PDA

View Full Version : ساخت سایتی شبیه بلاگفا دارای صفحات مستقل

nazanin_z
دوشنبه 20 آذر 1391, 14:58 عصر
سلام
میخوام یک سایت بسازم شبیه بلاگفا!! یعنی هرکس بتونه بطور کاملا مستقل برای خودش یه صفحه داشته باشه اما همه اونها تو محیط برنامه (مثلا برای وبلاگ توی بلاگفا) باشه ...
نمیدونم چجوری باید شروع کنم .... میشه راهنماییم کنید :)

MRmoon
دوشنبه 20 آذر 1391, 15:19 عصر
یعنی چی چیجوری شروع کنید؟

rezaonline.net
دوشنبه 20 آذر 1391, 17:30 عصر
به نظرم روی ساخت یه سایت مثل فیس بوک کار کنید بهتر باشه.

nazanin_z
دوشنبه 20 آذر 1391, 18:39 عصر
مثلا همون فیس بوک!! من php یکم بلدم میخوام بدونم چجوری میشه که بتونم کلا صفحات مستقل ایجاد کنم و مدیریتشون کنم ...
یکی میگفت سخته و برنامه نویسی سوکت میخواد و ازین جرفا!! آره؟!!

MRmoon
دوشنبه 20 آذر 1391, 19:11 عصر
تو پروژه های بزرگ استفاده از OOP خیلی مفیده!

اگه چند نفری با همفکری هم بنویسین بهتره!
هیچ چیزی سخت نیست اگه آدم اراده کنه و بخواد

nazanin_z
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:23 عصر
ممنون ... اما لطفا یجوری جواب بدین بتونم یکاری کنم!!

tehro0n
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:33 عصر
به نظر من شما تا اون حد نمی خواد یکدفعه پیش بری
اول صفحه ای درست کن که کاربر عضو بشه و به هر کدو یک آی دی انحصاری بده
بعدش با htaccess بیا این آی دی ها رو مثل صفحه جداگانه نمایش بده، حالا یا id یا اسم طرف باشه
اینم کارتو راه می ندازه تا اینکه بخوای از الان ساب دومین بسازی و ...

nsco_nsco
سه شنبه 21 آذر 1391, 15:31 عصر
سلام خیلی خوبه که به فکر نوشتن یک سیستم افتادید ببینید شما اول قسمت ها را باید درست کنید و در اخر سطح دسترسی و لوگین و اینها را اضافه کنید برای نوشتن این مدل باید شما بیاید یک سری صفحات ثبت اطلاعات در پایگاه داده درست کنید به صورت معمول در پایگاه داده ذخیره بشود و یک فیلد شناسایی کاربر از حالا کنار بگذارید براش بعد از اینکه این صفحات را درست کردید و قسمت نمایش این ها را میاید و فیلتر فراخوانی از پایگاه داده می گذارید یعنی فیلتری بر حسب نام کاربری همونی که گفتم کنار بگذارید این رو باید در دستور فراخوانی اند کنید و یعنی که فقط موضوعاتی را نشون بده که برای این کاربر است یا منظور این کاربر نوشته است بعد از این میاید یک صفحه قالب درست می کنید و این ضفحات فیلتر شده را نشون می دید به همین سادگی شما صاحب یک سیستم مثل وبلاگدهی و ... می شوید سوالی داشتید بهم خصوصی تیکت کنید با تشکر موفق و پیروز باشید یا علی :قلب:

nsco_nsco
سه شنبه 21 آذر 1391, 15:33 عصر
یک نکته یادم رفت بگم بعد از ساختن این قسمت ها میاید و امکانات جانبی رو به سیستمتون اضاف می کنید با این کار کیفیت سیستم بالا میره همین کاری که فیسبوک می کنه موفق باشید

keivan dehghani
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:25 عصر
سلام در جواب شما منم با نظرا تدوستان موافقم امامن این احساسو دارم که شما یه مختصر phpبلدی و میخوای یه دفعه با مثلا بلاگفا رقابت کنی البته علاقه داشته باشی میتونی اما به نظر من تا میتونی در مورد phpاطلاعات بدست بیار ودقیق بخونو یادش بگیر اونوقت جواب سوالتو از داخل همون کد های phpپیدا میکنی البته اگه زبانت خوبه

keivan dehghani
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:26 عصر
اگه زبانت خوبه کتاب های اموزش phpرا به زبان اصلی مطالعه کنی به جواب هایی میرسی که خودت باورت نمیشه