اطلاعاتی که هنگام اجرای برنامه وارد میشه در زمان اجرا اطلاعات در دیتا ست اضافه میشه ولی با بسته شدن نرم افزار تمام تغییرات حذف شده و چیزی داخل دیتا بیس نمیمونه
میدونم دستوری وجود داره که باعث ثبت شدن تغییرات دیتاست و دیتاآداپتور به داخل دیتا بیس اصلی میشه
ممنون میشم کمکم کنید

roolinjax
شنبه 11 آذر 1391, 18:01 عصر
نه عزیز مشکل من ویرایش دیتا بیس نیست
مشکل من ثبت شدن دائمی اطلاعاتی که هنگام اجرای برنامه وارد میشه در زمان اجرا اطلاعات در دیتا ست اضافه میشه ولی با بسته شدن نرم افزار تمام تغییرات حذف شده و چیزی داخل دیتا بیس نمیمونه
میدونم دستوری وجود داره که باعث ثبت شدن تغییرات دیتاست و دیتاآداپتور به داخل دیتا بیس اصلی میشه
ممنون میشم کمکم کنید

دوست عزیز سلام
وقتی شما از دیتابیس اکسس دارید استفاده می کنید ، اطلاعات توی بانک بصورت دائمی ذخیره نمیشه که علت اون دو نسخه ای بودن دیتابیسه.
یکی از دیتابیس ها رو که شما ایجاد کردی و مسیر بهش دادی و دیگری رو خود دات نت ایجاد میکنه .
شما نگران ثبت دائمی اطلاعاتتون نباشید. بعد از ایجاد فایل ستاپ و نصب اون رو سیستم مشتری این مشکل حل خواهد شد.
و اما علت اینکه دائمی ثبت نمیشه اینه که وقتی برنامه رو اجرا میکنید با دیتابیسی که خود دات نت میسازه ارتباط برقرار میکنه و اطلاعات رو داخل اون میریزه و موقعی دوباره اجرا می کنید چون این دوتا دیتابیس با هم اختلاف دارن اطلاعات غیر برابر رو حذف میکنه.
امیدوارم توضیحم کامل بوده باشه و البته مفید.
موفق باشید

mrt_Azm
سه شنبه 14 آذر 1391, 19:45 عصر
با سلام بله عزیز ممنونم
پس مشکلی وجود خواهد داشت البته هنوز امتحان نکردم اما یادمه یه جایی این مشکل حل شده بود یعنی با دادن دستوری دیتا بیس تغییرات رو در نسخه اصلی ذخیره میکرد تو همین سایت دیدم اما متاسفانه نمیتونم پیداش کنم آیا راهی هست تغییرات ثبت شه ؟

roolinjax
چهارشنبه 15 آذر 1391, 17:02 عصر
با سلام بله عزیز ممنونم
پس مشکلی وجود خواهد داشت البته هنوز امتحان نکردم اما یادمه یه جایی این مشکل حل شده بود یعنی با دادن دستوری دیتا بیس تغییرات رو در نسخه اصلی ذخیره میکرد تو همین سایت دیدم اما متاسفانه نمیتونم پیداش کنم آیا راهی هست تغییرات ثبت شه ؟
راستش من خیلی کم از دیتابیس اکسس استفاده می کنم . تا حالا دنبال راهکار نبودم چون مطمئن بودم بعد از نصب رو سیستم مشتری این مشکل حل خواهد شد.
اما فک می کنم اگر بشه connectionstring تنظیم شده برای خود دات نت رو هم به آدرس دیتابیسی که ما مدنظرمونه هدایت کنیم این مشکل حل بشه.
یه سری به فایل کانفیگتون بزنید شاید چیزی اونجا باشه.