PDA

View Full Version : ذخیره ی مقادیر موجود در dataGraid در hashtable

gh_mohammady
سه شنبه 21 آذر 1391, 13:55 عصر
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
یه سوال هرچند مبتدیانه
من دیتا گریدی دارم که یه سری داده بهش وارد می کنم ، حالا اگه بخوام کل این داده ها رو در یک هش تیبل ذخیره کنم از چه کدی باید استفاده کنم ؟

gh_mohammady
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:20 عصر
و سوالات دیگه ،
آیا من فقط از طریق اکسس باید بانک اطلاعاتی داشته باشم ؟یا با پایگاه داده هم می شه این کارو انجام داد تا بتونم ازون طریق اطلاعات یک فروشگاه رو وارد کنم و بعد بتونم در دیتا گرید ویو لود کنم ؟
من یه برنامه ی فروشگاه رو بصورت خیلی مبتدیانه اگه بخوام شبیه سازی کنم ، بدون اتصال به بانک ، با نوشتن یه کلاس ساده چطور باید عمل کنم ؟
از راهنماییتون سپاس گزارم

gh_mohammady
چهارشنبه 22 آذر 1391, 17:00 عصر
چرا کسی جوابمو نمیدههههههههههههههههههههه هههههه
خواهش میکنم ، یه سوال دیگه ام اینه که من یکی از ستون های دیتا گریدمو به صورت لیست کشویی درآوردم ، چطور می تونم مقدار اولیه بهش بدم ؟

SHD.NET
چهارشنبه 22 آذر 1391, 17:16 عصر
و سوالات دیگه ،
آیا من فقط از طریق اکسس باید بانک اطلاعاتی داشته باشم ؟یا با پایگاه داده هم می شه این کارو انجام داد تا بتونم ازون طریق اطلاعات یک فروشگاه رو وارد کنم و بعد بتونم در دیتا گرید ویو لود کنم ؟
من یه برنامه ی فروشگاه رو بصورت خیلی مبتدیانه اگه بخوام شبیه سازی کنم ، بدون اتصال به بانک ، با نوشتن یه کلاس ساده چطور باید عمل کنم ؟
از راهنماییتون سپاس گزارم
میتونی توی فایل اطلاعاتتو ثبت کنی

gh_mohammady
چهارشنبه 22 آذر 1391, 17:23 عصر
و شاید آخرین سوال ، چطور می تونم در حین کامپایل یه ستون جدید به دیتا گرید ویو اضافه کنم ؟

behzadkhatari
چهارشنبه 22 آذر 1391, 18:28 عصر
و شاید آخرین سوال ، چطور می تونم در حین کامپایل یه ستون جدید به دیتا گرید ویو اضافه کنم ؟

datagridview1.columns.add()

gh_mohammady
چهارشنبه 22 آذر 1391, 20:32 عصر
سپاس گزارم ، آیا امکان اضافه کردن یک تک سلول به دیتاگرید ویو در آخرین سطر برای مثال نشان دادن جمع قیمت کل وجود دارد؟ یعنی یک سطر ایجاد نکنه فقط یه خونه ایجاد کنه؟
سوال دومم رو تکرار می کنم ، من اگه یکی از خونه های دیتا گرید رو به صورت combobox تعریف کرده باشم ، چطور می تونم بهش چند تا مقدار بدم ؟
از راهنماییتون سپاس گزارم .

behzadkhatari
چهارشنبه 22 آذر 1391, 23:20 عصر
خیر در دیتاگرید نمیتونید یک سطر که فقط یک ستون داشته باشه ایجاد کنید. برای نمایش جمع یک ستون بهتره از یک label استفاده کنید.

DataGridViewComboBoxCell combobox = new DataGridViewComboBoxCell();
combobox.DataSource = bindingSource;//برای مقادیر بانید شده
combobox.items.add("مقدار دلخواه"); //برای مقادیر دلخواه
dataGridView.Columns.Insert(dataGridView.Columns.G etColumnCount(DataGridViewElementStates.None) - 1, combobox);

gh_mohammady
چهارشنبه 22 آذر 1391, 23:26 عصر
سپاس گزارم ،اما وقتی من از دیتا خروجی می گیرم ، توسط print اگه از لیبل استفاده کنم که توی خروجی قیمت کل رو نشون نمیده ،درسته ؟

behzadkhatari
چهارشنبه 22 آذر 1391, 23:38 عصر
برای print دیتاگرید من کامپوننتی نوشتم که فردا براتون تو همین تاپیک میگذارم که جمع کل ستون دلخواهتون رو هم میده. درغیر اینصورت میتونید از کریستال استفاده کنید

gh_mohammady
پنج شنبه 23 آذر 1391, 15:20 عصر
جناب behzadkhatari (http://barnamenevis.org/member.php?41563-behzadkhatari) از راهنمایی شما سپاس گزارم ، مشکل اینجاست که من خیلی مبتدیم و کار با کامپوننت هارو بلندنیستم ..:ناراحت:
ببخشید یه سوال دیگه ، من می تونم اطلاعات موجود در دیتا گرید ویو رو در یک hashtable ذخیره کنم و بعد مقادیر hashtable رو در یک فرم دیگه به نمایش در بیارم ؟ این خیلی مهمه