PDA

View Full Version : مدیریت پرینتر در دومین

zman123456
چهارشنبه 15 آذر 1391, 09:17 صبح
سلام دوستان
من می خوام در دومین پرینترهامو مدیریت کنم.منظورم در دومین یعنی:
نه اینکه برم ریموت بزنم روی کلاینت اونجا add printer بزنم.
نه اینکه نرم افزار مدیریت نصب کنم مثل :Netop PrintLimit Pro یا Print Manager Plus
می خوام وقتی کاربر میگه من می خوام به پرینتر x دسترسی داشته باشم برم از پشت دومین کنترولر تنظیمات انجام بدم و کاربر حداقل با یه logoff و login اون پرینتر رو اضافه شده ببینه.

hghyami
چهارشنبه 15 آذر 1391, 16:05 عصر
اینکار که شما میگی‌ شدنی هست و مشکلی‌ نیست، اولا شما اینکارو رو با Windows ۲۰۰۸ R۲ به راحتی‌ میتونید انجام بدید. کار که شما می‌کنید این هست که
۱. یک سرور نصب کنید
۲. Print Management service رو نصب کنید
۳. پرینتر‌های مورد نیز با درایور هاش (برای ویندوز XP Vista ۷ و هر چی‌ دیگه OS دارید نصب کنید).
از اینجا ببعدش چندین راه دارید. یک راهش که اسون‌ترین هست این هستش که از طریق Group Policy پرینتر هارو مپ کنید. کاری که می‌کنید این هست که مثلا شما چند تا گروپ دارید
۱. Sales
۱.۱ Usera
۱.۲ Userb
۱.۳ Userc
۲. Technical
۲.۱ admina
۲.۲ adminb
۲.۳ adminc
۳. Finance
۳.۱ Financea
۳.۲ Financeb
۳.۳ Financec
شما کاری که می‌کنید یک Group Policy میتونید بسازید و از طریق همون یک دونه پرینتر mapping برای هر گروه رو کنترل کنید.
برای GPO هم شما کاری که می‌کنید وقتی‌ Printer Mapping رو ‌ست می‌کنید برای اینکه بتونید مشخص کنید که چی‌ رو میگیره توی ستینگ شما Item Triggering تو set می‌کنید و بر حسب user group فیلتر می‌کنید که کی‌ چی‌ میگیره

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc753109%28v=ws.10%29.aspx

zman123456
شنبه 18 آذر 1391, 12:40 عصر
دست شما درد نکنه.من سرور Windows 2008 R2 دارم.فقط یه سوال منظورتون از اینکه پرینترها رو نصب کنم، پرینترهای من هیچکدام تحت شبکه نیستن.باید به صورت share اونا رو روی سرور نصب کنم؟این کافیه؟