PDA

View Full Version : فایل های مورد نیاز جهت اجرای یک فایل exe

mohammad_d
شنبه 14 تیر 1382, 06:53 صبح
به نام خدا
از همه کسانی که به سوال ساخت برنامه exe جواب دادند ممنوم. مشکل با نوشتن read event حل شد ولی یک مشکل دیگر پیش امد و ان اینکه برنامه اجرایی در کامپوتری که vf7
نصب نیست پیغام خطای پیدا نکردن "support library" می دهد . لطفا راهنمایی نمایید.

b_tayefi
شنبه 14 تیر 1382, 08:19 صبح
شما میتوانید چند فایل dll مهم را درکنار فایل exe خود قرار داده و یا در system32کامپیوتر مذکور قرار دهیم ازجمله آنهایی که یادم هست vfrun7.dllو ... میتوانید از سی دی نصب فاکس خود در زیر شاخه ای آنها را پیدا کنید فکر میکنم نام زیر شاخه sys بود
اگر نتوانسی بگو من اطلاعات دقیق بهت میدم

Mohammad_Mnt
شنبه 14 تیر 1382, 10:52 صبح
محمد جان ! باید با InstallShield که همراه خود ویژوال فاکس هست ، یک Setup بسازی و بعد اون Setup رو روی کامپیوتر مقصد اجرا کنی .

amin panahi
شنبه 14 تیر 1382, 13:09 عصر
برو تو help ویژوال فاکس پرو و در index بنویس build exe اون جا dll های مورد نیاز رو نوشته و در ضمن چرا تو همون موضوع ادامه ندادی ؟ سوال منو هم کسی جواب نداد .

Mohammad_Mnt
یک شنبه 15 تیر 1382, 00:22 صبح
امین جان کدوم سوال ؟

amin panahi
دوشنبه 16 تیر 1382, 05:15 صبح
قبل از این که این سوال به ادامه exe کردن منتقل شود من تو سوال قبلی آقای mohammad_d یه سوال نوشته ام .

Andy
یک شنبه 19 مرداد 1382, 17:28 عصر
سلام
امین جان متشکر کار کرد .با کپی کردن این سه فایل در کنار فایل اجرایی برنامه بدون هیچ مشکلی اجرا میشود .
msvcr70.dll
vfp7r.dll
vfp7renu.dll
قربون دایی

Andy
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 07:56 صبح
سلام به همه دوستان
نمیدونم که چرا این بخش تازگیها تو رخوت فرو رفته و هیچ کس نه سوال میکنه و نه مقاله ارسال میکنه :(
به هرحال مطلبی رو مینویسم شاید بدرد بعضیها بخوره بدرد ما که خیلی خورد.
فایلهای مورد نیاز برای اجرا شدن یکه برنامه exe در ورژن های 7 و 8 فاکس پرو عبارتند از :
vfp 7.0 :
vfp7r.dll----vfp7renu.dll ------msvcr70.dll
vfp 8.0 :
msvcr70.dll ---- vfp8r.dll ------ vfp8renu.dll ---- gdiplus.dll

Andy
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 07:59 صبح
سلام به همه دوستان
نمیدونم که چرا این بخش تازگیها تو رخوت فرو رفته و هیچ کس نه سوال میکنه و نه مقاله ارسال میکنه :(
به هرحال مطلبی رو مینویسم شاید بدرد بعضیها بخوره بدرد ما که خیلی خورد.
فایلهای مورد نیاز برای اجرا شدن یکه برنامه exe در ورژن های 7 و 8 فاکس پرو عبارتند از :
vfp 7.0 :
vfp7r.dll----vfp7renu.dll ------msvcr70.dll
vfp 8.0 :
msvcr70.dll ---- vfp8r.dll ------ vfp8renu.dll ---- gdiplus.dll

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 13:11 عصر
مرسی اندی جان ! در ضمن فکر نکنم به جز 4-5 نفر ، کسی توی این سایت با فاکس کار کنه :?

kia1349
چهارشنبه 05 شهریور 1382, 16:22 عصر
محمد جان تبلیغ بد نکن آخه تو چه پدر کشتگی با فاکس داری
خیلیها با اون دارن کار میکنن
والله من با ویژوال بیسیک و دلفی اینقدر راحت نیستم که با فاکس راحتم

habdolah
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 00:04 صبح
من هم همینطور!

علی رفیعی فرد
پنج شنبه 06 شهریور 1382, 14:09 عصر
به نظر من فاکس پرو در نوع خودش و با توجه به امکانات و خصوصیاتی که داره منحصر به فرده
البته نباید فراموش کنیم که هر نرم افزاری دارای معایبی هم هست
ضمنا من یه پیشنهاد دارم:
قبلا سوالاتی از طرف دوستان مطرح شده که هنوز جواب کاملی به آنها داده نشده و نیز مشکلاتی در این نرم افزار هست که باید براش راه حل هایی پیدا کنیم با توجه به اینکه در این قسمت بچه های بااستعدادی هستند( کیا ، افشین پور ، محمد ، اندی ، حمیدیانفر و ...) پیشنهاد من اینه که مشکلات رو دسته بندی کنیم مثلا مشکل خصوصیت راست به چپ نوشتن در Xp یا مشکلات ریپرت ، و بعد به صورت گروهی هر کسی در رشته ای که بیشتر کار کرده نسبت به رفع مشکل شروع به تحقیق کنه و اطلاعاتش رو به صورت روزانه یا هفتگی در اختیار دیگران قرار بده اینجوری افراد به موازات یکدیگر در یه مورد حرکت نمی کنن
قبلا از همکاری همه بچه ها متشکرم

Andy
شنبه 08 شهریور 1382, 15:00 عصر
ط³ظ„ط§ظ…
ظ…ظ† ظƒط§ظ…ظ„ط§ ط¨ط§ ط§ظٹظ† ظ†ط¸ط± ظ…ظˆط§ظپظ‚ظ… ظˆ ط¢ظ…ط§ط¯ظ‡ ظ‡ط±ع¯ظˆظ†ظ‡ ظ‡ظ…ظƒط§ط±ظٹ طŒ طھط§ ظ†ط¸ط± ط¨ظ‚ظٹظ‡ ط¨ع†ظ‡ ظ‡ط§ظ‡ ع†ظٹ ط¨ط§ط´ظ‡

houshmand
شنبه 08 شهریور 1382, 16:51 عصر
ط³ظ„ط§ظ…
ظ…ظ† ظƒط§ظ…ظ„ط§ ط¨ط§ ط§ظٹظ† ظ†ط¸ط± ظ…ظˆط§ظپظ‚ظ… ظˆ ط¢ظ…ط§ط¯ظ‡ ظ‡ط±ع¯ظˆظ†ظ‡ ظ‡ظ…ظƒط§ط±ظٹ طŒ طھط§ ظ†ط¸ط± ط¨ظ‚ظٹظ‡ ط¨ع†ظ‡ ظ‡ط§ظ‡ ع†ظٹ ط¨ط§ط´ظ‡

این چی نوشته فقط من بهم ریخته می بینم یا همه! :!:

Mohammad_Mnt
شنبه 08 شهریور 1382, 18:40 عصر
منم نمی تونم ! انگار این اندی خان از یه جایی کپی و پیست می کنه که این طوری می شه !! کارکترستش هم به احتمال 99% یونیکد هست . چون این جا از کارکتر ست عربی استفاده می شه ، این مشکل پیش می آد . :?

kia1349
یک شنبه 09 شهریور 1382, 06:24 صبح
پیشنهاد خیلی خوبیه
فقط بجنبید تا ترم جدید شروع نشده

Andy
یک شنبه 09 شهریور 1382, 08:23 صبح
سلام
با عرض معذرت بابت اشکال در جواب قبلی (نمی دونم ویندوز چه مرگش شده بود کاراکترستش روی عربی تنظیم نمی شد :x ) من هم کاملا با پیشنهاد با لا موافقم و آماده همکاری 8)

binyaz2003
سه شنبه 12 خرداد 1383, 17:58 عصر
با سلام
می خواستم بپرسم آیا راهی هست که بشه برنامه های اجرایی کاری به ستاپ نداشته باشند.
عین فاکس تحت داس البته می دونم که فایلهای راه انداز باید موجود باشن اما نمیشه یک جوری اونها رو با هم اجرا کرد :roll: :o

rezaTavak
سه شنبه 12 خرداد 1383, 18:18 عصر
ببخشید منظورتون را واضحتر بفرمایید.

binyaz2003
سه شنبه 12 خرداد 1383, 21:45 عصر
منظورم اینه که وقتی فایل exe رو ساختی دیگه نیاز به هیچ فایلی برای اجرا نباشه!

rezaTavak
سه شنبه 12 خرداد 1383, 22:19 عصر
سلام

در فاکس یه همچین گزینه ای ندیده ام اما در سی وجود دارد.
چون فاکس تحت ویندوز حجم کمی فایل اجرایی دارد و از DLL ها استقاده میکند و یک دلیل مهم این است که فاکس برنامه را به همان صورت که وجود دارد در خود ذخیره و حین اجرا آنرا تفسیر میکند مثل دیگر زانهای ویژوال. البته یک موضوع هست باید تمام چیزهای فاکس در برنامه وجود داشته باشد دلیل آن استفاده از ماکروی دستور & است که بایستی تمام دستورات فاکس پرو حین اجرا در دسترس باشند. شما اگر یک خط برنامه تحت داس بنویسید یک حجم بالا کمپایل میشود دلیل آن هم این است. اما در ویندوز تمام دستورات در Dll ها کنجانیده شده اند.

binyaz2003
سه شنبه 12 خرداد 1383, 23:55 عصر
یعنی راهی نیست؟

kia1349
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 06:02 صبح
نه

binyaz2003
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 09:06 صبح
:|

علی اکبر
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 22:12 عصر
سلام
مشخصات این dllها چیست ؟وآیا ممکن است بدون نیازبه نسخه نصبی وبا کپی کردن این dll ها برنامه اجرا گردد؟
ممنون

rezaTavak
چهارشنبه 13 خرداد 1383, 22:26 عصر
سلام

بله من همین کار را کرده ام و سی دی نصب ندارم.

علی اکبر
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 06:51 صبح
مشخصات dll ها راندادید
ممنون می شوم دراین مورد توضیح کامل بدهید

س.حمیدیانفر
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 09:02 صبح
سلام
برای vfp6
VFP6R.DLL
VFP6RKOR.DLL
VFP6RENU.DLL
Vfp6t.dll

برای vfp7
MSVCR70.DLL
VFP7R.DLL
VFP7RENU.DLL
VFP7RESN.DLL
VFP7RKOR.DLL
VFP7T.DLL
البته فکر میکنم تعدادی از این فایلها لازم نباشه

برای vfp8
MSVCP70.DLL
MSVCR70.DLL
vfp8r.dll
VFP8RENU.DLL

این فایلها رو میتونید از روی سی دی یا بعد از نصب از پوشه ی فایلهای سیستمی ویندوز استخراج کنید .
موفق باشید
یا علی

binyaz2003
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 13:33 عصر
آقای توکل شما چطور این کار رو کردین؟

rezaTavak
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 16:05 عصر
سلام

خب کافیه کلیه Dll های موجود در سی دی را در جایی که فاکس را نصب میکند کپی کنید!

البته نگارش 8 به فایل GDIPLUS.dll نیز نیاز دارد!

فایل اصلی MSVCR70.dll است. این فایل اصلیترین در نگارش 7 و 8 است و اسمش نشاندهنده کارش است. این فایل و vfp7enu.dll و فایل vfp7.exe تنها برای اجرای فاکس 7 نیاز است. اما فایلهای زمان اجرا VFP7r.dll و VFP7Renu.dll فایلهای زمان اجرا و برای Com server از فایل VFP7t.dll استفاده کنید. بقیه فایلها و... نیاز نیست. البته اگر از Sp استفاده کنید باید Dll هم از آن باشد. امتحان کنید یعنی
در کامپیوتری که فقط Win98 دارد در یک ریشه فایلهای VFp7.exe و msvcr70.dll و vfp7enu.dllرا کپی کنید.
فاکس را اجرا کنید کار میکند! البته بدون امکاناتی مثل Wizard و...
البته بقیه را خودتان پیدا کنید که به چه درد می خورد.
در نگارش 8 فقط GDIPULS.dll و msvcr70.dll و vfp8enu.dll و VFp8.exe لازم است.
فایلهای enu یعنی نگارش انگلیسی و Kor یعنی کره و... البته شما باید از Enu استفاده کنید.

binyaz2003
پنج شنبه 14 خرداد 1383, 22:23 عصر
:flower:

rezaTavak
جمعه 15 خرداد 1383, 15:29 عصر
سلام

یعنی درست بود؟

javad_hosseiny
چهارشنبه 17 فروردین 1384, 18:56 عصر
در نگارش 9 ویژوال فایلهای اصلی را از HELP ساختن EXE بدست آوردم و به صورت نرمال در کنار فایل اصلی برنامه کپی کردم و اجرا شد ولی همان فایل EXE در ویندوز 98 با مشکل اجرا مواجه می شود و پیغام می دهد که فایل VFP9R.DLL صحیح نمی باشد (حال آنکه این فایل نیز در کنار برنامه می باشد) (من تمامی فایلهای DLL موجود در سی دی VFP9 را در کنار برنامه کپی کردم ولی باز هم جواب نگرفتم) و حتی حدس زدم شاید به هنگام اجرای SETUP خود ویژوال فاکس در محیط ویندوز 98 فایل موردنظر را در مسیرهای ویندوز SYSTEMو.. نصب می کند (که این فایل با فایل مشابه اش در ویندوز XP متفاوت است) (چون من برای برنامه هام با دلفی یک SETUP جدا نوشتم (مشابه INSTALLSHIELD با محیط فارسی) و نیازمند آن هستم که بتوانم فایلهای DLL مورد نیاز اجرای برنامه را بدرستی تشخیص بدهم لذا از دوستان ممنون می شوم که در رابطه با این مشکل مرا راهنمای کنند؟

binyaz2003
چهارشنبه 17 فروردین 1384, 20:58 عصر
vfp9 روی ویندوز 2000 به بالا کار میکنه اما در مورد فایل اجرایی ایجاد شده اون دقیق نمیدونم!

javad_hosseiny
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 09:48 صبح
نه من اون تحت ویندوز 98 se نصب کردم و کار کرد و البته مساله من اجرا نشدن exe خروجی برنامه است و اون هم مشکل در خود exe‌ نیست بلکه در dll‌های مربوطه است و البته اگر خود vfp9 نصب کنید مشکل حل می شود چرا؟!!

rezaTavak
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 10:40 صبح
سلام

ویژوال فاکس 9 شبیه دیگر ویژوال فاکسها در تمام نسخه های ویندوز قابل اجرا است (البته این را روی نسخه دانلودی آزمایشی امتحان کرده ام)

فایلهای مورد نیاز:

Msvcr71.dll
vfp9.exe
vfp9r.dll
vfp9renu.dll
gdiplus.dll

برای سرور
Vfp9t.dll

کاربران چون از عربی استفاده میکنند فایل زیر هم برای کارهای عربی است:
Vbame.dll

امیدوارم دیگر به نصب احتیاج نداشته باشید!

kia1349
پنج شنبه 18 فروردین 1384, 19:52 عصر
برنامه های تولید شده در ویژوال 9 نسخه فاینال روی تمام ویندوزها قابل اجراست
فقط با nt4 کمی مشکل دارد

javad_hosseiny
یک شنبه 21 فروردین 1384, 20:46 عصر
من دقیقا فایلهای اشاره شده (راهنمایی آقای توکل) را در کنار exe برنامه قرار دادم در ویندوز xp بدون هیچ اشکالی و بدون نصب برنامه (setup کردن) ولی در ویندوز 98 با مشکل مواجه شده و اصلا برنامه اجرا نشد (یک پنجره خالی (بدون عبارت بدین صورت که مثلا می خواهد عبارتی را نمایش بدهد ولی نمی تواند) سه گزینه ای می آید) آیا دوستان در محیط 98 با این مشکل مواجه شده اند؟

binyaz2003
یک شنبه 21 فروردین 1384, 21:10 عصر
عنوان پنجره Program Error نیست؟

javad_hosseiny
دوشنبه 22 فروردین 1384, 09:45 صبح
متوجه منظورتان نشدم - ولی همزمان با پنجره close ویندوز می باشد (لازم به ذکر است که حتی با برنامه installshield که setup ساختم این برنامه بر روی ویندوز xp درست کار می کند ولی در 98 همان مشکل ذکر شده را دارد) (در سیستم های مختلف تست گرفتم)

rezamim
سه شنبه 23 فروردین 1384, 08:54 صبح
آیا در installShield در قسمت Specify Application Data و در بخش Object/Merg Modules گزینه Microsoft Visual C++ Runtime Library را هم تیک زده اید؟

habdolah
سه شنبه 04 بهمن 1384, 23:05 عصر
سلام
چه فایلهائی جهت اجرای یک exe ساخته شده با vfp8 نیاز میباشد

binyaz2003
چهارشنبه 05 بهمن 1384, 10:04 صبح
http://fox.wikis.com/wc.dll?Wiki~VFP8RuntimeFiles
این سوال ها قبلا هم جواب داده شده لطفا اول جستجو کنید

hosein.jozi
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 12:26 عصر
GDIPLUS.DLL & MSVCR70.DLL & MSVCR71.DLLVFP8R.DLl&VFP8RENU.DLL

rezaTavak
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 22:12 عصر
سلام

vbame.dll هم برای کارهای زبان عربی!

البته فایلها را قبلا گفته ام.

masoud8880
شنبه 27 تیر 1388, 09:24 صبح
با سلام
در رابطه با اجرای exe برنامه های فاکس پرو چکار کنم تا پنجره مربوط به
فاکس پرو نمایش داده نشه ؟ با تشکر

rezakhj
شنبه 27 تیر 1388, 09:46 صبح
البته قبلا دوستان توضیح کامل دادند ولی :
1- فایل config.fpw اگر در پوشه برنامه نیست ایجاد کن و داخل فایل تایپ کن screen=off
2- do form urformname.scx و در خط بعدی read event فراموش نشود
3- در فرم ابتدائی حتما در property فرم در گزینه show window حتما گزینه 2 یعنی as top level انتخاب کنید .

masoud8880
یک شنبه 28 تیر 1388, 07:25 صبح
با سلام
برای exe کردن برنامه نیازی هست تا فایل scx در کنار برنامه exe باشه ؟ یا خیر خود برنامه
این فایل را دل برنامه exe ذخیره می کند ؟
سوال دوم : موقع exe کردن پیغام not a table داده می شود ؟ مشکل از چیست ؟

mehran_337
یک شنبه 28 تیر 1388, 07:43 صبح
خیر فایل scx فرمها هستند که در داخل فایل اجرایی include می شوند

masoud8880
سه شنبه 30 تیر 1388, 07:16 صبح
با سلام
دوستان من با Vf9 کار می کنم. برای exe کردن modify project prgname.prg رو انجام
میدم. بعد فرم مربوطه رو Add می کنم. و همچنین موارد دیگه ایی که لازم باشه . جمله Read events رو هم بعد از جمله do form nameform قرار میدم . فایلهای dll. مربوطه رو هم در مسیر قرار میدم. اولا برنامه سریع بسته میشه . دوم اینکه یکبار برنامه در ویزوال فاکس 7 اجرا شد ولی پنجره فاکس پرو بسته نشد و برای حذف برنامه حتی کلید Close هم جواب نمی داد . اساتید راهنمایی بفرمائید ممنون میشم. :گریه: