PDA

View Full Version : افزودن فیلد عکس در دیتایس

saeedphp
چهارشنبه 15 آذر 1391, 05:02 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
من میخوام عکس رو تو دیتابیس نگه داری کنم
راه حل خودم اینکه آدرس عکس رو تو یه فیلد ذخیره کنم و موقعی که میخوام عکس رو نشون بدم
آدرسش رو از دیتابیس بخونم
نظرتون چیه؟
ممنون میشم

farazjalili
چهارشنبه 15 آذر 1391, 06:13 صبح
سلام برای ذخیره کردن عکس 2 تا راه حل دارین که راه اول رو خودتون گفتین و راه دوم اینکه عکستون رو به صورت آرایه ای از بایت ها دربیارین و سپس در پایگاه داده ذخیره کنید
به نظر من اشکال راه اول (ذخیره آدرس ) از لحاظ امنیتی می تونه مشکل ساز باشه هر کسی می تونه عکس های شما را ببینه
اما راه دوم : به نظر من یه ذره سرعت برنامه رو می یاره پایین البته در بعضی از موارد خاص مثلا برنامه شما توی یه کامپتور pentium I اجرا بشه و بخواد تعداد زیادی عکس رو توی یه فرم نشون بده
این نظر شخصی من بود
لینک زیر یه pdf زبان اصلی که برای research.microsoft.com است حتما مطالعه کنید :
http://research.microsoft.com/pubs/64525/tr-2006-45.pdf

Unique
چهارشنبه 15 آذر 1391, 13:38 عصر
دوست عزیز ، ذخیره کردن عکس در Database اصلا توصیه نمیشه ، شما بهتره نام فایل ها را ذخیره کنید و عکس را روی File System (منظورم هارد هست) ذخیره کنید. البته ذخیره نام فایل هم فقط برای زمانی هست که شما extension های متفاوت داشته باشین و یا بخواین از نام فایل در بخشی از برنامه استفاده کنید (مثلا فایل را با همون نام برای download اماده کنید) وگرنه حتی ذخیره نام فایل هم مهم نیست و فایل ها باید با توجه به ID رکورد مربوطه روی هاست نام گذاری بشوند ، اگه براتون هم مهمه که هر کسی نیتونه فایل ها را مستقیم صدا بزنه باید پروسه استفاده و دانلود را غیر مستقیم کنید و از توابع header استفاده کنید (مثال تا دلت بخواد تو انجمن هست) با استفاده از htaccess. هم میتونید جلوی دسترسی مستقیم را بگیرید (این هم جستجو کنید توی همین انجمن هست).

امیدوارم راه حل مناسب را انتخاب کنید.
موفق باشین

saeedphp
چهارشنبه 15 آذر 1391, 15:03 عصر
از راهنمایی خوبتون ممنونم